Jak zabezpieczyć plik config.php

PHP  Założony przez  elka2222.

Chciał bym się poradzić ludzi obytych z tematem hackingu...
Ciężko jest zgrać sobie na dysk czyjś plik config.php?
Pytam bo znalazłem w nim odkryte hasło i login do SQL, nazwę bazy, adres i masę innych.
Sobie normalnie pisze:

define('MULTISITE', 0);

define('DB_NAME', 'as1_baa');

define('DB_USER', 'as1_usr');

define('DB_PASSWORD', 'uhcfvuiwf%&*%jkcfheiowdupiemiechaslo');

define('DB_HOST', 'mysql.xxxxxx.pl');

define('DB_TABLE_PREFIX', 'ta_');

define('REL_WEB_URL', '/');

define('WEB_PATH', 'http://www.xxxxxx.pl/');

Rozumiem że internetowe hakery nie miały by najmniejszego problemu z rozwaleniem bazy???
Rozumiem też że zabawa w szyfrowanie MD5 gdyby chciał się o to pokusić też nie ma sensu?
Jeśli na serwerze WWW masz włączone PHP i odpowiednie CHMODy to nie pobierzesz żadnego pliku *.php przez HTTP. Najlepiej zabezpiecz dobrymi hasłami dane do FTP i MySQL.
Hasła są ok (tak mi się zdaje, długie z krzakami itp.). To mam rozumieć że nawet tacy jak Anonymous też nie mają sposobów by odczytać takie pliki? Czyli śpię spokojnie...
(26.10.2016, 22:48)elka2222 napisał(a): Hasła są ok (tak mi się zdaje, długie z krzakami itp.). To mam rozumieć że nawet tacy jak Anonymous też nie mają sposobów by odczytać takie pliki? Czyli śpię spokojnie...
raczej oni cie nie beda atakowac, napewno nie ci co umieja hakowac. jak juz tak chcesz wszystko pozabezpieczac to zablokuj jeszcze bezposredni dostep w htaccess przepisywaniem adresow :D
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
Jak ktos sie uprze to i tak cie zhakuje nie ma na to skutecznego zabezpieczenia
Przyznam się bez bicia, mam cykora na spamerów z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Już raz wysadzili mi forum i to skutecznie. Nie poradziłem sobie z blokadami IP (sztuka po sztuce, zakresami) a w czasie ich inwazji non stop miałem CPU na serwerze 100%.
Mylisz trochę pojęcia, bo jak masz 100% obciążenia to masz najpewniej atak ddos i ni jak ma się to z zabezpieczeniem wspomnianego pliku, a samego serwera lub infrastruktury na jaką atak jest skierowany. Puść ruch przez cloudflare, a powinno pomóc.

Blokowanie IP jak pewnie to robisz jest w 99% przypadków bez sensu, bo ataki przeważnie idą automatem z dynamicznych IP lub poprzez Proxy. Tutaj kłania się zabezpieczenie poprze fail2ban, które jest bardziej skuteczne ale to, jak masz własny serwer VPS lub dedyk. Jak masz hosting to zmień usługodawcę. Wycinanie całych krajów na firewallu jak to robią co poniektórzy także nie jest dobrym pomysłem jako, że ucinasz dostęp polakom tam mieszkającym, a hacker i tak to ominie łącząc się poprzez wspomniane już proxy na przykład.

Sam plik jak nie dasz mu praw 777, jest w miarę bezpieczny. Przynajmniej nie mniej niż inne pliki na serwerze. Prędzej wywalą ci wspomniane usługi przez dziury w skrypcie lub brak zabezpieczeń na serwerze niż poprzez odczytanie tego pliku :]
dodam od siebie ze mozna zmienic jeszcze nazwę samego configu jezeli potencjalna osoba bedzie go chciala pozyskać, lecz jak dostanie sie do FTP to takie rozwiązanie juz nie zadziała z racji ze potakiej modyfikacji zostaje wpis w configu z informacja jak odnalezc nasz config z inna nazwa niz domyslna



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości