Jak postawić forum mybb na vps.

Inne  Założony przez  xWACLAW.

Jak mam postawić forum mybb na vps,tzn jak zianstalowac myaql php itp Pomoże ktoś, chyba ze znacie poradnik do tego, ja szczerze nje widzialem niczego co mialo by mi pomoc :(
"nginx php mysql nazwa_systemu"
"apache php mysql nazwa_systemu"

Druga opcja teoretycznie łatwiejsza, ale według mnie pierwsza jest o wiele przyjemniejsza. Sam używam nginx wszędzie gdzie mogę i nie chciałbym wrócić do apache. Możesz dopisać digitalocean po hasłach, oni mają fajne poradniki.

Wygląda na to, że to twoje przygody z vps i zapewne linuxem. W takim razie polecam użyć ubuntu LTS na serwerze (16 i niedługo update do 18), będzie ci łatwiej. Jest ono może mniej stabilne, ale łatwiejsze. Chyba, że się nie boisz i zainstalujesz sobie archa i mówię tutaj serio. Niby system rolling release i pod stabilny serwer tak średnio, ale do pierwszych kroków bardzo przyjemny. Na ich wiki znajdziesz wszystko, a dzięki aur nie będziesz miał problemów z szukaniem programów.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Zainstalowalem wlasnie ubunta 16 i narazie jest dobrze, ale mam problem z instalacja php 7.1 oraz mysql, ktos napisak mi ze apt install php7.1 i apt install mysql-serwer zadziala ale nie ma efektow, wytlumaczysz mi troche od czego zacząć?
Nie ma efektów to znaczy? Nie pamiętam jak to wygląda na ubuntu, na archu:
$ sudo pacman -S nginx php php-fpm mysql
Usuwasz komentarze z bloku serwerowego w /etc/nginx/nginx.conf, odpalasz usługi nginx, php-fpm, mysql i gotowe.

Na ubuntu musi być bardzo podobnie. Próbuj coś na zasadzie:
$ sudo apt install nginx php7.1 php7.1-fpm mysql
Wydaje mi się, że php7.1 jest domyślnie w ich repo, chociaż nie weryfikowałem. Poza tym będziesz musiał odkomentować linie od php w w/w pliku, a konkretniej te:
location ~ \.php$ {
               include snippets/fastcgi-php.conf;
        #
        #       # With php7.0-cgi alone:
        #       fastcgi_pass 127.0.0.1:9000;
        #       # With php7.0-fpm:
               fastcgi_pass unix:/run/php/php7.0-fpm.sock;
        }

Włączasz usługi poleceniem:
$ systemctl start nazwa # gdzie nazwa nginx, php7.1-fpm, mysql
$ systemctl enable nazwa # wlaczamy i uruchamiany automatycznie przy starcie

Jeśli masz błędy to musisz googlować je. Jak nic nie możesz zdziałać to nam je pokaż tutaj.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Ok, zobacze co da sie zrobic i jak bedzie blad to napisze.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości