Zmiana linku polecającego forum

Założony przez  Stannis.

Mam problem ze zmianą linku polecającego znajdującego się w panelu użytkownika.
W szablonie usercp znalazłem tylko taki fragment kodu:
<strong>{$lang->email}</strong> &nbsp; {$mybb->user['email']}<br />
{$referral_link}

Tylko nie wiem, w jaki sposób mogę dostać się do {$referral_link}. Pomoże ktoś?
Co chcesz osiągnąć?
(20.11.2016, 18:04)Supryk napisał(a): Co chcesz osiągnąć?

Zmienić ten link. Teraz przekierowuje od razu do rejestracji, a wolałbym by przenosił na stronę główną.
Obawiam się źe to juź nie będzie ref link po takim zabiegu, więc mija to się z celem.
W sumie tak, jeśli tak, wystarczy, że zmienisz tą zmienną w szablonie, która i tak wydaje tylko:
Aby polecić to forum swoim znajomym, wyślij do nich odnośnik: http://pluginsmybbthemes.ct8.pl/member.php?action=register&referrer=1
na zwykły link, który użytkownicy mogą rozsyłać.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Link, który chcesz zmienić działa w taki sposób, że użytkownik rejestrujący się z tego linku automatycznie jest "przypisywany" do "właściciela" tego linku - pole "Kto polecił Ci to forum, podaj nick" jest automatycznie uzupełniane dzięki temu linkowi! To tak zwany reflink. Gdy edytujesz ten link, straci on swoje właściwości.. Jeśli jednak upierasz się, by zmienić go na adres strony głównej, to wykorzystać możesz do tego zmienną {$mybb->settings['bburl']} która właśnie tam kieruje ;)
„Lecz biorę całą odpowiedzialność na siebie. Być może się pomyliłem. Ale przecież mylić się jest rzeczą ludzką.”
(21.11.2016, 10:36)myCreedo napisał(a): {$mybb->settings['bburl']}

A gdzie mogę znaleźć tę zmienną? To jakoś za pomocą klienta FTP mam edytować czy
w ustawieniach forum?

P.S.
Na razie jeszcze się zastanawiam czy zmieniać, ale wiedzieć na przyszłość :)
(21.11.2016, 22:04)Stannis napisał(a):
(21.11.2016, 10:36)myCreedo napisał(a): {$mybb->settings['bburl']}

A gdzie mogę znaleźć tę zmienną? To jakoś za pomocą klienta FTP mam edytować czy
w ustawieniach forum?

P.S.
Na razie jeszcze się zastanawiam czy zmieniać, ale wiedzieć na przyszłość :)
Kojarzysz takie coś w ustawieniach jak:
Cytat:URL forum
Adres URL forum.
Dołącz "http://". NIE DOŁĄCZAJ ukośnika na końcu.
To odpowiada za tą zmienną.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Zawsze możesz dać dwa linki - jeden kierujący do strony głównej, a drugi do rejestracji ;)
„Lecz biorę całą odpowiedzialność na siebie. Być może się pomyliłem. Ale przecież mylić się jest rzeczą ludzką.”



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości