RODO mybb

Założony przez Ceem.

Wijacie,

Jak mybb zapatruje się na RODO?
TaniDedyk.pl
Oficjalnie raczej nic nie ma. Większość "wymogów" MyBB już posiada, a na resztę zapewne pojawią się gotowe pluginy w maju.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Przy standardowym użytkowaniu forum, nie wiem do czego chciałbyś mieś ten plugin. Z tego co wiem, potrzebujesz po prostu regulaminu i polityki prywatności który użytkownik akceptuje przed dokonaniem rejestracji, mówiących o tym w jaki sposób i po co przetwarzasz dane itp. (tutaj musisz poszukać co dokładnie powinno się tam znaleźć). No i jeszcze musisz usunąć konto/dane użytkownika kiedy wyrazi on na to wole oraz (chyba) posiadać podaną na stronie jakąś opcję kontaktu do Ciebie.
(14.04.2018, 21:18)Matslom napisał(a): Przy standardowym użytkowaniu forum, nie wiem do czego chciałbyś mieś ten plugin. Z tego co wiem, potrzebujesz po prostu regulaminu i polityki prywatności który użytkownik akceptuje przed dokonaniem rejestracji, mówiących o tym w jaki sposób i po co przetwarzasz dane itp. (tutaj musisz poszukać co dokładnie powinno się tam znaleźć). No i jeszcze musisz usunąć konto/dane użytkownika kiedy wyrazi on na to wole oraz (chyba) posiadać podaną na stronie jakąś opcję kontaktu do Ciebie.
Możliwość eksportu danych o nas i podgląd ich online nie jest przypadkiem wymagane również?
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Swoje dane możesz podglądać oraz edytować - panel użytkownika. Faktycznie zostaje jeszcze kwestia eksportu, który można teoretycznie załatwić nawet sql'ką bezpośrednio na bazie.
Nie traktujcie jednak moich postów jako tego co musicie w 100% w związku z RODO poczynić - nie znam całej ustawy.
RODO nakłada na tobie obowiązek anonimizacji danych użytkownika przy usunięciu konta. Jakbym teraz zażądał usunięcia konta, albo zrobił to z panelu, mój username przy postach musiałby ulec zmianie np. na "gość", a IP powiązany z moimi treściami wyczyszczony lub zamieniony np. na 0.0.0.0. AFAIK MyBB tego obecnie nie zapewnia.
Czyli będzie potrzeba włączenia funkcji usuwanie konta.
Niekoniecznie - bo posty itd. nadal (chyba?) mogą zostać. Po prostu wymazuje się autorstwo.
Posty, ankiety i załączniki mogą zostać, ale user może powiedzieć "hurrrdurr ten post ma mnie z imienia" albo "na tamtym załaczniku jest moje zdjęcie" i wtedy musisz zareagować.
Podziękowali: Axwell, Łukasz Tkacz


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości