Testy nowych serwerów

Założony przez DamYan.

Jak pewnie wszyscy zauważyli - MyBBoard.pl przeżywa ostatnio częste pady. Po części związane jest to z potrzebą modernizacji naszych skryptów, po części z coraz większym zapotrzebowaniem w moce przerobowe serwera.

Ni mniej, nie więcej, nasz dotychczasowy hosting na neteasy przestaje nam wystarczać, dlatego testowo przenosimy się na konto na Prohost.pl, aby sprawdzić jakie obciążenie realnie generujemy.

Chcemy w ten sposób sprawdzić, czy musimy zmieniać hosting na dużo mocniejszy, a jeśli już - to na jak mocny. Aby nadal kontynuować naszą misję - taki krok jest potrzebny i staramy się ograniczyć możliwie niedogodności w użytkowaniu serwisu.

Co dalej - okaże się po testach.

Dlatego zapraszamy Was do zgłaszania błędów w tym wątku oraz proponowania ewentualnych rozwiązań dokładnie tutaj.
TaniDedyk.pl
IMO na 90% prohost nie sprosta waszym wymaganiom.
Mam tam hosting od dłuższego czasu i mogę powiedzieć tylko tyle, że mybb chodzi tam naprawdę kiepsko (małe forum generowało ~4% obciążenia na limit 5%).

Dlaczego? Bo szybkość działania mybb jest uzależniona od konfiguracji serwera - na jednym czas generowania czystego skryptu wynosi 0,2s a na innym 0,02s...
Nie jest to wina hostingodawcy, bo inne skrypty nie mają takich problemów.

Badałem kilka hostów i na razie wiem, że niskie obciążenie występuje na linuxpl oraz glowanet.
Niestety nie jestem w stanie stwierdzić, co jest przyczyną tego stanu rzeczy - porównanie konfiguracji php nie dało jednoznacznych wyników. Sam serwer www również nie jest od tego zależny (linuxpl ma apache, glowanet i prohost działają pod litespeed).
Co do hostingu to wypróbujcie sobie http://www.proserwer.pl

Mam tam konto od dawna i serwer nie padł jeszcze ani razu ,a forum generuje się szybko. Nie ma tam jakiś procentowych ograniczeń ,ponieważ każde konto to oddzielny serwer ,który możecie sobie zjechać do zera ;)
@Tidus:
Możesz pisać poważnie? Czy naprawdę wierzysz, że za sms daliby ci do dyspozycji serwer dedykowany? Dobre żarty, naprawdę :D

Poza tym można jasno u nich przeczytać:

"Serwer WWW (serwer wirtualny) to usługa umożliwiająca Tobie.."

Nazwa ich firmy jest za to bardzo myląca - oni nie oferują ani serwerów VPS, ani dedykowanych... jedynie hosting współdzielony :)
Lukasadm czy ty myślisz ,że wszystkie hostingi SMSowe są syfem ? Może ty wybierałeś syfy ale uwierz mi niektóre są bardzo dobre.

Po za tym w proserwer możesz spokojnie zapłacić przelewem lub kartą !!!

Ja ufam temu hostingowi i polecam go każdemu.
(25.12.2009, 18:23)lukasamd napisał(a): "Serwer WWW (serwer wirtualny) to usługa umożliwiająca Tobie.."

Nazwa ich firmy jest za to bardzo myląca - oni nie oferują ani serwerów VPS, ani dedykowanych... jedynie hosting współdzielony :)

Bardzo ciekawe o co opierasz te zarzuty ? O własne doświadczenie czy to był czysty strzał ?

Czytaj: http://www.proserwer.pl/?d=opinie
A może pomyśl realnie, wielkość twojego forum w wielkość MyBBoard.pl, ruch na twoim forum a tutaj. Mogę tak wymieniać w nieskończoność, zresztą Proserwer.pl, jest dobrze jedynie na początek, później bardzo ale to bardzo zapycha się strona i często występują pady, używałem do końca września. Później przeszedłem od Linuxpl.com i jest naprawdę zadowolony z tego firmy.
A np http://www.mmcenter.xaa.pl ?

Ruch większy niż tutaj ,a ani jednego padu ? Co ty na to :P
@Tidus:
Nie wystawiłem tu żadnej oceny, nie postawiłem też żadnych zarzutów, więc o co ci chodzi?
Stwierdziłem tylko, że to co napisałeś wcześniej:

(25.12.2009, 18:19)Tidus napisał(a): Nie ma tam jakiś procentowych ograniczeń ,ponieważ każde konto to oddzielny serwer ,który możecie sobie zjechać do zera

to bzdura. No bo przedstaw mi napis, informujący o tym że za sms / przelew otrzymuję od proserwer cały serwer dedykowany do dyspozycji... chyba nie jesteś w stanie.


(25.12.2009, 18:26)Tidus napisał(a): Lukasadm czy ty myślisz ,że wszystkie hostingi SMSowe są syfem ?

Tak, tak uważam.
Z hostingami różnego rodzaju mam do czynienia już od prawie 4 lat. Widziałem w tym czasie firmy wysokiej i niskiej jakości.
Nie używałem proserwer, więc nie będę go oceniał, ale wiem jedno: konta sms były, są i będą skierowane dla grupy osób o najmniejszych potrzebach i najmniejszym budżecie. W sposób oczywisty odbija się to na jakości świadczonych usług.
W tej kwestii po prostu jest tak, że aby mieć jakość, trzeba naprawdę sporo zapłacić - możesz się ze mną nie zgodzić, ale opisuję to na bazie własnych doświadczeń.

Podajesz linka do opinii. Ok, czemu nie. Ale mam kolejny prosty przykład - OVH albo Hetzner.de - czy oni w taki sposób się reklamują? Nie, a przecież i tak wiadomo, że firmy te oferują bardzo dobre serwery (dedykowane typu manager oraz typu root).

Aha, LukasAMD a nie lukasadm :)
LukasADM (;P) ale serwery dedykowane są potężne ,a te od proserwer są małe ,zgrabne i wydajne.

Dobra koniec o proserwer.pl ;)

Piszmy o mybboard.pl :)
1. Kiedyś używałem tego hostingu i po awarii nie mogłem się skontaktować z administracją, a cała moja strona upadła.
2. Hosting jest drogi i słaby w porównaniu z ofertami w dziale na forum mybboard.pl
Ok widzę ,że dalej ciągniemy temat ale ok.

Virus ta awaria była winą ich czy Twoją ?
Na pewno ta awaria nie była z mojej winy. Pewnego dnia chciałem odpalić stronę, a tu biała strona. Nie mogłem także zalogować się do cPanelu oraz FTP.
Byłeś jedyną osobą ,która miała dane do ftp i Cpanelu ?

To że nie mogłeś się zalogować do panelu jest konsekwencją uszkodzenia plików serwera.
Przy doborze hostingu chcemy też kierować się dostępnością 24/7 profesjonalnej pomocy technicznej; akurat co do Prohostu z doświadczenia wiem, że z tym nie ma problemu.

Problem obciążenia CPU to właśnie powód dla którego przeprowadzamy te testy - z pierwszych wyników widać, że po drobnym dostosowaniu naszego skryptu nie powinno być wielkich problemów. Ale oczywiście jeszcze nie jesteśmy w 100% zdecydowani na Prohost, więc podawajcie swoje propozycje.
Jeżeli jakimś cudem będzie wam działać na prohost dobrze, to radzę na nim siedzieć - mam tam stronę + forum na phpBB3 łącznie od 17 miesięcy i nigdy nie było problemów.
Support nie jest 24/7 ale 60/24/7 :) Czas odpowiedzi to naprawdę max. 5 minut.

No chyba że ostatnie aktualki coś zmieniły w mybb poważne... trzeba przetestować :D


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości