MyBB 1.10

Założony przez Łukasz Tkacz.

Ło panie, w 2009 przeniosłem swoje forum z przema na MyBB i już wówczas mówiono o rewolucji w kontekście 1.6, przejściu na yii, później zwiałem na phpbb3 i uśmiechałem się pod nosem jak widziałem info że każe kolejne wydanie zawiera poprawki kosmetyczne bądź "przygotowuje pod nową, rewolucyjną wersję".

Rzuciłem sobie okiem teraz na MyBB 1.8 i nie widzę żadnej rewolucyjnej zmiany od tego czasu. Skrypt który w 2010 był nowatorski i oferował wiele nowoczesnych rozwiązań które wcześniej dawało tylko IPB(ajaxowa szybka odpowiedź w standardzie, to dopiero było wow) dziś zdaje się być archaiczny, nie oferując tak podstawowych rozwiązań jak choćby RWD z tego co widzę.
phpBB3 uznawane swego czasu za archaiczne wersją 3.1 poczyniło chyba większy progress niż MyBB przez te wszystkie lata.
Serwery CS REKSIO:))
Podziękowali: PolskiRiko
TaniDedyk.pl
(28.11.2017, 10:29)Łukasz Tkacz napisał(a): W przypadku tego typu projektu i takiej sytuacji, jeśli coś mi nie pasuje, gdy uderzam do autorów i oni nie wyrażają chęci współpracy, to forkuję

MyBB jeszcze jako DevBB 12321 lata temu też było forkiem innego projektu - XMB. Matt Mecham w 2002 roku powidział ludziom od IkonBoarda (który współtworzył) "fuk u" i poszedł pisać klona 1:1 - IPB. phpBB1 mocno inspirowało się UBB a vBulletin był  zrobionym na beszczela klonem na PHP tegoż UBB. FluxBB? To też był wrogi fork PunBB.

Można by rzec że historia popularnych rozwiązań forum to historia klonów i wrogich forków niezadowolonych userów ;)
Podziękowali: ficus, inferno, Łukasz Tkacz
Ale czym to zaowocowało? Różnorodnością i wyborem. To akurat nie jest złe - o ile para nie idzie w gwizdek (tak jest moim zdaniem z wieloma distrami Linuksa).
Piłem bardziej do tego że jeśli komuś nie podoba się stan rzeczy w MyBB to marka "MyBB" nie jest super ważna dla sukcesu ewentualnego forka. Jeśli faktycznie istnieje istotna grupa niezadowolonych z tego co dzieje się w MyBB, dobrze poprowadzony fork zagospodaruje ją startując pod nową marką.
Podziękowali: Łukasz Tkacz, Divir
Czyżby 1.8.15 niebawem?

https://github.com/mybb/mybb/milestone/20
Ojoj to już dawno zostało ogłoszone że na dniach wyjdzie 
Cytat:The last couple of works have seen quite a lot of work on the 1.8 series, preparing for the release of 1.8.15 which should happen very soon. Once that's done, work on 1.9 will be picking up further once again - current efforts are on testing the current status of the "feature" branch which will be the 1.8.15 release.
Cytat:Not in 1.8.15 this close to release, though we are looking to upgrade to the current version of SCEditor in the near future - hopefully in 1.8.16. Upgrading SCEditor is planned to happen alongside updates to some other JavaScript libraries we use, so it takes quite a lot of testing.
A tym razem to ja ponarzekam. O tak przypadkowo otwarty commit odnośnie przepisywanie templatek z obenych na twiga:
https://github.com/PaulBender/mybb/blob/...wteam.twig


<td class="tcat"><span class="smalltext"><strong>{{ lang.username }}</strong></span></td>
                {% if usergroup.gid == 6 %}
                    <td class="tcat"><span class="smalltext"><strong>{{ lang.mod_forums }}</strong></span></td>


Eeee... na sztywno numer grupy?
Serio? :)

Mam nadzieję, że to będzie jednak zamienione.
Podziękowali: myCreedo, inferno, Qwizi
A zgłosiłeś im to korzystając z jednego z wielu dawanych przez githuba narzędzi? Czy ograniczyłeś się do posta na tym forum? ;)
Oni coś tam gadali że nie ma co na to patrzeć to jest tylko przeniesienie szablonu a jak tak naprawdę to będzie wykonać dowiemy się gdy wyjdzie wersja 1.9
Teraz to jest tylko tak o :D

Teraz i tak ja w sumie czekam na wersje 1.8.15 która może przynieś nową wersje ckeditor
@Riess jak napisałem - nie wiem, nie znam dokładnie itd. po prostu nieco mnie zamurowało jak zobaczyłem. Przepisywanie szablonów jest dobrą okazją do tego, aby od razu takie rzeczy robić - przynajmniej moim zdaniem. Jeśli to będzie zmienione to super.


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości