Chive vs phpMyAdmin

Założony przez DamYan.

Właśnie natrafiłem na nową aplikację Chive, która z założenia ma wyprzeć phpMyAdmin, ma wyglądać nowocześnie i dawać dużo większe możliwości niż PMA.

Na LPL już zainstalowali Chive - czy macie jakieś doświadczenia z obsługą tego skryptu?

Więcej o Chive: http://webhosting.pl/Chive.nowoczesna.alternatywa.dla.phpMyAdmin.juz.dostepna

Strona projektu: http://www.chive-project.com/
TaniDedyk.pl
Wygląda bardzo ciekawie, tylko szkoda, że po wybraniu bazy danych przeładowuje całą stronę (inaczej niż w przypadku wybrania tabeli w bazie danych). Mam nadzieję, że wkrótce to zmienią, bo widać, że to świeży projekt.
Hmm... Widzę tylko graficznie zmodyfikowanego phpMyAdmina uzupełnionego o kilka funkcji oraz skryptów. Jestem jednak za tą alternatywą, ponieważ pMA jest już dość stary ;)
pMA jest ciągle apdejtowany, chyba że coś się zmieniło? porzucili projekt ?? update sprzed kilku dni był tym ostatnim-ostatnim ??
można co najwyżej powiedzieć, że ma surowy wygląd :)

Chive pewnie postawię później dla "zabawy", ale na pierwszy rzut oka ( tak, "pogolądałem obrazki" :) ) jedno mi się spodobało - szablony zapytań. pMA ma jeden szablon standardowy, który zawsze jest widoczny po wejściu na zakładkę SQL ( ok, trzeba wybrać najpierw jakąś tabelę, żeby szablon był widoczny ;) ) czyli typowy
Kod:
SELECT * FROM `table` WHERE 1
, więcej szablonów uzupełnionych o możliwe do użycia parametry ( tam fajnie podane w nawiasach kwadratowych ) mogą ułatwić choćby i naukę SQL 'na przykładach' :) ale wydaje mi się, że ułatwią zadanie i tym, którzy trochu SQL znają, ale zbyt rzadko używają, by bezbłędnie po dłuższym czasie napisać choćby zapytanie UPDATE, czy INSERT ( SELECT'a ciężko jest zapomnieć ;) )


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości