spolecznosc.bialenia.org.pl - Mikronacja, wirtualne państwo

Założony przez Sepowaty.

[Obrazek: attachment.php?aid=5506]

Szkoda, że skaluje obraz.

Tutaj pełny rozmiar:
https://spolecznosc.bialenia.org.pl/atta...p?aid=5506
TaniDedyk.pl
Były pytania o fanpage, więc zapodaję:
https://web.facebook.com/bialenia/
Godzina 21:00 zbliżała się wielkimi krokami. Wszyscy Goście przybyli na Konferencję Szkół Wyższych z niecierpliwością oczekiwali na moment jej rozpoczęcia w Białej Sali Uniwersytetu Bialeńskiego. Wreszcie do mównicy podszedł Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego Taddeo de Medici. Rozmowy ucichły, a wszystkie oczy skierowały się w kierunku mężczyzny. Taddeo łyknął troszkę wody, policzył do dziesięciu i rozpoczął swoją mowę.

Cytat:
[Obrazek: ?url=funkyimg.com%2Fi%2F2w7EM.png]


Wasze Magnificencje Rektorzy,
Wielmożni Doktorzy, Doktorzy Habilitowani i Profesorowie,
Szanowni Goście
.

W imieniu Uniwersytetu Bialeńskiego pragnę serdecznie powitać wszystkich przybyłych na Konferencji Szkół Wyższych. Przede wszystkim kieruję do Państwa wyrazy wdzięczności za przyjęcie mojego zaproszenia. Mam nadzieję, że droga z tak wielu zakątków Pollinu nie była zbyt nużąca i każdy z Szanownych Gości zechce, po wypiciu mocnej kawy, uczestniczyć w przygotowanych na Konferencję panelach dyskusyjnych.

Chęć zorganizowania spotkania przedstawicieli uczelni wyższych całego mikroświata towarzyszy mi od momentu objęcia funkcji Rektora Uniwersytetu Bialeńskiego. Nie ulega wątpliwości, że szkolnictwo wyższe w naszym małym, mikronacyjnym środowisku nie ma się zbyt dobrze. Każdy z nas tu obecnych może zaobserwować to w swojej Ojczyźnie - kadra profesorska nie jest duża, wykładowcy nieczęsto prezentują wykłady, a studenci nie biją się o możliwość podjęcia nauki. Samemu ciężko byłoby, moim zdaniem, znaleźć rozwiązanie na ten problem, z jakim borykają się v-uczelnie. Jestem przekonany, że spotykając się w większym gronie i podejmując aktywną dyskusję, uda się znaleźć przepis na popularyzację v-nauki. Dlatego z nadzieją patrzę na rozpoczynającą się dzisiaj Konferencję Szkół Wyższych i byłbym niesamowicie szczęśliwy, gdyby ustalenia, jakie padną podczas niej, przyczyniły się do znaczącego rozwoju szkolnictwa wyższego.

Zanim przejdę do kwestii organizacyjnych, chciałbym podziękować osobom najbardziej zaangażowanym w przygotowanie Konferencji. Panowie, Wasza pomoc i dobra rada okazały się nieocenione i Uniwersytet Bialeński jest wdzięczny za okazane wsparcie. Dziękuję Maciejowi Kamieńskiemu oraz Ametystowi Faradobusowi za przygotowanie atrakcji dla uczestników Konferencji. Dziękuję także Wilhelmowi Orańskiemu za stworzenie logo. Wreszcie, dziękuję Paolo Carlo de Medici y Zepowi za tak częste doradzanie mi w kwestii szczegółów organizacyjnych wydarzenia.

Dyskusja konferencyjna prowadzona będzie równolegle w kilku blokach tematycznych. Panele dyskusyjne w postaci odpowiednich wątków utworzone zostaną w dziale Białej Sali po inauguracji Konferencji. Zachęcam wszystkich do wypowiadania się w nich. Ponadto, jeśli ktoś stwierdzi, że powinniśmy pochylić się nad czymś jeszcze - proszę się nie krępować i śmiało zakładać kolejne tematy dyskusyjne. Gdy dyskusje w wątkach umilkną i stwierdzimy, że porozmawialiśmy już o wszystkim, co było przewidziane, zaproszę wszystkich z Państwa na uroczystość podsumowania i zamknięcia Konferencji.

Zakańczając, chciałbym podzielić się z Państwem cytatem, który może nie jest ściśle związany z tematyką i celem Konferencji, ale dotyczy uniwersytetów i bardzo mi się spodobał. Są to słowa amerykańskiego historyka i pisarza, Shelby'ego Foote: "A university is just a group of buildings gathered around a library. The library is the university". 

Szanowni Państwo, życzę nam, abyśmy jak najlepiej spożytkowali czas naszego spotkania. Aby v-nauka wkroczyła w okres świetności i prosperity. 

Teraz serdecznie proszę o zabranie głosu przez Roberta von Thorn.

Rektor Taddeo de Medici opuścił scenę i skierował się na swoje miejsce. Do mównicy podszedł prof. Robert von Thorn powitany brawami.

Odnośnik do prowadzonych dyskusji:

Niniejszy post ma charakter fabularny.
W ostatnim czasie na forum dodano szczegółowe statystyki aktywności na tymże. 
Można je przejrzeć pod tym linkiem:
https://spolecznosc.bialenia.org.pl/kiss.php

[Obrazek: 24_25_02_18_9_52_49.png]
[Obrazek: is-russia-spray-holy-water-on-computers-...nnacry.jpg]

Poświęcenie Głównej Serwerowni

Computerix Maximus wraz z posługującymi programinami przybył do nowo wybudowanej świątyni centralnej Uniksopodobnego Kościoła Informatycznego: Głównej Serwerowni pod wezwaniem św. Linuxa (patrona Patriarchy). Na wejściu powitał go Pan Mieciu - miejscowy cieć i ochroniarz na 1/2137 etatu. Z rozpędu i on został poświęcony przez Namiestnika Wielkiej Informatyki.

Po skończonych obrzędach wstępnych konsekracji świątyni Patriarcha odprawił w Excelu nabożeństwo ku czci 6 milionów źle policzonych cegieł - męczenników internetowych. Później wszyscy udali się na wspólny posiłek, zaproszeni przez Pana Miecia. Było pysznie: chleb posmarowany nożem i herbata posłodzona łyżeczką. Prawdziwa uczta! Kapłani znów mogli poczuć się jak za dawnych, młodzieńczych czasów, gdy byli studentami informatyki. Na końcu Pan Mieciu zebrał od wszystkich dobrowolne datki co łaska niemniej niż 100 BLN, pamiętając by od pismaków, co robili zdjęcia, wziąć podwójnie. Co za święto dla Bialenii i całego Internetu!Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości