Usuniecie bialej strony podczas ladowania strony

PHP  Założony przez  CoJestXdd.

Witam ponownie :)

Patrzac na skrypt pasku ladowania strony zauwazylem, ze podczas otwierania strony, nie pokazuje sie biale tlo, lecz sam pasek ladowania, ktory po zaladowaniu pokazuje nowa strone. Jak to dziala? Czy jest to zwiazane z ajaxem? Znajde gdzies skrypt do takiej opcji?
Wiem, ze istnieje google lecz nie wiem jak napisac zapytanie :)
Tak, wiem, że istnieje taka opcja jak "Pomógł" ale moim zdaniem kultura wymaga słownej/pisemnej formy podziękowania także proszę mnie nie upominać w kwestii podziękowań.
http://stackoverflow.com/questions/20095...using-ajax
Googluj ogólnie ajax, loading progress ajax itp.

Masz już nawet pełno gotowych bibliotek i pluginów w necie, np. http://github.hubspot.com/pace/docs/welcome/
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Mówisz, że te skrypty albo PACE zrobi tak, by podczas ładowania strony nie wyświetlało się białe tło, tylko ładowało się "w tle"?

EDIT:

(07.12.2016, 16:14)Divir napisał(a): Masz już nawet pełno gotowych bibliotek i pluginów w necie, np. http://github.hubspot.com/pace/docs/welcome/

To daje sam loading bar, który już mam, chodzi mi o to, by podczas ładowania się strony, nie wyświetlało się białe tło, a zamiast tego strona z paskiem ładowania.
Tak, wiem, że istnieje taka opcja jak "Pomógł" ale moim zdaniem kultura wymaga słownej/pisemnej formy podziękowania także proszę mnie nie upominać w kwestii podziękowań.
Optymalizuj, Optymalizuj, Optymalizuj
(07.12.2016, 16:53)Supryk napisał(a): Optymalizuj, Optymalizuj, Optymalizuj
A więc biała strona podczas ładowania jest niemożliwa do usunięcia i jest to tylko kwestia optymalizacji forum?
Tak, wiem, że istnieje taka opcja jak "Pomógł" ale moim zdaniem kultura wymaga słownej/pisemnej formy podziękowania także proszę mnie nie upominać w kwestii podziękowań.
Wchodząc na Twoją stronę widzę chwile białe tło (bez paska), pożniej ładuje szablon z paskiem, bo w nim jest kod. Chyba że nie mówimy o forum.
(07.12.2016, 17:53)Supryk napisał(a): Wchodząc na Twoją stronę widzę chwile białe tło (bez paska), pożniej ładuje szablon z paskiem, bo w nim jest kod. Chyba że nie mówimy o forum.
Chodzi o forum. Da radę ten pasek umieścić tak, by na białym tle się ładował?
Tak, wiem, że istnieje taka opcja jak "Pomógł" ale moim zdaniem kultura wymaga słownej/pisemnej formy podziękowania także proszę mnie nie upominać w kwestii podziękowań.
Nie.
Lepiej wywal białą stronę.
Koledzy mnie ubiegli w poprzednim wątku, wiec zapodam tutaj:

Pasek ładowania który widzisz na Youtube ma sens bo Youtube jest "aplikacją przeglądarkową" albo "albo aplikacją pojedynczej strony". Kiedy otwierasz Youtuba w przeglądarce, pobierasz program napisany w JavaScript który po uruchomieniu wyświetla ci stronę. Jak klikasz na jakiś odnośnik na Youtube, aplikacja Javascript wyłapuje to kliknięcie, ustala jakie dane ma doładować aby wyświetlić nową treść (np. nowy film), i na czas doładowywania tych danych wyświetla ten czerwony pasek ładowania. Kiedy ładowanie dobiegnie końca pasek ładowania jest ukrywany a część strony jest podmieniana na nową. Ten sam mechanizm działa na Facebooku, Pintereście, Instagramie i pozostałych sajtach Google. Podmiana adresu i tytułu strony w przeglądarce to dziś proste rzeczy są.

Na MyBB jak klikasz w link, w większości przypadków kliknięcie trafia od razu do twojej przeglądarki która zaczyna ściągać nową stronę, a gdy skończy to wyrzuca starą i zaczyna wyświetlać to co własnie pobrała. Proces ten odbywa się poza MyBB bo MyBB nie napisano jaki aplikacji tego typu. Można próbować to emulować, ale uważam że gra nie jest warta świeczki. Zaletą aplikacji "Javascriptowych" jest właśnie to że decyzja co ładować zapada w aplikacji, więc przy przejściu na drugą stronę tematu można doładować tylko posty z tej strony, i nie tracić czasu na ładowanie info o temacie, dziale tematu, zalogowanym użytkowniku, etc ect, bo aplikacja już to ma i nie potrzebuje tego ponownie. Tymczasem powstają jquerowe potworki które pod złudnym wrażeniem szybkości ("wow, animuje przejścia miedzy stronami, wiec musi być szybkie!") tak naprawdę tylko dorzucają przeglądarce kolejną pracę.
Dzięki, teraz rozumiem :D
Tak, wiem, że istnieje taka opcja jak "Pomógł" ale moim zdaniem kultura wymaga słownej/pisemnej formy podziękowania także proszę mnie nie upominać w kwestii podziękowań.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości