Pętla na użytkowników

Założony przez  _xmg.

Adres forum:



Wersja silnika:
1.8.xx


Opis problemu:
Jak stworzyć pętlę na wszystkich zarejestrowanych użytkowników? Jakiej zmiennej użyć?
Prosty schemat:

Query z drugą bazą
Pętla
{
if(nickforum[i] == nickzdrugiejbazy[i])
{
tutaj coś
}else{
tutaj coś
}
}

//piszę z telefonu, mam nadzieję, że jest czytelnie :p
(19.04.2018, 14:24)_xmg napisał(a): Adres forum:



Wersja silnika:
1.8.xx


Opis problemu:
Jak stworzyć pętlę na wszystkich zarejestrowanych użytkowników? Jakiej zmiennej użyć?
Prosty schemat:

Query z drugą bazą
Pętla
{
if(nickforum[i] == nickzdrugiejbazy[i])
{
tutaj coś
}else{
tutaj coś
}
}

//piszę z telefonu, mam nadzieję, że jest czytelnie :p

Mógłbyś bardziej sprecyzować co chcesz osiągnąć?
Jasne. Taka synchronizacja. Wchodząc we wcześniej stworzoną podstronę, automatycznie robiłaby się synchronizacja kont forum z serwerem. Ta pętla miałaby porównać oba nicki. Jeżeli się zgadzają to na forum doda do grupy vip.
(19.04.2018, 15:27)_xmg napisał(a): Jasne. Taka synchronizacja. Wchodząc we wcześniej stworzoną podstronę, automatycznie robiłaby się synchronizacja kont forum z serwerem. Ta pętla miałaby porównać oba nicki. Jeżeli się zgadzają to na forum doda do grupy vip.

Jezeli chcesz porownywac 1 nick to petla tutaj nie jest potrzebna. Zmienna odpowiedzialna za nick zalogowanego uzytkownika to bodajze
$mybb->user['username'
i teraz robisz zapytanie szukajace nick  z tabeli od serwera i potem dodajesz vipa jezeli znaleziono.
A jeśli wszystkich zarejestrowanych?
(19.04.2018, 21:06)_xmg napisał(a): A jeśli wszystkich zarejestrowanych?

Wszyscy uzytkownicy maja pasowac do podanego jednego nicku? :D Wydaje mi sie ze jak user wchodzi na ta podstrone to tylko zeby jego nick sprawdzalo. No chyba, ze byś podawal nicki do jakiegos pola teksowego i potem sprawdzal je. Ale to juz automatyczna synchronizacja by nie bylo.
Nie do jednego, w przykładzie jest nickzforum[i] == nickzserwera[i]

i - pętla na wszystkich użytkowników
To tylko schemat:)
Chciałem zrobić podstronę dla administratora. Jeśli w nią wejdzie to uruchamia się synchronizacja (pętla)
Łączysz się z bazami, pobierasz do tablicy nicki graczy i porównujesz po prostu zawartości tablic. Jeśli się powtarza wartość tablicy to nadajesz tej wartości vipa.

Nie rozumiem czemu chcesz robić to ręcznie, skoro dużo lepsze jest rozwiązanie @Qwizi. Możesz nadawać to automatycznie.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości