Dlaczego projekty takie jak mybb lub phpbb umierają

Założony przez Bardzozwykly.

Fora umierają więc projekty umierają. Forum nie jest już takim medium jakim było kiedyś. Niema zbyt wielu chętnych do pisania na forach więc prace spowalniają.
Na forum phpbb3 jest cicho od 2012 roku nic się nie dzieje. Czasem napiszą jakieś poprawki ale nic się nie dzieje.
Wątpie że mybb 2.0 ujrzy światło dzienne. Tak samo jak flubxx 2.0 brakuje ludzi co chcieli by na forach pisać :):)
TaniDedyk.pl
Sądzisz że skoro nie ma MyBB 2.0 to MyBB padnie  :zdziwko: co za tok myślenia :P
To że nie wypuszczają 2.0 to nie znaczy że padnie, to samo tyczy sie phpBB3 ... obydwa silniki posiadają jeszcze supporty i są coś tam poprawiane. A fora jakiekolwiek nie padną, bo zawsze na to będzie popyt.
Gdybyś głębiej poszukał znalazł byś artykuł na blogu Mybb.com odnośnie przyszłości 2.0 (dla leniwych - https://mybboard.pl/thread-13004-post-31...#pid312105)
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: [email protected]
W 2014 roku ukazało się phpBB 3.1, w 2017 ukazało się 3.2. Z zewnątrz wydaje się że to ciągle to samo, ale te dwa wydania przyniosły kod przepisany i przeniesiony na komponenty frameworka Symfony. W tym sensie obecne phpBB mogło by się nazywać "phpBB4".
Pozwoliłem sobie poprawić tytuł, bo naprawdę tragicznie wyglądał :)

Jeśli chodzi o temat, to w pełni popieram @Riess w kwestii phpBB - to jest ogrom co zrobili, choć oczywiście rozłożyło się to na spory czas.

Jak dla mnie nie umierają tyle projekty co idea. Projekty open source są jakie są. Najpierw idą do przodu, potem gdzieś zwalniają i później albo się rozwijają, albo padają. Nie widzę w tym nic dziwnego, bo po prostu nie zawsze znajduje się odpowiednio liczna i silna społeczność, która by to popchnęła do przodu. W kwestii idei będę się upierał, że w obecnych czasach projekty te cieszą się o wiele mniejszym zainteresowaniem ze względu na to, że spadła popularność forów internetowych. Winną bym obarczał.. nieco użytkowników. Wolą na szybko - super szybka rejestracja (albo jej brak, jeśli mają konto na facebooku to grupy na nim są dostępne niemalże od razu), potem super szybkie zadawanie pytania bez szukania i równie szybkie odpowiedzi. To już nie jest zawartość (bardziej pasuje jednak angielski content) która może trwać mimo czasu i być odnajdywana przez innych. To jest strumień informacji, który pojawia się, szybko przemija i ginie - urok sociali, które dla mnie w zestawieniu z forami są tym, czym kiepski fast food postawiony obok zdrowego i smacznego, konkretnego jedzenia ;)
Podziękowali: Adrian, jezyk403


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości