przemo<myBB

Założony przez  Grafer.

Witam!
Posiadam forum na skrypcie phpBB by przemo, ale to już trochę przestarzały skrypt i postanowiłem się przenieść na coś nowszego. Możecie mi powiedzieć jakie są plusy myBB i w czym on przewyższa przema?
przede wszystkim jest nowszy
ciągle aktywnie rozwijany
nie obciążony pluginami, sam dobierasz co chcesz ( nie mówię że w przemie nie można było )
prosty interfejs pluginów ( jakbyś sam chciał dla siebie drobne modyfikacje pisać )
krótsza i ładniejsza nazwa ^_^ ''

tyle na szybko :P
a co jeśli chodzi o stronę SEO? bardziej przystosowany, czy na równi i zależy od konfiguracji?
Od konfiguracji.
Ponadto MyBB jest o wiele bezpieczniejszy, lżejszy i stabilniejszy.
Jeśli posiadasz phpBB2 by przemo, radzę przejść na phpBB3. Ja popełniłem wielki błąd przechodząc na MyBB z phpBB3, teraz szukam cały czas konwertera bazy danych.
(24.12.2009, 12:39)Easy napisał(a): Jeśli posiadasz phpBB2 by przemo, radzę przejść na phpBB3. Ja popełniłem wielki błąd przechodząc na MyBB z phpBB3, teraz szukam cały czas konwertera bazy danych.

Dlaczego niby popełniłeś wielki przechodząc z phpbb2 na MyBB?
Każdy ma swoje zdanie ale trzeba to uzasadnić to jak jak by sąd wydał wyrok bo mu się twarz oskarżonego nie podobała.
Organizacja katalogów pod psem, brak porządny styli w wersji instalacyjnej, obciąża serwer bardziej niż phpBB3 i zdarzają się częste zwiechy (długie ładowanie forum). Takie rzeczy nie działy mi się nigdy na phpBB3, a obecnie staram się jak najszybciej uciec z tej platformy.
Sam długgggo nie mogłem wybrać, przez co naprawdę porządnie wybadałem sprawę ;)

Cechy mybb:
- aktywnie rozwijany
- prosty w obsłudze
- posiada kilka fajnych rzeczy np. ocenianie tematów, reputacja
- jego wydajność jest mocno uzależniona od konfiguracji serwera - na niektórych hostingach smiga aż miło, na innych chodzi znacznie wolniej niż zapchany modyfikacjami phpBB by Przemo
- w standardzie seo praktycznie nie istnieje, są 2 modyfikacje z czego 1 naprawdę o sporych możliwościach, lecz trzeba liczyć się ze zwiększonym obciążeniem
- brak możliwości sprawdzania nieprzeczytanych postów jak w Przemo
- bardzo niewielki wybór styli, choć stworzenie własnego nie nastręcza zbyt wielkich trudności
- wbrew pozorom, jego społeczność jest niestety niewielka


Cechy phpbb3:
- aktywnie rozwijany
- prosty w obsłudze, choć panel usera gorzej wykonany niż w mybb
- standardowo nie ma zbyt wielu pierdół, ale jeżeli potrafimy instalować wtyczki to zrobimy z nim co zechcemy
- w standardzie seo nie istnieje, istnieje natomiast bardzo rozbudowany premod seo phpbb o ogromnych możliwościach i bardzo wysokiej wydajności
- styli jest sporo, tworzenie własnego jest nieco trudniejsze niż w mybb ale mamy znacznie większe pole do popisu
- obecnie posiada wbudowany mechanizm do sprawdzania nieprzeczytanych postów
- jest naprawdę szybki
- ze względu na popularność rodziny phpbb, jest dla użytkowników bardzo intuicyjny
- do konserwacji / aktualizacji wymaga więcej czasu niż mybb


Oba mają swoje wady i zalety. Jeżeli myślisz o konwersji, to ja wybrałbym phpBB3. Zresztą, dokonałem już w lutym bieżącego roku takiego wyboru i naprawdę nie żałuję. Przy stawianiu nowego forum już bym się wahał i zależnie od potrzeb wybierał właśnie pomiędzy phpBB3 a MyBB (za osławionym smf czy punbb jakoś nie przepadam).
(24.12.2009, 18:44)Easy napisał(a): Organizacja katalogów pod psem
?

(24.12.2009, 18:44)Easy napisał(a): brak porządny styli w wersji instalacyjnej,
Bo to podstawa każdego dobrego skryptu...

(24.12.2009, 18:44)Easy napisał(a): obciąża serwer bardziej niż phpBB3
Dawno nie korzystałem z phpBB3, ale pewnie masz racje.
(24.12.2009, 18:44)Easy napisał(a): Organizacja katalogów pod psem, brak porządny styli w wersji instalacyjnej, obciąża serwer bardziej niż phpBB3 i zdarzają się częste zwiechy (długie ładowanie forum). Takie rzeczy nie działy mi się nigdy na phpBB3, a obecnie staram się jak najszybciej uciec z tej platformy.

Jak długo użytkowałeś phpBB3? Przy ilu postach i użytkownikach dziennie? Jakieś statystyki serwisu?

"Długie ładowanie forum" tylko częściowo zależy od skryptu.
Co do "organizacji katalogów" - nie bardzo rozumiem o co bangla. Może chodzi Ci o optymalizację zarządzania uprawnieniami (np. dyskusja na ten temat była tutaj: http://www.mybboard.prohost.pl/watek-ana...enerowania).

Oczywiście nikt Cię nie zmusza do używania MyBB, ale wyrażając poglądy pisz merytorycznie.
MyBB jest skryptem wartym polecenia według mnie, a tłumaczyć się nikomu nie muszę co i jak. Organizacja katalogów - serwer FTP i spójrz jaki jest bałagan w katalogach, style wrzucane w jeden koszt z resztą grafik, to samo pluginy itp. Na to powinny być na samym początku osobne kategorie, a nie trzeba szukać w środku.
(29.12.2009, 09:52)Easy napisał(a): MyBB jest skryptem wartym polecenia według mnie, a tłumaczyć się nikomu nie muszę co i jak. Organizacja katalogów - serwer FTP i spójrz jaki jest bałagan w katalogach, style wrzucane w jeden koszt z resztą grafik, to samo pluginy itp. Na to powinny być na samym początku osobne kategorie, a nie trzeba szukać w środku.

Jak dla mnie jest bardzo czytelny podział katalogów. Zawsze wiem dzięki temu, gdzie czego szukać. A grafiki? Tworzone są katalogi w katalogu images :D
Kategorie są, trzeba tylko umieć je interpretować.

PS
Co do "tłumaczenia się". Każdy ma swoje zdanie, ale jest ono totalnie bezużyteczne, jeśli nie jest poparte żadnymi argumentami. Tego nie nazywa się "tłumaczeniem", tylko dojrzałą, sensowną dyskusją, z należytym szacunkiem względem tematu oraz rozmówców.
Dla mnie także jest czytelny podział katalogów. Jeśli chodziło by o nie czytelność to była by ona wtedy, gdyby było tam milion rozdrobnionych katalogów podzielonych.

PS: Dziwie się Tobie ponieważ jeszcze ostatnio pisałeś, że nie po to uczyłeś się MyBB żeby robić za darmo czy coś w tym stylu, a więc skoro z Ciebie taki fachowiec to dlaczego odchodzisz? ;)
(29.12.2009, 10:41)virus4 napisał(a): Dla mnie także jest czytelny podział katalogów. Jeśli chodziło by o nie czytelność to była by ona wtedy, gdyby było tam milion rozdrobnionych katalogów podzielonych.

PS: Dziwie się Tobie ponieważ jeszcze ostatnio pisałeś, że nie po to uczyłeś się MyBB żeby robić za darmo czy coś w tym stylu, a więc skoro z Ciebie taki fachowiec to dlaczego odchodzisz? ;)

może będzie zajmować się teraz nowym projektem, bo ten dał mu już wypełnienie zawodowe.
(29.12.2009, 10:41)virus4 napisał(a): Dla mnie także jest czytelny podział katalogów. Jeśli chodziło by o nie czytelność to była by ona wtedy, gdyby było tam milion rozdrobnionych katalogów podzielonych.

PS: Dziwie się Tobie ponieważ jeszcze ostatnio pisałeś, że nie po to uczyłeś się MyBB żeby robić za darmo czy coś w tym stylu, a więc skoro z Ciebie taki fachowiec to dlaczego odchodzisz? ;)

A będziesz mi dawał pieniądze na dodatkowy transfer, jaki generuje ten skrypt forum? Drugie forum na phpBB3, nawet połowy tego nie generuje, a ładuję się o wiele, wiele, wiele szybciej od MyBB.

Do tego phpBB3 jest moim zdaniem logicznie napisane, panel administratora ma wszystko co potrzeba, intuicyjnie można znaleźć np. avatary czy podpisy, dzięki temu ustawię w kilka chwil maksymalne rozmiary, a w MyBB jest to wszystko pochowane w dziwnie nazwanych opcjach.

Nawet ten głupi szablon jest dostępny z panelu administratora, a znalezienie go w plikach to cud. Ja wolę edycję zaawansowaną na plikach.

Nawet dodają w tym skrypcie dodatkowy BBCode, nie jest on wyświetlany w edytorze.

Ja muszę mieć skrypt gdzie dokonuje się wszystkiego w kilka chwil, a nie szuka po kilka, kilkanaście minut oraz generuje małe obciążenie serwera i transferu.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości