Pole tekstowe przysłania przyciski na telefonie

Założony przez  Bansuj.

Adres forum:
http://alpha-team.eu/

Wersja silnika:
1.8.12


Witam. Podczas pisania szybkiej odpowiedzi na telefonie pole wprowadzania tekstu mocno się rozszerza gdy cokolwiek się w nie wpisze, zasłaniając m.in. przycisk "Wyślij". Żeby wysłać posta trzeba kliknąć na częściowo wystający zza pola tekstowego button "Podgląd", potem kliknięcie "Wyślij" na normalnym już ekranie odpowiedzi działa jak należy. Innym sposobem jest obrót ekranu telefonu na widok poziomy.

Cały problem wygląda to następująco:

[Obrazek: Screenshot_20180222-104300.png]

Forum nie jest responsywne. Da się mimo to w jakiś sposób ustawić, aby input field się tak nie rozdziabywał przy pisaniu odpowiedzi?

Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam.
Konto testowe się przyda
(23.02.2018, 23:45)ArturMichalak napisał(a): Konto testowe się przyda
test
alpha09
Najlepiej byłoby użyć rest.css, trochę jest tego w internecie.
A tak poza tym to można pokombinować z display: block dla texarea i ograniczeniem wysokości. To dość niewygodny przypadek bo występuje jedynie na przeglądarce mobilnej i to chrome, którego osobiście nie używam, więc nie mam narzędzi.
Spróbuj nadać temu polu sztywną wysokość, np height: 200px;

Dodaj to do tej linijki:
<textarea style="width: 100%;padding: 4px;margin: 0;" rows="8" cols="80" name="message" id="message" tabindex="1"></textarea>
w showthread_quickreply

powinno wyglądać tak:
<textarea style="width: 100%;padding: 4px;margin: 0;height: 200px;" rows="8" cols="80" name="message" id="message" tabindex="1"></textarea>
Dziękuję, szybka odpowiedź teraz działa jak należy :)

Mam jeszcze jeden mały problem z wyświetlaniem forum na urządzeniach mobilnych - logo wykracza nieco poza header i tym samym przesuwa pasek nawigacji. Co muszę zmienić aby logo było skalowane i nie wychodziło dołem?

[Obrazek: 1i7GN72APrIDxyznOzverG4jq8M4ncVrybj0Xn0V...e3rJ9X.png]
(24.02.2018, 15:43)Bansuj napisał(a): Dziękuję, szybka odpowiedź teraz działa jak należy :)

Mam jeszcze jeden mały problem z wyświetlaniem forum na urządzeniach mobilnych - logo wykracza nieco poza header i tym samym przesuwa pasek nawigacji. Co muszę zmienić aby logo było skalowane i nie wychodziło dołem?

[Obrazek: 1i7GN72APrIDxyznOzverG4jq8M4ncVrybj0Xn0V...e3rJ9X.png]
To przez menu, które spada w dół. Znajdź klasę .topbar w arkuszu revolution.css i po jej zamknięciu (}) dodaj zapytanie media:
@media (max-width: 984px) {
    .topbar {height: 405px;}
    .float_left img {max-width: 100%;}
}
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
(24.02.2018, 16:44)Fyeem napisał(a): To przez menu, które spada w dół. Znajdź klasę .topbar w arkuszu revolution.css i po jej zamknięciu (}) dodaj zapytanie media:
@media (max-width: 984px) {
    .topbar {height: 405px;}
    .float_left img {max-width: 100%;}
}

Nie zauważyłem żadnych zmian po dodaniu tego.
Popraw ten kod na ten (mój błąd) i CTRL+F5 (wyczyść cache).
@media (max-width: 984px) {
    .topbar {height: 265px;}
    .float_left img {max-width: 100%;}
}
@media (max-width: 543px) {
    .topbar {height: 315px;}
}

@media (max-width: 392px) {
    .topbar {height: 405px;}
}
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Super, dziękuję bardzo za pomoc ;)

Wszystko wyjaśnione, temat do zamknięcia.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości