Czy istnieje granica ilości pluginów?

Założony przez  szymex71.

Na wstępie nie wiem czy to dobry dział :E Proszę nie bić jak zły ;)

Ostatnio na forum zacząłem wrzucać różne pluginy, najpierw jeden, potem drugi, trzeci... Trochę się już ich uzbierało. I teraz zacząłem sobie zadawać pytanie czy jest jakaś granica pluginów do płynnego działania forum? Bo każdy plugin więcej chyba w jakiś sposób "obciąża" stronę?
Takie luźne pytanie, na razie nic raczej się nie dzieje, ale później, kto wie? :)
Każdy plugin jakoś obciąża forum. To w jaki sposób to zależy już od niego. Nie ma czegoś takiego, jak stała maksymalna ilość pluginów, po przekroczeniu której forum ci drastycznie zwolni.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Pamiętaj że ilość pluginów ma podobny wpływ na forum jak ilość odwiedzających. Im więcej tym bardziej obciąża serwer. Przy małej ilości osób możesz tego nie odczuć, ale przy większej już tak.

Warto powiedzieć również że nieoptymalny plugin / wtyczka potrafi ci zaorać dużo bardziej serwer niż 5 optymalnych wtyczek spełniających tę samą funkcję.

Pamiętaj również aby instalować tylko aktualne i aktualizowane wtyczki. Stare mogą mieć różne błędy czy dziury i pozostaniesz tylko z problemem.
Hosting indywidualny tylko w xCenter.pl | Hosting | Certyfikaty SSL | Serwery VPS | Rozwiązania dedykowane | Administracja



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości