Software Jak używać Notepad++?

Założony przez SoulReaver.

notatnik uruchamiasz poleceniem notepad.exe ;P więc nie wmawiaj mi że nie słyszałaś o notepadzie ^_^

Notepad++ (dalej zwany N++) to znacznie rozwinięty notatnik, jakbyś chciała COKOLWIEK edytować z plików forumowych pod windowsem, a nie masz nic ciekawszego niż systemowy notepad, to ściągnij to to ( notepad-plus.sourceforge.net ) :)
systemowy notatnik owszem, potrafi zapisywać pliki w utf8, ale zdaje się że zawsze pakuje BOM na początku ( czyli taki znacznik "niewidoczny gołym okiem" ) a jak już pisałem, jakiekolwiek ustrojstwo znajdujące się poza <?php ?> wywoła taki błąd, jak na załączonym obrazku ( oczywiście w przypadku wykonywania przekierowań opartych o nagłówki, ale to Cię teraz nie interesuje :D )
tak więc polecam ściągnięcie N++ i życzę miłej zabawy z dalszym edytowaniem skryptów MyBB ^_^
DamYan napisał 12.11.2009, 04:36:
Oddzieliłem wątek i wrzuciłem gdzie trzeba.
TaniDedyk.pl
Ściągnęłam zaraz po napisaniu przez Ciebie posta, także. (;
To jeszcze takie jedno pytanko; żeby się bawić w N++ to przykładowo skopiować całą zawartość globala, wkleić ją do N++, zrobić toito i przekleić już zedytowane z powrotem do globala podmieniając, tak?

{od razu praszam za niedotyczące tematu pytanie, ale myślę, że nie ma sensu zakładać nowego tematu na jedno zdanie. (; }
Nadie. Jak chcesz edytować jakiś plik w N++ to wystarczy ,że klikniesz w plik ,który chcesz edytować ,potem PPM ,otwórz za pomocą , wybierz program ... i szukasz N++ :)
... w commanderze? :>
Bo albo jestem tak tępa, albo się nie da PPM :d
dokładnie :) N++ to nie jest jakiś edytor wzięty z kosmosu, do edycji plików zabierasz się w tym przypadku tak samo jak do edytowania w zwykłym notatniku, jeżeli sposób opisany przez Tidusa uważasz za problematyczny, to możesz skojarzyć pliki php z edytorem N++ ( Ustawienia/Preferencje/Powiązania plików/web(html) script, zaznaczasz php, klikasz strzałkę w prawo, klikasz zamknij i zrobione :) może z czasem polubisz ten edytor (tak wiem, w porównaniu ze zwykłym notepadem ma zdecydowanie za dużo funkcji ;P )

EDIT:
noooo, nieźle :D total commander :), po skojarzeniu rozszerzenia .php z N++ w TC już normalnie kliknięcie edycja ( bądź użycie skrótu klawiszowego ) uruchomi plik w N++
lub rozwiązanie #2: w TC, klikasz Plik/Skojarz z/ w okienku z prawej strony u góry wpisujesz php, jeżeli tego typu nie wykrywa, to klikasz nowy typ, wskazujesz lokalizację N++, ok ok i od tej pory TC wie czego ma używać :D
Aaaaaj, odezwała się we mnie natura blondynki chyba <no cóż, tym razem nie udało mi się dobrze zamaskować pod farbowanym brązem> , już skapowałam mniej więcej o co chodzi. =D
Dzięęęki wielkie za pomoc i szacun, że macie siłę tłumaczyć tak oczywiste banały. =p
A tutaj dowiesz się "o co kaman" z UTF-8 bez BOM:

https://mybboard.pl/tutoriale/jak-zapisa...-8-bez-bom

Następnym razem - mniej offtopów, bo posty polecą co najmniej do Poczekalni.
N++ - Przyznam, że jakoś nie używałem i chyba nie będę używał. Pamiętam, jak kiedyś ściągnąłem sobie kED'a, od tej pory wszystko w nim robię. Kodowanie - zmienić banał.
ja uzywam Notepad++ do projektow PHP na uczelni i jestem z niego zadowolony, takze polecam wszystkim :)


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości