Setki fałszywych kont na forum

Założony przez  pepson97.

Witam wszystkich, to mój pierwszy temat na forum, dlatego proszę w miarę możliwości o wyrozumiałość. Szukałem tematów w wyszukiwarce, lecz podobnych nie znalazłem i zdecydowałem napisać w tym dziale.

Od jakiegoś czasu (około 2 tygodnie) na moim forum rejestrują się dziesiątki fałszywych kont pozycjonujących dziennie. Takie konta wchodzą w temat i dodają link pozycjonujący do np. viagry na jakimś chińskim allegro. Takich postów dziennie pojawiają się dziesiątki. Jak takiej sytuacji zapobiec. Czy jedynym rozwiązaniem będzie przepisanie forum na nowo? Pozdrawiam
Jakich zabezpieczeń używasz przeciw botom?

Użycie googlowskiej recaptchy i pytań zabezpieczających na forum powinno pomóc ;)
„Lecz biorę całą odpowiedzialność na siebie. Być może się pomyliłem. Ale przecież mylić się jest rzeczą ludzką.”
Witaj, nie zainstalowałem dotychczas żadnych zabezpieczeń spamerskich. Myślę, że użycie captchy googlowskiej byłoby faktycznie świetnym rozwiązaniem. Poszukam zaraz na forum tematu, w jaki sposób taką captche załączyć, chyba, że jest to opcja natywna i można ją włączyć od zaplecza administracyjnego?
(23.01.2017, 19:38)pepson97 napisał(a): Witaj, nie zainstalowałem dotychczas żadnych zabezpieczeń spamerskich. Myślę, że użycie captchy googlowskiej byłoby faktycznie świetnym rozwiązaniem. Poszukam zaraz na forum tematu, w jaki sposób taką captche załączyć, chyba, że jest to opcja natywna i można ją włączyć od zaplecza administracyjnego?
Tak, przez ACP.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości