Dwa divy obok siebie

Błąd   Założony przez  sauber94.

Witam, mam problem z dwoma divami: 'container' oraz 'panel'. Chcę aby zrównały się krawędziami (tak jak widać na załączniku), gdyż obecnie panel wyrównany jest do lewej krawędzi ekranu. Próbuję różnych metod i nic mi nie wychodzi.
Proszę się zalogować, gdyż w tedy będzie widoczny panel użytkownika.
   
ADVERTGAME.PL
Z tymi floatami dobrze robisz, tylko musisz dodatkowo nadać dla id panel i container stałą szerokość, np. width 30% dla panelu i 70% dla container. Jeśli jednak używasz borderów lub marginesów,, to będziesz musiał je uwzględnić w szerokości i adekwatnie zmniejszyć.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Wstawiałem stałą szerokość lecz to nie pomagało.
Tak jeszcze dodam, że forum ma być w głównej centralnej części a panel ma być doczepiony z lewej strony.
ADVERTGAME.PL
Mam taką propozycje.
Zamknij div panel i container w jednym div o jakiejś nazwie, i nadaj mu display: flex;. Następnie usuń z #panel_welcomeblock position: fixed;, z #panel_welcomeblock width: 200px i z #container width: 1200px;. Przetestowałem i działa.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Robię jak napisałeś i niestety nie pomaga. Chcesz to mogę dać dostęp do ACP i sprawdzisz w ten sposób czy Ci działa.
ADVERTGAME.PL
Działa, pokaż jak próbujesz.
   
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Wstawiam div tak jak i Ty. <div class="fixed" style="display: flex;"> wstawiam przed panel_welcomeblock i zamykam go przed stopką.
Jaką masz rozdzielczość / wielkość ekranu?
Dałem dostęp do ACP.
ADVERTGAME.PL
Z tego co widzę to edytujesz zły styl lub nie zapisujesz zmian. Konsola nie pokazuje twoich zmian - https://webboard.pl/temat-poradnik-jak-z...owej_45824
Poza tym, div musi mieć klasę flex, nie fixed. Flex ze zdefiniowanym display: flex; w arkuszach styli. Można to zrobić tak jak ja w atrybucie style='', aczkolwiek nie jest to zalecane.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Zawsze jak się bawię z wyglądem strony używam opcji 'Zbadaj'. Z tym 'fixed' to się pomyliłem i tutaj tak wpisałem ale u siebie dobrze wpisywałem. Robię jak napisałeś lecz to nie działa.
Masz dostęp do ACP, zrób tak jak mówisz i daj znać to sprawdzę jak to w tedy u mnie wygląda. Dowiem się czy na pewno coś źle robię.
ADVERTGAME.PL



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości