Grupy i ich dostęp do działów

Konfiguracja  Założony przez  Bansuj.

Adres forum:
http://alpha-team.eu/


Wersja silnika:
1.8.12


Opis problemu:

Cześć. Mam zagwozdkę dotyczącą ustawień uprawnień dla grup. Mam na swoim forum 2 działy o ograniczonym dostępie dla osób spoza mojej ekipy. Mam też grupy główne o nazwie Member i Casual, oraz grupy dodatkowe o nazwie CoD i B44. Chciałbym aby dostęp do działów wyglądał następująco:

Dział 1: Dostęp dla osób z rangami Member i Casual, ale tylko z grupą dodatkową CoD
- Poddział 1: Dostęp dla osób z rangą Member, ale tylko z grupą dodatkową CoD

Dział 2: Dostęp dla osób z rangami Member i Casual, ale tylko z grupą dodatkową B44
- Poddział 2: Dostęp dla osób z rangą Member, ale tylko z grupą dodatkową B44

Jest możliwe ustawienie takich uprawnień dla tych działów bez tworzenia kolejnych grup?

Dziękuję z góry za chęć pomocy i pozdrawiam.
Kilka rzeczy o MyBB:
-> grupa główna może być tylko jedna,
-> nie ma warunków co do posiadania danej grupy,
-> obowiązuje dziedziczenie dostępności działów oraz względem nich poddziałów, czyli osoba nie widząca danego działu, nie może zobaczyć poddziału ukrytego w tym dziale.

Warunki dla grup można załatwić pluginem.
  • Wiem o tym, że grupa główna może być tylko jedna. Może źle to napisałem, chodzi mi o to aby do Działu 1 mogły wejść osoby z grupą główną Member oraz osoby z grupą główną Casual, ale do Poddziału 1 tylko osoby z grupą Member.
  • Co to oznacza że nie ma warunków? Sam rozdaję ludziom odpowiednie grupy.
  • Czyli to co rozpisałem w pierwszym poście nie jest możliwe do wykonania bez tworzenia kolejnych grup? Poddział dziedziczy uprawnienia z nadrzędnego działu, nawet jak pozmieniam uprawnienia?
@Bansuj zatem co trudnego ustawić widoczność dla danej grupy takiego poddziału, a dla drugiej ją wyłączyć?

ACP » Strona główna » Działy - Opcje, a następnie Uprawnienia
Cytat:Dział 1: Dostęp dla osób z rangami Member i Casual, ale tylko z grupą dodatkową CoD
- Poddział 1: Dostęp dla osób z rangą Member, ale tylko z grupą dodatkową CoD

To jest typowa składnia warunkująca do napisania w PHP bo poprzez ustawienia ACP tego nie osiągniesz, chyba że chcesz bawić się grupami - co w dłuższej perspektywie będzie niewygodne:

Jeśli osoba posiada grupę Member koniunkcja Casual koniunkcja CoD => ma dostęp do działu I [(p ∧ q) ∧ r] => s
Jeśli osoba posiada dostęp do działu 1 oraz ma grupę Member koniunkcja CoD koniunkcja nie-Casual => ma dostęp do poddziału I {d1 ∧ [(p ∧ r) ∧ ~q] => t}
(15.02.2018, 21:58)Winchester napisał(a): @Bansuj zatem co trudnego ustawić widoczność dla danej grupy takiego poddziału, a dla drugiej ją wyłączyć?

ACP » Strona główna » Działy - Opcje, a następnie Uprawnienia
Bo osoby z grupą główną Member i dodatkową CoD mają widzieć Dział 1 i Poddział 1, ale Działu 2 i Poddziału 2 już nie.
Natomiast ludzie z grupą główną Member i dodatkową B44 na odwrót - mają widzieć Dział 2 i Poddział 2, ale Działu 1 i Poddziału 1 już nie.
W Casual ta sama sytuacja, jednak nie obejmująca Poddziałów.

(15.02.2018, 22:20)Sepowaty napisał(a):
Cytat:Dział 1: Dostęp dla osób z rangami Member i Casual, ale tylko z grupą dodatkową CoD
- Poddział 1: Dostęp dla osób z rangą Member, ale tylko z grupą dodatkową CoD

To jest typowa składnia warunkująca do napisania w PHP bo poprzez ustawienia ACP tego nie osiągniesz, chyba że chcesz bawić się grupami - co w dłuższej perspektywie będzie niewygodne:

Jeśli osoba posiada grupę Member koniunkcja Casual koniunkcja CoD => ma dostęp do działu I [(p ∧ q) ∧ r] => s
Jeśli osoba posiada dostęp do działu 1 oraz ma grupę Member koniunkcja CoD koniunkcja nie-Casual => ma dostęp do poddziału I {d1 ∧ [(p ∧ r) ∧ ~q] => t}
To już chyba za dużo zabawy jak dla mnie :/
Czyli rozumiem że w MyBB nie ma żadnej opcji aby np. zabronić jednej grupie dostępu do działu? Możliwe jest jedynie zezwolenie na dostęp, bądź jego brak? Jakby była opcja zabronienia dostępu do działów CoD dla grup B44 i na odwrót, to rozwiązałoby mój problem, ale znając życie nie ma takiej możliwości..
W samym mybb raczej nie, ale możesz wykorzystać plugin PHP in Templates, wybrać forumdisplay i dodać warunek blokujący wyświetlanie {$threadslist} dla odpowiedniego $fid  oraz wybranych grup usergroup['gid']
Wsparcie poza forum - odpłatne.
(15.02.2018, 20:03)Bansuj napisał(a): Adres forum:
http://alpha-team.eu/


Wersja silnika:
1.8.12


Opis problemu:

Cześć. Mam zagwozdkę dotyczącą ustawień uprawnień dla grup. Mam na swoim forum 2 działy o ograniczonym dostępie dla osób spoza mojej ekipy. Mam też grupy główne o nazwie Member i Casual, oraz grupy dodatkowe o nazwie CoD i B44. Chciałbym aby dostęp do działów wyglądał następująco:

Dział 1: Dostęp dla osób z rangami Member i Casual, ale tylko z grupą dodatkową CoD
- Poddział 1: Dostęp dla osób z rangą Member, ale tylko z grupą dodatkową CoD

Dział 2: Dostęp dla osób z rangami Member i Casual, ale tylko z grupą dodatkową B44
- Poddział 2: Dostęp dla osób z rangą Member, ale tylko z grupą dodatkową B44

Jest możliwe ustawienie takich uprawnień dla tych działów bez tworzenia kolejnych grup?

Dziękuję z góry za chęć pomocy i pozdrawiam.

Co do działu 1, blokujesz możliwość przeglądania dla wszystkich rang z wyjątkiem CoD. (Osoby z tą dodatkową grupą będą mogły przeglądać dział)
Poddział 1 Tutaj nie można tak ustawić. Jeżeli ustawisz wyświetlanie tego działu dla dodatkowej grupy CoD, to każdy członek tej grupy będzie mógł to przeglądać. Ewentualnie utworzyć grupę CoD2 i w ustawieniach zezwolić na przeglądanie działu. Innej opcji nie widzę.
Tak samo z pozostałymi działami.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości