Pobranie danych z FTP serwera na FTP forum

PHP  Założony przez  ByćJakBartnik.

Witam Serdecznie.

Piszę tutaj w pewnej sprawie, mianowicie jestem właścicielem serwera SA:MP Truck Role Play, nie posiadam hostingu VPS, wszystko jest na osobnym FTP (serwer, forum, ts). Znalazłem bardzo ciekawy skrypt na internecie który umożliwia zobaczenie pozycji graczy z serwera na forum, gdy klikniemy na żółtą kropke pojawią się informacje na temat danego gracza, oto link który prezentuje działanie skryptu. http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=592245

Problem polega w tym, że nie mam zielonego pojęcia jak pobrać dane z pliku postions.json z serwera na forum, gdyby cały serwer i forum były na jednym hostingu to z tym problemu nie ma, jednakże tutaj sytuacja jest inna i nie mam pojęcia jak temu zaradzić, próbowałem coś z pobieraniem danych z bazy MySQL, jednakże moję umiejętności są niestety znikome jeżeli chodzi o PHP :(. Bardzo bym się ucieszył gdybym otrzymał odpowiedź od Pana na temat: Jak połączyć się z FTP serwera poprzez forum bądź też jak pobrać dane z bazy MySQL na forum do tego skryptu. Znam serwer który posiada hosting serwera jak i forum na osobnym hostingu no i takową mapę posiadają, jak będzie potrzebny to wyślę link.

Pozdrawiam i z góry serdecznie dziękuje za pomoc!

PS: Nie mam zielonego pojęcia gdzie znajduję się dział z takimi problemami na forum :(.
Zacznijmy od tego jak byś to zrobił na jednym serwerze/ W PHP istnieje funkcja ftp_connect()
Rzecz biorąc nigdy nie interesowałem się jak działa VPS, jednakże ktoś w poście w temacie który podałem w samym wątku zadał pytanie "Co zrobić gdy forum i serwer nie są na jednym hostingu", dlatego też postanowiłem wysłać zapytanie na forum tutaj :D.

Co do owej funkcji poczytam o niej i z pewnością coś wykminie, mam tylko jedno pytanko, jeżeli już się połączyłem z FTP to aby pobrać plik z pozycjami wystarczy z tej definicji : $json_pos = file_get_contents("/home/p233213/public_html/mapalive/positions.json");
zmienić tak jak mam na FTP serwera?

-
Wątek można usunąć, poradziłem sobie :D
Łukasz napisał 24.01.2017, 20:06:
Na naszym forum nie usuwamy, ani nie zamykamy wątków. Zapoznaj się z



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości