Tworzenie template'a - Dokumentacja

Założony przez iro88.

Witam,
Nie do końca wiedziałem gdzie o to spytać, goolge nic mi nie mówi, może dlatego, że źle pytam, ale myślę, że rodacy bardziej zrozumieją o co mi chodzi.
Chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje jakaś dokumentacja/szablon/wytyczne odnośnie tworzenia nowych stylów/themesów/themplateów (ah nie lubię spolszczać anglojęzycznych wyrazów)? Gdzie mogę coś takiego znaleźć?
Pozdrawiam, iro.
TaniDedyk.pl
Nie, nic takiego nie istnieje (ewentualnie możesz zajrzeć na niemiecki support bo tam jest coś o tym ale IMO tamten poradnik zbyt wiele nie pomoże. Link: http://forum.mybboard.de/thread-10541.html

PS: Wystarczy znać podstawy HTML'a i CSS'a i można zakodować prosty styl. :)

PS2: Sam myślałem nad zrobieniem takiego poradnika (coś w stylu omówienia jak zrobić przykładowy theme) ale póki co to brak mi na to czasu - poradnik jeśli miałby się ukazać to nie prędzej niż w czerwcu.
HTML i CSS?
No nie tak do końca, bo trzeba mieszać wśród {tych} zmiennych o których pochodzeniu niewiele się wie, z nazwy nie można wszystkiego wywnioskować, a i bałagan niezły z tym jest. Dlatego tak bardzo zależy mi na czymś nowym, od początku, ładnie sobie układać wszystko po swojemu. :)
Ja się uczyłem kodować motywy pod MyBB/WP patrząc w kod strony. Odnajdywałem sobie jakiś tekst, wokół którego był element, który chciałem zakodować i już wiedziałem jaka zmienna/funkcja/klasa,identyfikator za to odpowiada. Więc jak widzisz wystarczy umiejętność grzebania w kodzie + znajomość html i css i można pod prawie każdy silnik zakodować dowolny styl. :)
te {} zmienne, to zmienne generowane przez sam silnik MyBB, do tworzenia, a raczej zmiany/przeróbki motywu, nie musisz wiedzieć co się dokładnie pod nimi kryje. z nazwy można się domyśleć ( j.angielski ), faktycznie to co potrzebne to (x)HTML oraz CSS
pierwsze dla zmiany układu, drugie dla zmiany kolorystyki ( tak ogólnie )
Przewodniki po CSS:
https://mybboard.pl/temat-przewodnik-po-css-dla-mybb-1-4
lub
http://style.mybboard.pl/tutorials.php?id=6
Podstawy CSS:
https://mybboard.pl/temat-podstawy-css


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości