Ogłoszenie tylko dla nieaktywowanych

Założony przez  szymex71.

Chciałbym dodać takie ogłoszenie, coś w stylu "Konto wymaga aktywacji! Dopóki konto nie będzie aktywne nie możesz pisać na forum!" widoczne tylko dla rangi nieaktywowani.
Pobierz plugin PHP in Templates a potem do szablonu dodaj
<if $mybb->user['usergroup'] == 1 then>
  
tutaj kod wiadomości

  
</if> 

Zobacz, jakie ID ma grupa nieaktywni i zamień 1 na ten numer
Rozumiem że ten plugin może być? PHP and Template Conditionals
Bo gdy pobrałem z tego forum PHP in Templates 2.1.7 to się okazało że w pluginach mam już taki plik.

I coś szerzej z tym co mam dodać? Bo próbowałem czy to do header czy index i nic się nie wyświetlało. (uprzedzając pytania, tak, zmieniałem id grupy w tym przypadku na 4 (administrator) oraz reload ctrl+f5 ;) )
https://webboard.pl/thread-12506.html aktywuj plugin i powinno działać
No to właśnie pobrałem to i się okazuje że taki plik pluginu już mam wrzucony na serwer. Stąd pytanie czy PHP and Template Conditionals to to samo? (Nic innego w pluginach nie znalazłem co by się mogło nadawać)

No i poza tym mam to wrzucić tak po prostu w np. index? Tak jak robi się ogłoszenia (przynajmniej jednym sposobem) -> "<div class="ogloszenie">Dostępny nowy styl forum! Więcej info w "Aktualności"</div><br/>"
??
(07.08.2017, 17:36)szymex71 napisał(a): No to właśnie pobrałem to i się okazuje że taki plik pluginu już mam wrzucony na serwer.
Może używałeś tego pluginu już wcześniej dlatego masz go już wrzucony. Zobacz, czy jest aktywowany.

(07.08.2017, 17:36)szymex71 napisał(a): No i poza tym mam to wrzucić tak po prostu w np. index? Tak jak robi się ogłoszenia (przynajmniej jednym sposobem) -> "<div class="ogloszenie">Dostępny nowy styl forum! Więcej info w "Aktualności"</div><br/>"
??

tak, np. pod zmienną {$header}

Pokaż w jaki sposób to wrzucasz do szablonu
Pluginy:
   
   


Po raz kolejny zadam pytanie, czy PHP and Template Conditionals to jest to samo co mam tu pobrać? Bo nie zamierzam zamieniać plików w pluginach nie wiedząc co kryje się pod tą nazwą by potem mi pół forum wywaliło...

Jak mniemam w linku gid=4 to id grupy?
   

Tak to mam w szablonie:
   

A na stronie dalej nic :/
Tak, to jest to samo po prostu nowsza wersja. Jeżeli masz obawy, że coś przestanie działać to pobierz sobie ten plik na swój komputer i w razie czego po prostu wgrasz go ponownie.
No dobra, skoro to jest nowsza wersja to powinno działać? A nie działa. Więc co jest nie tak?
Ty masz starszą, w temacie jest nowsza. Wybacz, niezrozumiale to napisałem.
Dalej nic, próbowałem tak jak podałeś oraz



<if $mybb->user['usergroup'] == 4 then>

<div class="ogloszenie">TEST</div><br/>

 </if>

oczywiście z odpowiednim odnośnikiem w global.css (bez if działa w każdym razie)

EDIT: okej, nieważne.. Okazało się że jako administrator miałem tak naprawdę grupę dodatkową.... Zmieniłem to i działa, gorzej że nie łapie tego .ogloszenie mimo że mam to tak jak wcześniej... Ale z tym to już sobie chyba poradzę :)
Ardex napisał 07.08.2017, 19:19:
Pamiętaj aby oznaczać temat jako rozwiązany, wybierając najlepsze posty



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości