MyBB napotkało wewnętrzny błąd w zapytaniu SQL i nie może kontynuować.

Błąd   Założony przez  Varus2.

Witam, wczoraj dopiero zauważyłem taki błąd, on się pojawia przy próbie Nowej odpowiedzi na forum

Błąd SQL:
 
   1054 Unknown column 's.subscriptionkey' in 'field list'
Zapytanie:
 
   SELECT u.usernameu.emailu.uidu.languageu.loginkey
u.saltu.regdates.subscriptionkeys.notification 
FROM mybb_threadsubscriptions s LEFT JOIN mybb_users 
u ON 
(u.uid=s.uidWHERE (s.notification='1' OR s.notification='2') AND s.tid='7' AND s.uid != '4' AND u.lastactive>'1495135525' 
Po wykonaniu tego zapytania które mam w błędzie, zwraca mi taki wynik
#1054 - Unknown column 's.subscriptionkey' in 'field list' 
Da się to jakoś naprawić? A właśnie, przepraszam za kolejną edycję tematu, ale przed chwilą przeanalizowałem bazę Mysql i w niej tabela mybb_threadsubscriptions jest, tylko właśnie pusta.
myCreedo napisał 29.05.2017, 18:33:
Zły dział, przeniosłem. Teraz edytuj temat uzupełniając jego wzór
Tabela mybb_threadsubscriptions może i jest, ale w błędzie masz pokazane, że brakuje ci kolumny w field list.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
A da się ją dodać? bo bym nie chciał od nowa instalować mybb

ALTER TABLE nazwa_tabeli ADD nazwa_kolumny jej_typ;
Jej typ musisz sprawdzić jaki jest domyślnie, nie pamiętam tego.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Czyli tak kolumnę 's.subscriptionkey' mam dodać do field list? Jeśli tak to gdzie ja mam szukać field list? bo szukałem i nie mogłem znaleźć :/
Nie mam teraz jak tego sprawdzić na 1.8.6, ale nie widzę, aby kolumna subscriptionkey znajdowała się w wersji mybb używanej przeze mnie (1.8.7). Chyba, że używa jej jakiś plugin (sprawdź czy działa przy wyłączonych pluginach).

Próbowałeś przeprowadzać weryfikację plików? Może coś przy aktualizacji popsułeś.

Btw. część s. oznacza skrót tabeli, a dopiero subscriptionkey samą kolumnę.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Witam ponownie, Divir testowałem przy wyłączonych pluginach, tak jak prosiłeś i nadal nie działa, chciałem przeprowadzić weryfikację plików, to wywala mi błąd komunikacji z serwerem mybb.
Brak możliwości weryfikacji plików być może jest spowodowany konfiguracją serwera na którym znajduje się strona.
Ja obstawiam na to, że coś skopałeś przy wielokrotnej aktualizacji forum (jeśli nie pomyliłem osób).

Skoro piszesz, że twoje forum stoi obecnie na 1.8.6, a najnowsza to 1.8.12 (chociaż ja wolę używać 1.8.11 póki co ze względu na błędy) i forum masz w sumie puste, to ja bym wyeksportował styl, zrobił backup poszczególnych tabel (takich jak mybb_users; nieobowiązkowo) i zainstalował mybb 1.8.11.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Tylko raz zmieniłem wersję mybb z 1.8.11 na 1.8.6, skłoniły mnie do tego 2 pluginy, na 1.8.11 to nie było tego komunikatu (błąd komunikacji z serwerem) ale czy na 1.8.11 był też ten wewnętrzny błąd, szczerze nie wiem, bo nie robiłem wtedy testów nowych odpowiedzi, szybkich odpowiedzi itp. Cóż robić, wiem że sam z tym na pewno nie poradzę :(
(12.06.2017, 22:25)Varus2 napisał(a): Tylko raz zmieniłem wersję mybb z 1.8.11 na 1.8.6, skłoniły mnie do tego 2 pluginy, na 1.8.11 to nie było tego komunikatu (błąd komunikacji z serwerem) ale czy na 1.8.11 był też ten wewnętrzny błąd, szczerze nie wiem, bo nie robiłem wtedy testów nowych odpowiedzi, szybkich odpowiedzi itp. Cóż robić, wiem że sam z tym na pewno nie poradzę :(

Ja nie widze sensu przechodzenia z 1.8.11 do 1.8.6. Jak w 1.8.11 nie było tego komunikatu to zalecam pozostać przy tej wersji. Co do pluginów to zawsze można zmienić kompatybilność.
(12.06.2017, 23:00)Qwizi napisał(a): Ja nie widze sensu przechodzenia z 1.8.11 do 1.8.6
Kolega chce przejść z 1.8.6 do 1.8.11, a nie z 1.8.11 do 1.8.6. Jaki sens ma wracanie do starej wersji silnika?
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna.
(12.06.2017, 22:25)Varus2 napisał(a): Tylko raz zmieniłem wersję mybb z 1.8.11 na 1.8.6, skłoniły mnie do tego 2 pluginy

(12.06.2017, 23:13)Conors napisał(a):
(12.06.2017, 23:00)Qwizi napisał(a): Ja nie widze sensu przechodzenia z 1.8.11 do 1.8.6
Kolega chce przejść z 1.8.6 do 1.8.11, a nie z 1.8.11 do 1.8.6. Jaki sens ma wracanie do starej wersji silnika?

Ja to właśnie napisałem, że sie nie opłaca :).
(12.06.2017, 23:13)Conors napisał(a): Kolega chce przejść z 1.8.6 do 1.8.11.
Witam, ja mam wersję 1.8.6 i napisałem że nie wiem czy to było na 1.8.11, a nie że chcę przejść :)
a co do pluginów to Qwizi kombinowałem już z kompatybilnością, i albo coś źle robiłem albo to nie zdawało egzaminu.
Ale ok, nie wiem wrócę do wersji mybb 1.8.11 i zobaczymy. Dam znać o wynikach
Witam, przepraszam za tak długi okres milczenia, ale praca i jeszcze raz praca, co do mego błędu zrobiłem to co mi radziliście i pomogło, tylko że nie wgrałem wersję 1.8.11 tylko 1.8.12 najnowszą, i działa jak trzeba.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości