Czy jest już sposób na przyspieszenie FTP?

Założony przez  elka2222.

Od xxx czasu zmagam się z bardzo niską prędkością wysyłania i odbierania plików na hosting. Używam TCMDx64 a hosting to superhost.pl
Są już jakieś sposoby na przyspieszenie tego?
Instalator myBB pakuje się na serwer w 10min!  (łącze 80Mbps up i 25Mbps down)
Zmienić hosting albo przejść na VPS, bo zauważ, że superhost nie daje gwarancji prędkości transferu dla zwykłych hostingów www.

Innym rozwiązaniem mogłoby być wrzucanie (lub bezpośrednie pobieranie na serwer) wszystkiego w paczce zip i rozpakowywanie tego już na hoście, bo sama ilość plików mocno wpływa na spadek prędkości, ale znowu: jeśli to jest zwykły hosting, to raczej nie masz takich możliwości.

Możesz jeszcze spróbować transferu innym programem lub z innego łącza, aby wykluczyć możliwość istnienia problemów po twojej stronie.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Gdy wysyłam np. film na YT to takie 500MB leci w chwilę. Nocą w pół chwili. Nie sądzę by LTE kulało.
Hosting wybrałem bo rodzina poleca. Naprawdę od lat tam nic się nie dzieje.
Jeśli chodzi o klienta FTP to już kombinowałem ze wszystkim, wszędzie to samo.
Mam pytanie: co to znaczy zwykły hosting?
A są jakieś niezwykłe?
Nigdy nie przykładałem do tego wagi kierując się tylko i wyłącznie:
1. ceną roczną
2. limitami transferu rocznego (mam nolimit)
3. wielkością miejsca na serwerze

Niczego więcej plus jeszcze opinii nigdy pod uwagę nie brałem.
(26.10.2016, 12:54)elka2222 napisał(a): Mam pytanie: co to znaczy zwykły hosting?
A są jakieś niezwykłe?
Tak. Serwery wirtualne i dedykowane, gdzie sam stawiasz www od podstaw i masz dostęp do wszystkiego z uprawnieniami admina, własny adres IP i własne zasoby sprzętowe.
Jak raz się przesiądziesz na coś lepszego, nie będziesz chciał wrócić na żaden hosting współdzielony.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Sądzę że dla takich zwykłych zjadaczy chleba którzy rzeźbią fora i małe witryny to hosting współdzielony jest na czasie.
Ciekawe czy taki superhost.pl był by w stanie wyrobić ruch dzienny na poziomie np. 2.000.000 userów na forum ... ew. 5.000.000 odwiedzin dziennie na portal z ogłoszeniami...
??
(26.10.2016, 15:04)elka2222 napisał(a): Sądzę że dla takich zwykłych zjadaczy chleba którzy rzeźbią fora i małe witryny to hosting współdzielony jest na czasie.
Meh. Wydatek rzędu 20-30zł miesięcznie na podstawowego VPSa jest na tyle mały, by szkoda mi było zachodu na męczenie się z serwerami współdzielonymi, gdzie nic nie doinstalujesz, a jeszcze maile z twojej domeny mogą być blokowane przez filtry, bo akurat jakaś menda, z którą współdzielisz adres IP, wysyła spam.

(26.10.2016, 15:04)elka2222 napisał(a): Ciekawe czy taki superhost.pl był by w stanie wyrobić ruch dzienny na poziomie np. 2.000.000 userów na forum ... ew. 5.000.000 odwiedzin dziennie na portal z ogłoszeniami...
??
Hosting współdzielony? Nie ma szans. Nie dostaniesz wystarczająco czasu pracy procesora na takie obciążenie.
Imho sharedy nadają się do stron statycznych oraz do stron dynamicznych, które obsługują poniżej stu jednoczesnych połączeń.
Niczego, co by było bardziej wymagające, bym na tym nie stawiał.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
(26.10.2016, 17:38)Daniel Praźmo napisał(a): Niczego, co by było bardziej wymagające, bym na tym nie stawiał.
No to teraz mi pojechałeś po garbie...
100 jednoczesnych połączeń???!
Myślę że te połączenia to jakoś pakietowo odbierają i wysyłają dane, co? Przecież przy 100 połączeniach to nawet forum MyBB z 1000 userami online padnie!
(26.10.2016, 21:06)elka2222 napisał(a):
(26.10.2016, 17:38)Daniel Praźmo napisał(a): Niczego, co by było bardziej wymagające, bym na tym nie stawiał.
No to teraz mi pojechałeś po garbie...
100 jednoczesnych połączeń???!
Myślę że te połączenia to jakoś pakietowo odbierają i wysyłają dane, co? Przecież przy 100 połączeniach to nawet forum MyBB z 1000 userami online padnie!
Dlatego polecono Ci VPSa.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
(26.10.2016, 21:06)elka2222 napisał(a): 100 jednoczesnych połączeń???!
Myślę że te połączenia to jakoś pakietowo odbierają i wysyłają dane, co? Przecież przy 100 połączeniach to nawet forum MyBB z 1000 userami online padnie!
No to Ci prościej wytłumaczę: 100 użytkowników online w krótkim odcinku czasu. Jeśli każdy będzie chciał załadować jakąś podstronę, albo wysłać posta, to byle hosting może się zadławić. Tym bardziej, że hostingi współdzielone są stawiane na Apache, który gorzej sobie radzi przy dużych obciążeniach.


Oczywiście mówimy tu tylko o teorii, bo w praktyce twój hostingodawca nawet Ci nie pozwoli na wygenerowanie zbyt dużego obciążenia i jak zaczniesz zużywać za dużo procesora, to dostaniesz wesołego maila od administracji, który w skrócie będzie brzmiał: odciąż stronę albo przejdź na wydajniejsze rozwiązanie.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
(26.10.2016, 21:06)elka2222 napisał(a): No to teraz mi pojechałeś po garbie...
100 jednoczesnych połączeń???!
Myślę że te połączenia to jakoś pakietowo odbierają i wysyłają dane, co? Przecież przy 100 połączeniach to nawet forum MyBB z 1000 userami online padnie!

Tu jest nieścisłość.
100 połączeń jednoczesnych np. 100 userów w podobnym lub tym samym momencie się łączy z witryną - w zależności od konfiguracji serwera jest to albo 100 ciężkich requestów na obsługę dynamicznej treści + 100 razy X lekkich na statyczne rzeczy (gdzie X to liczba zasobów na stronie), albo 100 + 100 razy X ciężkich ze względu na taką a nie inną konfigurację (np. mod_php). W takim wypadku najprawdopodobniej wąskim gardłem na sharedzie i tak będzie baza, bo w zasadzie mało który hosting pozwoli na tyle jednoczesnych połączeń w ramach jednego konta.

Inna sprawa to jednak 100 jednoczesnych połączeń i wymiany danych np. po websocket. To by było dla serwera o wiele lżejsze, ponownie, bo to zupełnie inny protokół, który pracuje inaczej (nie wdając się w szczegóły).

Ogólnie jeśli myślisz o choćby kilku tysiącach odwiedzin dziennie na współdzielonym (nie mówiąc o setkach tysięcy czy milionie), to szykuj się na szybkie wyrzucenie przez hostingodawcę. A że będzie miał powody do tego i odpowiednie punkty w regulaminie to możesz być pewien.
Rozumiem że jak rozdmucham portal ogłoszeniowy (bardzo podobny) to mi podziękują Ci od hostingu?
(26.10.2016, 22:19)elka2222 napisał(a): Rozumiem że jak rozdmucham portal ogłoszeniowy (bardzo podobny) to mi podziękują Ci od hostingu?
Tak.

(26.10.2016, 22:19)elka2222 napisał(a): co polecisz do czegoś takiego jak gumtree.pl lub olx.pl...
Serwisy tego typu to są kolosy. Na początek możesz próbować z jakimiś VPSami 2-4 rdzenie i 4-8GB RAM z jakąś sensowną powierzchnią dyskową, ale z czasem, jeśli by to miało urosnąć, to zostaje Ci dedyk, a to już koszt rzędu 100 do kilkuset zł miesięcznie.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Amen.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości