Dostęp do działu po określonej ilości postów.

Konfiguracja  Założony przez  oddajkota.

Witam serdecznie.
Chciałbym Was zapytać o pewną nurtującą mnie sprawę. Jako, że nie jestem doświadczonym użytkownikiem skryptu myBB jest to mój pierwszy raz ;;), chciałbym prosić Was doświadczonych o pomoc. Problem wygląda tak, że chciałbym nadać dostęp dla zarejestrowanych użytkowników do określonego przeze mnie działu po ustalonej przeze mnie wcześniej napisanej liczbie postów lub po określonym czasie spędzonym na forum. Podkreślam, że nie chodzi mi tylko o możilwość pisania ale o możliwość przeglądania, wejścia w taki dział. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak mogę to ustawić? Czy może należy wgrać plugin, żeby zaistniała taka możliwość konfiguracji? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam :)
Możesz to zrobić za pomocą grup i systemu awansów. Tworzysz grupę, następnie przechodzisz ACP -> Użytkownicy i grupy -> System Awansów -> Nowy awans - następnie wybierasz jakie kryteria mają spełniać, wybierasz do jakiej grupy muszą należeć, aby ich przeniosło do tej utworzonej, następnie wybierasz do jakiej grupy ma zostać przeniesiony i ustawiasz czy ma być to jego główna grupa czy dodatkowa. Później w ustawieniach danego działu, wyłączasz możliwość przeglądania grupie użytkowników, a nadajesz prawa przeglądania tym co mogą tam wejść, włączając w to grupę, którą dodałeś do awansów.
Obejdzie się bez pluginu.

1. Tworzysz grupę "Dostęp do działu AAA"
2. Tworzysz dział "AAA", uprawnienia ustawiasz tak, aby tylko grupa AAA mogła przeglądać ten dział.
3. Przechodzisz do Użytkownicy i grupy >>> System awansów >>> Nowy awans
4. Ustawiasz interesujące Cię kryteria.
5. Wybierasz wymaganą grupę, z której mają awansować użytkownicy.
6. Wybierasz grupę "Dostęp do działu AAA" jako nową grupę.
7. Niżej "zmieniana grupa" ustawiasz jako "Dodatkowa grupa"
8. Gotowe!



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości