Zapamiętywanie zwiniętego działu

Założony przez  Bansuj.

Hej,
mam na forum opcję zwijania działów, jednak po odświeżeniu strony wszystko wraca do poprzedniego stanu, z wszystkimi działami rozwiniętymi. Co zrobić aby zapamiętywało ustawienie?


Adres forum: http://alpha-team.eu/

Dziękuję z góry i pozdrawiam :)
Tak na początek to dołączasz dwa razy jQuery w szablonie headerinclude. Usuń jedno (najlepiej to pierwsze).
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
(24.03.2018, 19:39)Divir napisał(a): Tak na początek to dołączasz dwa razy jQuery w szablonie headerinclude. Usuń jedno (najlepiej to pierwsze).
Masz na myśli ten który zaznaczyłem?
   
Nie, ten wyżej - jquery-latest.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Zrobione, dzięki za wskazówkę.

Jakieś pomysły jak rozwiązać problem braku zapamiętywania zwiniętych działów?
Na samym dole szablonu footer dodaj:

<script>
$(document).ready(function() {
  $(".expcolimage .expander").each(function() {
    if ($(this).data('src')) {
      $(this).addClass($(this).data('src').replace('.png', ''));
    }
  });

  expandables.expandCollapse = function(e, controls) {
    element = $(e);

    if (!element || controls == false) {
      return false;
    }
    var expandedItem = $("#" + controls + "_e");
    var collapsedItem = $("#" + controls + "_c");

    if (expandedItem.length && collapsedItem.length) {
      if (expandedItem.is(":hidden")) {
        expandedItem.toggle("fast");
        collapsedItem.toggle("fast");
        this.saveCollapsed(controls);
      } else {
        expandedItem.toggle("fast");
        collapsedItem.toggle("fast");
        this.saveCollapsed(controls, 1);
      }
    } else if (expandedItem.length && !collapsedItem.length) {
      if (expandedItem.is(":hidden")) {
        expandedItem.toggle("fast");
        element.removeClass("collapse_collapsed").addClass("collapse")
          .attr("alt", "[-]")
          .attr("title", "[-]");
        element.parent().parent('td').removeClass('tcat_collapse_collapsed');
        element.parent().parent('.thead').removeClass('thead_collapsed');
        this.saveCollapsed(controls);
      } else {
        expandedItem.toggle("fast");
        element.removeClass("collapse").addClass("collapse_collapsed")
          .attr("alt", "[+]")
          .attr("title", "[+]");
        element.parent().parent('td').addClass('tcat_collapse_collapsed');
        element.parent().parent('.thead').addClass('thead_collapsed');
        this.saveCollapsed(controls, 1);
      }
    }
    return true;
  };
});
</script>
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Działa, super! :)

Da się jeszcze zaradzić coś na to, żeby po zwinięciu działu "ptaszek" z prawej zmieniał się na strzałkę w dół?
W CSS możesz zmienić atrybut dla klasy. Element zwinięty i rozwinięty ma inną klasę, więc wystarczy je ostylować. Zapewne już masz dodana strzałkę w CSS, więc dla rozwiniętej klasy wystarczy dodać transform z ustawionym rotate. Jestem jednak na telefonie i strzelam tutaj. Może nie masz tego w CSS a w HTML, nie mam jak zweryfikować. Musisz użyć opcji zbadaj element samemu
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Z tego co widzę mam strzałkę w CSS, ale klasy chyba nie są ostylowane bo nie mogę ich znaleźć. Jak próbowałem dodać rotate do istniejących już klas albo ostylować nową, to cała kategoria obracała się o 180 stopni. Niestety nie ogarniam tego trochę, dla której dokładnie klasy powinienem zrobić styl z rotate?
W tym samym miejscu gdzie dajesz strzałkę zapewne. Ewentualnie musisz rozdzielić klasy jeśli dodajesz do dwóch. Użyj zbadaj element na strzałce, zwiń i rozwiń. Sprawdź jaka klasa się zmienia wtedy. Będziesz wiedział co dokładnie ostylować.
Na pc będę dopiero w następnym tygodniu, a z telefonu nie mam możliwości nakierować bardziej. Jak nie dasz rady to moze ktoś inny pomoże. W przeciwnym wypadku przypomnij się w przyszłym tygodniu (jakoś po środzie)
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
   

U góry zwinięty, na dole rozwinięty.
Próbowałem ostylować klasę "fa fa-angle-up fa-fw expander collapse_collapsed", ale nic się nie zmienia jak tam daję rotate.
Styluj samo collapse lub collapse_collapsed, pokaż jak próbujesz selektor zbudować jak nie pójdzie
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Poradziłem sobie, "collapse_collapsed" zadziałał.

Dzięki wielkie!



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości