Polskie silniki forów

Założony przez  legend.

Na pierwszy ogień pójdzie callisto
Strona Domowa :
http://www.unisolutions.pl/


Można go pobrać stąd : http://www.unisolutions.pl/index.php?act...achment=84


uniBoard skrypt który może równać się z MyBB - w trakcie produkcji


Galeria uniBoard http://rpiton.com/_work/uniboard/

Musimy promować polskie projekty, chociaż dlatego ze nie są tak częste jak zagranicą . Callisto może ustępuje innym darmowym skryptom , ale uniBoard może okazać się ciekawa alternatywą dla innych skryptów. co ciekawe tworzy go jedna osoba.


Pod moim postem piszcie dalej o polskich projektach
Do MyBB do mu jeszcze daleko. Nie widziałem co prawda jeszcze jak stoi z obciążeniem bo chyba żadnego dużego forum na nim nie ma.
Panel fakt, rozbudowany ale... W panelu ustawia się coś raz a dobrze i nie zmienia, więc największy argument callisto tj. super rozbudowany panel jak dla mnie jest śmieszny. W sumie stylizowane na IPB, społeczność mała, modów mało, style n/c, jakoś nie widzę też aby było zbyt przyjazne dla wyszukiwarek.
Jeśli wyjdzie uniboard na pewno przetestuje ale nie spodziewam się że czymś mnie zaskoczy.
Serwery CS REKSIO:))
Stylów może i mało ale standardowo wygląda znacznie lepiej niż mybb.
Uniboard świetnie się zapowiada i mam nadzieje że będzie porządnie zrobionym skryptem i nie jednego zaskoczy swoją wydajnością, funkcjonalnością i oczywiście bezpieczeństwem!
No nie powiedział bym, wygląd jest bo bólu kanciasty i przypomina najstarsze IPB.
Serwery CS REKSIO:))
No ale przynajmniej coś mamy :)
Już od dawien dawna zapowiadają v2, ale jakoś jej nie widać.
Licencja GPL, szybki rozwoj, i mnogosc funkcji jest na plus.
Na minus mozna zaliczyc wydajnosc, i nie wiem jak jest ze skalowalnoscia.
Jak to nic rzucie okiem na www.uniboard.pl jeszcze beta, niema for , ale już widać potencjał skryptu,
gdzie ty tu widzisz potencjał?
Serwery CS REKSIO:))
To nawet beta nie jest, niemożna tego na razie oceniać, na betę musimy poczekać do końca roku wtedy powinniśmy zacząć oceny, na razie świetnie się zapowiada funkcje jak z IP.B poczekamy , zobaczymy
No więc nie rozumiem gdzie widzisz potencjał skryptu.
A prawda jest taka że nie ma on przyszłości, mając 1 programistę który traktuje projekt jako nauke...
Serwery CS REKSIO:))
(24.03.2010, 19:01)wujas napisał(a): No więc nie rozumiem gdzie widzisz potencjał skryptu.
A prawda jest taka że nie ma on przyszłości, mając 1 programistę który traktuje projekt jako nauke...

1 programista = 1 wizja = mniej problemów z wdrażaniem itp.
Co prawda mniej rąk do pracy, ale za to efekty mogą być naprawdę wysokiej jakości.

Jak dla mnie, to ten skrypt może być prawdziwym hitem - możliwości i intuicyjność z IPB zupełnie za darmo... :) Pożyjemy - zobaczymy.
To nic złego, że ktos sam projektuje, tak jak kolega wyżej wspomniał ma to swoje plusy.
A jeśli ktoś chce ciekawych nowych wdrożeń, pomysłów to wystarczy ściągnać nowe wersji czy to phpBB/3 czy to IPB i analizować ich rozwiązania.

Jak chłopak ma czas i chęci a do tego odrobine zdolności to może sam sporo stworzyć.

Poza tym nie wiem czy może ktoś z was pamięta w swoim czsie "huczny" projekt OPB - pracowało nad nim kilkunastu programistów i co z tego wyszło? Brak czasu jednego programisty, drugiego a trzyci bał się sam co kolwiek wdrażać i tak nic konkretnego nie powstało (no może poza OPT - ale to nie forum). A tu kolega sam się zabrał i stworzył wg mnie kwał dobrej roboty.
Przepraszam, że odświeżam, ale swego czasu prowadziłem forum na tym skrypcie (istnieje dalej) i przy bodajże 700 użytkownikach skrypt generował 15 % obciążenia procesora, gdzie przemo generuje średnio 7% z kilkoma modyfikacjami.

Uważam, że skrypt na razie nie jest wart uwagi ze względu na jego wymagania. Być może UniBoard (skrypt tego samego twórcy) będzie lżejszym skryptem.

Pozdrawiam.
Rozwój Uniboard idzie w dobrym kierunku, zanim wyjdzie finalna wersja trochę minie ( tylko jedna osoba go tworzy )
UniBoard testować można na: http://uniboard.pl/



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości