Błąd przy imporcie bazy na nowym hostingu

Instalacja  Założony przez  Ferguss.

Adres forum:
www.forum.cabrio-club.pl

Wersja silnika:
backup zrobiony na 1,6, aktualnie zainstalowane 1.8


Opis problemu:
Witam, ostatnio jedna z firm zakończyła usługę hostingu i troszkę przegapiłem termin. Jedyne co mam to kopię bazy danych, wersja danych z tabelami.

Nowy dostawca to mydevil.net, zainstalowałem aktualny skrypt MyBB i przy próbie importu bazy danych mam taki komunikat:

[Obrazek: 46a28e367683.jpg]

Nie mam już dostępu do starego PMA, tylko ten backup. Co robić?
Zapłacę ;)
(28.05.2018, 20:18)Ferguss napisał(a): Zapłacę ;)
Utwórz wątek w giełdzie lub napisz do kogoś kto się ogłasza.

Jeśli masz backup z mybb 1.6, to takie własnie musisz zainstalować. Dopiero po tym będziesz mógł zrobić update do 1.8.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Tez o tym pomyslalem, ale juz zainstalowalem z 8 wersji 1.6 i problem sie powtarza. Czy ze zgranych plikow forum z serwera dowiem sie jaka wersje 1.6 posiadam? W kilka plikach znalazlem tylko 1.6 ale bez szczegolow ktore wydanie.
(29.05.2018, 11:29)Ferguss napisał(a): i problem sie powtarza
Sam ten akurat błąd nie ma nic wspólnego z samym mybb, tak dla informacji tylko napisałem bo nawet gdybyś naprawił błąd z bazą danych, to samo mybb by ci później wyrzuciło błąd.

(29.05.2018, 11:29)Ferguss napisał(a): Czy ze zgranych plikow forum z serwera dowiem sie jaka wersje 1.6 posiadam?
Przejdź do inc/class_core.php i szukaj $version lub $version_code (powinno być to samo, ale bez kropek - tak btw).

W jakim formacie masz backup? Plik na pewno nie jest popsuty i działa? Masz pewność, że baza danych MySQL (mysql, mariadb)? MyBB wspiera jeszcze SQLite i postgresql (przynajmniej w 1.8, nie pamiętam jak to było w 1.6). Próbowałeś wgrywać to na innym hostingu?
Nie lubię baz danych, nigdy się w nie jakoś szczególnie nie zagłębiałem - tyle co mi było potrzebne. Moja wiedza to tylko takie ogólniki, zatem niestety lepiej pomóc nie mogę. Szczególnie bez dostępu do tego.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Mam kilka i raczej mało prawdopodobne że każdy ma uszkodzenie. Baza jest MySQL, niestety nie mam innego testowego hostingu. Tak czy inaczej zrobiłem zlecenie na giełdzie, ja już nie mam siły i czasu na to. Dziękuję Tobie za chęć pomocy :)



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości