Wybór odpowiedniej drogi do osiągniecia celu

Założony przez  Vanil96.

Witam wszystkich mam pytanie, otóż chciałbym zrobić stronę która będzie działać na zasadzie schematu który rozrysowałem ponizej. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykłe forum, kategorie, tematy, odpowiedzi.
Aczkolwiek chciałbym aby wyglądało to trochę nowocześniej i działało bardziej na zasadzie portalu a nie forum.
Przykładem jest brainly.pl (stare zadane.pl) własnie coś podobnego mnie interesuje (oczywiście nie chce kopiować danej strony)
Podejmowałem się tego w wordpressie aczkolwiek doszedłem do wniosku że tamte wtyczki forumowskie albo nie są przeze mnie z racji moich umiejętności albo nie są w ogóle podatne na modyfikacje w takim stopniu aby wyglądało tak jak chce.
Więc czy nie lepiej zrobić to na silniku forum i wygląd dostosować pod silnik?
Wiem że gotowego szablonu nie znajdę ale czy da się tak obskubać jakiś przykładowy szablon pod mybb i stworzyć coś co bedzie działać na podobnej zasadzie? 
Natomiast inne (pod)strony typu faq, regulaminy itd. zrobić na subdomenach z wordpressem i dopasować kolorystyke tak aby się to nie gryzło w oczy? Najtrudniejsze dla mnie jest właśnie serce tego wszystkiego czyli to forum które na forum nie wygląda ale tak działa, poniższe obrazki zwizualizują co chciałbym osiągnąć i bardzo bym prosił o pomoc w obraniu do tego odpowiedniej drogi ponieważ jako amator się w tym mocno gubię. Dziękuje bardzo!



[Obrazek: 2ufylfr.png]


Poniżej wygląd brainly i chciałbym zrobić coś co działa na podobnej zasadzie

[Obrazek: 14ilsvl.png]




Dziękuje wszystkim za wszelką pomoc i pozdrawiam
Ardex napisał 12.06.2017, 22:17:
Wszelkie zrzuty z ekranu należy dodawać w postaci załącznika. Zabronione jest zamieszczanie grafik / plików umieszczonych na serwerach zewnętrznych.
Do czegoś takiego chyba bardziej by Ci pasował CMS Q2A



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości