Prawa autorskie a pomoc na mybboard

Założony przez Siper.

Wpadłem na pomysł aby trochę pomóc mybb i wykonać styl o tematyce cs (których nie jest za dużo na tym skrypcie). Postanowiłem po skonczeniu pracy udostępnić go za free na licencji GNU GPL. I teraz takie pytanie, czy przy skasowaniu ze stopki informacji o autorze, wlasciciel takiego forum dostanie pomoc na mybboard.pl?
TaniDedyk.pl
Zapewne tak, bo to nie wykroczenie przeciwko mybboard.pl (z powodu pelnienia uprzednio funkcji chciałem użyć "nam", hehe), a przeciwko Tobie i Ty możesz się u odpowiednich organów ubiegać o rekompensatę.
(20.03.2010, 22:50)Siper napisał(a): Wpadłem na pomysł aby trochę pomóc mybb i wykonać styl o tematyce cs (których nie jest za dużo na tym skrypcie). Postanowiłem po skonczeniu pracy udostępnić go za free na licencji GNU GPL. I teraz takie pytanie, czy przy skasowaniu ze stopki informacji o autorze, wlasciciel takiego forum dostanie pomoc na mybboard.pl?

Nie jesteśmy takimi konserwatystami jak autorzy skryptu. Każdy kto ma z nim problem uzyska u nas pomoc, oczywiście w miarę naszych możliwości.

Posiadanie stopki jest ukłonem w kierunku twórców MyBB za ich dobrą robotę i po to, by promować stronę projektu, a to, czy ją ktoś usuwa czy nie - to już jego indywidualna sprawa (choć osobiście uważam, że to brak szacunku do autorów skrypu i ich, jakby nie było, ogromu pracy).
(20.03.2010, 22:53)Victor napisał(a): [...]
Ty możesz się u odpowiednich organów ubiegać o rekompensatę.
Tzn. np. u kogo? Właściciela strony?
Sądy.
Można to wtedy zgłosić do BOWI, i do sądu.
Cytat:Wszystkie informacje o Autorach wykorzystywanych programów muszą być bezwględnie zachowane w takiej formie, w jakiej zostały w nich umieszczone. Jakiekolwiek utrudnianie dostępu do tych informacji jest bezwzględnie zabronione.

Podsumowujac. Usuwanie stopkii z skryptu Np. Mybb czy też stylu lub innego dzieła na licencji GPL jest niezgodne z prawem.

Osobiscie nie pomagam w przypadku zauważenia takiego precederu.

Jeżeli chodzi o mybb mozna to prosto sprawdzic, w przypadku styli nie (nie sposob zapamietac licencji wszystkich styli).
(21.03.2010, 15:51)Taxido napisał(a): Usuwanie stopkii z skryptu Np. Mybb czy też stylu lub innego dzieła na licencji GPL jest niezgodne z prawem.
Mógłbyś poprzeć swoją wypowiedź odpowiednim cytatem z licencji?
Kod:
Możesz kopiować i rozprowadzać w dowolnych mediach wierne kopie kodu źródłowego Programu w otrzymanej formie pod warunkiem, że w widoczny sposób i  odpowiednio podasz na każdej kopii właściwą informację o prawie autorskim i zrzeczenie się uprawnień z tytułu gwarancji; wszelkie napisy informacyjne na temat Licencji i faktu nieudzielania gwarancji musisz chronić przed uszkodzeniem, zaś wszystkim innym odbiorcom Programu musisz wraz z Programem wręczać egzemplarz niniejszej Licencji.

Czyli skasowanie stopki = złamanie licencji, a złamanie licencji = przestępstwo

A co do sądów, mój wiek raczej na to nie pozwala :)
Prosiłbym cytat z licencji MyBB - GPLv3, a nie GPLv2, której tłumaczenie zacytowałeś.
http://www.gnu.org/licenses/gpl-faq.html

Cytat:I want to get credit for my work. I want people to know what I wrote. Can I still get credit if I use the GPL?

You can certainly get credit for the work. Part of releasing a program under the GPL is writing a copyright notice in your own name (assuming you are the copyright holder). The GPL requires all copies to carry an appropriate copyright notice.

Siper jezeli chcesz zachowac prawa autorskie uzyj CreativeCommons
Słuchajcie :
Np. Ściągam jakiś darmowy styl z mybboard net i przerabiam jego kody, style itp. Po całkowitej przeróbce tego styluz zostawiam orginalna stopke mybb, ale zamienic wpis stopki autora tego przerobionego stylu na swoja to w jakiś sposób by pogwałcało jakieś prawa albo coś ?
@up, według mnie tak. Jakby nie patrzeć nie zrobiłeś tego stylu od podstaw tylko przerobiłeś gotowy.
zmienić możesz - dodając coś do tej stopki, nie możesz ( to zależy od licencji, ale zazwyczaj nie możesz, a na pewno nie powinieneś ) usuwać oryginalnej treści, to jest Twoja jedyna opłata za ten darmowy styl, trochę szacunku dla autorów


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości