MyBB Migrator (polski Merge System)

Założony przez  Taxido.

Bardzo wielu polskich administratorów forów rezygnuje z MyBB ze względu na brak efektywnego narzędzia w migracji z innych skryptów.
Znane są wszystkim problemy z polskimi literami, które po użyciu podstawowej wersji narzędzia przygotowanego przez developerów MyBB - Merge System, skutecznie zniechęcają do dalszych prac nad przesiadką na lepszy skrypt.

Dlatego przygotowaliśmy dla Was wersję alpha forku o nazwie MyBB Migrator.

Czym różni się MyBB Migrator od oryginalnego Merge System?

1. MyBB Migrator konwertuje bazy z uwzględnieniem polskich znaków (co oznacza brak "krzaczków" po migracji!)
2. MyBB Migrator posiada dodatkowy konwerter dla phpbb by przemo
3. MyBB Migrator w pełni mówi po polsku! (dzięki tłumaczowi MyBBoard.pl - szulcu)

Pomoc w testach

Oddajemy w Wasze ręce narzędzie, które być może stanie się rozwiązaniem bolączki polskich użytkowników, jednakże to dopiero wersja alpha. Będziemy wdzięczni za testy i informacje, co możemy poprawić, zmienić, gdzie pojawiają się błędy. Specjalnie do tego celu otwieramy dział:

Pomoc > MyBB Migrator

W dziale prosimy Was o DOKŁADNE OPISY, poparte screenami i informacjami zwierającymi:
- nazwę i wersję konwertowanego skryptu
- adres konwertowanego forum oraz informacje o firmie hostingowej
- kroki jakie wykonujecie po kolei do miejsca, w którym następują problemy
- komunikaty błędów.

Zanim przejdziecie do testów na swoich bazach - KONIECZNIE WYKONAJCIE BACKUPY BAZ.
Nie odpowiadamy za niepoprawne działanie MyBB Migrator, ponieważ udostępniamy go w wersji rozwojowej.

Przed zgloszeniem problemu prosimy o upewnienie sie iz problem dotyczy najnowszej dostepnej wersji MyBB Migrator'a (data wydania jest data edycji tego postu).


Załączone pliki
  MYBB Migrator alpha.zip (Rozmiar: 271,59 KB / Pobrań: 1 038)
Gratulacje!;-)
Mam nadzieje że dzięki temu więcej ludzi będzie korzystać z MyBB.
Tylko na nazwa... Ale to nie ważne. :)
Serwery CS REKSIO:))
Nie widzę w migratorze IP.Board 3.x i vBulletin 4.x. Można migrować z np. ipb2 i vbulletin3, mając ipb3 i vb4? :)
Nie, pewnie dopisany będzie dopiero jak pojawi się w org. merge.
Serwery CS REKSIO:))
Dzięks.

Jedyny problem, który napotkałem i rozwiązałem:
[MOD] Fix user group after convertion - Post #37092
Super, myślę, że gra.
Uwaga! Wykonałem konwersję bazy danych z vBulletin 3.8.4 - wszystko przebiegło prawidłowo, brak jakichkolwiek błędów, brak krzaków w bazie danych, polskie znaki wszędzie są - jednym słowem Wszystko Gra! Super!
Jest gdzieś instrukcja do tego migratora?
A po co "jakaś instrukcja"? Migrator jest w pełni po polsku, więc nie powinien sprawiać kłopotów.
Ale jak komuś bardzo zależy - zrobię tutorial jak migrować na MyBB.

PS. Z jakiego skryptu chcesz migrować?
Chcę z PHPBB by Przemo. Już napisałem wątek z czym mam problem: https://webboard.pl/temat-brak-zliczania...-i-tematow
(02.04.2010, 17:44)Taxido napisał(a): 2. MyBB Migrator posiada dodatkowy konwerter dla phpbb by przemo

no fajnie jednak nie długo bedzie nowy system kodowania haseł w przemie
Witam. Jestem w posiadaniu skryptu phpBB2 by Przemo.

I pytanie podstawowe , mianowicie czy jest przenoszenie haseł z kodowania latin2?

Magical , wiem że będzie nowe , ale już teraz chce się przenieść. Przemo jest już doprawdy stare.[/align]
To wątek tylko informacyjny, a nie serwisowy, więc go zamykam.

Proszę o dyskusje, pytania, zgłaszanie błędów w stworzonym do tego dziale: https://webboard.pl/forum-mybb-migrator



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości