Rozlewające się "ilość postów"

Błąd   Założony przez  kunik2002.

Cześć, ilość postów i tematów na stronie głównej cały czas przeciąga się w lewą stronę.

kuniksamp.tenhost.pl

//jak trzeba mogę dać screena.
Mi się wyświetla wszystko dobrze.
Musisz nadać .trow1 i .trow2 w tabeli stałą szerokość, a także usunąć white-space. Interesuje cię szablon forumbit_depth2_forum. Obecnie wszystko jest zależne od długości tekstu w komórce. Nadasz stałe wymiary - tekst będzie się łamał.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
(29.01.2018, 10:48)Divir napisał(a): Musisz nadać .trow1 i .trow2 w tabeli stałą szerokość, a także usunąć white-space. Interesuje cię szablon forumbit_depth2_forum. Obecnie wszystko jest zależne od długości tekstu w komórce. Nadasz stałe wymiary - tekst będzie się łamał.

Jak mam zrobić tą stałą szerokość? W sensie jaka funkcja.
Po prostu użycie width dla komórek.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
(29.01.2018, 12:45)Divir napisał(a): Po prostu użycie width dla komórek.

Mógłbyś mi jeszcze troszkę pomóc w ustawieniu tego? Bo ja próbuję to ustawić to wszystko tak jakby mi się chce zlać do środka, jak ostatnie dwa ustawiłem to pierwsze dalej robiło to co chciało ;/

Będę bardzo wdzięczny
Musisz usunąć z podanego przeze mnie wyżej szablonu całkiem white-space, a reszta to po prostu kwestia nadania tabeli wymiarów.

Przykład:
.forums .trow1:nth-child(2) {
width: 55%;
}
.forums .trow1:nth-child(5) {
width: 75px;
}
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
(29.01.2018, 14:32)Divir napisał(a): Musisz usunąć z podanego przeze mnie wyżej szablonu całkiem white-space, a reszta to po prostu kwestia nadania tabeli wymiarów.

Przykład:
.forums .trow1:nth-child(2) {
width: 55%;
}
.forums .trow1:nth-child(5) {
width: 75px;
}




Nadal nie widzę, różnicy, dobrze to wklejam?

<tr>
<td class="{$bgcolor}" align="center" width="1"><div class="forum_status forum_{$lightbulb['folder']} ajax_mark_read" title="{$lightbulb['altonoff']}" id="mark_read_{$forum['fid']}"><i class="fa fa-comments"></i></div></td>
<td class="{$bgcolor}">
.forums .trow1:nth-child(2) {
width: 55%;
}
.forums .trow1:nth-child(5) {
width: 75px;
}
<a href="{$forum_url}" class="ttip">{$forum['name']}<span class="ttbg">{$forum['description']}</span></a>{$forum_viewers_text}{$modlist}{$subforums} <br />

</td>
<td class="{$bgcolor} dnone" align="center">{$threads}{$unapproved['unapproved_threads']}</td>
<td class="{$bgcolor} dnone" align="center">{$posts}{$unapproved['unapproved_posts']}</td>
<td class="{$bgcolor}" align="right">{$lastpost}</td>
</tr>
Źle. Ten przykład co podałem masz wkleić do CSS i ewentualnie wartości dostosować pod siebie.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
(29.01.2018, 15:18)Divir napisał(a): Źle. Ten przykład co podałem masz wkleić do CSS i ewentualnie wartości dostosować pod siebie.

Tylko, że nie mam tego .forums tylko samo .trow bez nth...
Wklej to:

.forums .trow1:nth-child(2) {
width: 55%;
}
.forums .trow1:nth-child(5) {
width: 75px;
}

na sam dół global.css ...
Penny napisał 29.01.2018, 21:25:
Kody podajemy w tagach [code] lub [php], poprawia to czytelność posta.
(29.01.2018, 20:15)kunik2002 napisał(a):
(29.01.2018, 15:18)Divir napisał(a): Źle. Ten przykład co podałem masz wkleić do CSS i ewentualnie wartości dostosować pod siebie.

Tylko, że nie mam tego .forums tylko samo .trow bez nth...
Masz ogólnie klasę forums nadawaną wyżej. Odwołujesz się do klasy trow1 zawartej w klasie forums jako kompletnie coś innego, nie patrz na to co już tam masz.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
(29.01.2018, 21:11)szymex71 napisał(a): Wklej to:

.forums .trow1:nth-child(2) {
width: 55%;
}
.forums .trow1:nth-child(5) {
width: 75px;
}

na sam dół global.css ...
(29.01.2018, 21:24)Divir napisał(a):
(29.01.2018, 20:15)kunik2002 napisał(a):
(29.01.2018, 15:18)Divir napisał(a): Źle. Ten przykład co podałem masz wkleić do CSS i ewentualnie wartości dostosować pod siebie.

Tylko, że nie mam tego .forums tylko samo .trow bez nth...
Masz ogólnie klasę forums nadawaną wyżej. Odwołujesz się do klasy trow1 zawartej w klasie forums jako kompletnie coś innego, nie patrz na to co już tam masz.



Zrobiłem to tak jak mówicie, pierwsze "subforum" nie chce się ustawić na równi. Reszta czyli ostatnie trzy normalnie są ustawione. Jak mam wtedy naprawić to pierwsze?
Wciąż nie usunałeś z szablonu forumbit_depth2_forum tego white-space, który zapobiega łamaniu się tekstu.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
(29.01.2018, 23:49)Divir napisał(a): Wciąż nie usunałeś z szablonu forumbit_depth2_forum tego white-space, który zapobiega łamaniu się tekstu.


<tr>
<td class="{$bgcolor}" align="center" width="1"><div class="forum_status forum_{$lightbulb['folder']} ajax_mark_read" title="{$lightbulb['altonoff']}" id="mark_read_{$forum['fid']}"><i class="fa fa-comments"></i></div></td>
<td class="{$bgcolor}">
<a href="{$forum_url}" class="ttip">{$forum['name']}<span class="ttbg">{$forum['description']}</span></a>{$forum_viewers_text}{$modlist}{$subforums} <br />

</td>
<td class="{$bgcolor} dnone" align="center">{$threads}{$unapproved['unapproved_threads']}</td>
<td class="{$bgcolor} dnone" align="center">{$posts}{$unapproved['unapproved_posts']}</td>
<td class="{$bgcolor}" align="right">{$lastpost}</td>
</tr>


Usunąłem wszystko, ale nadal nie wiem dlaczego to się tak robi.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości