Tło, belka nawigacyjna?, kosmetyczne zmiany w poście i wygląd avatara.

Założony przez  Jarekkk.

Hej. Tak w chwili obecnej wygląda górna część forum przy stylu flatty 2.0: i.imgur.com/WYjZ4hK.png
Tak jak zaznaczyłem na zdjęciu tą strzałką w górę, mam pytanie do Was czy jest jakaś możliwość aby tą belkę podnieść do góry i zmniejszyć trochę to tło (na zdjęciu trochę jest to ucięte ale w rzeczywistości górna część tła jest zbyt rozciągnięta w dół i nie wygląda estetycznie). Kombinowałem coś w global.css, tak samo w szablonie header_welcomeblock_member gdzie mogę edytować tą belkę właśnie.
Druga sprawa, jak zaznaczyłem w kółeczku, to ten przycisk po którego wciśnięciu rozsuwa  się menu z dostępem do różnych podstron i pytanie moje jak sprawić aby nie było to takie menu jak na obrazku tylko wszystko było widoczne na belce? Jak pisałem wyżej, mozliwość edytowania tego jest w szablonie header_welcomeblock_member i kombinowałem już tam trochę ale za każdym razem dość mocno się wszystko rozjeżdża poza belkę i dość mocno psuje ogólny wygląd forum. 

imgur.com/u7dj1LW
Druga sprawa to właśnie ten wygląd posta, całość jest w szablonach Opis posta i zmieniłem już wygląd posta, żeby profil był po lewej stronie a nie jak było domyślnie w stylu u góry - tylko, że te drobne statystyki które są pod gwiazdkami i rangą są troszeczkę wysunięte w prawo i nie mam pojęcia już jak je wyśrodkować. Mam jeszcze do Was pytanie odnośnie przycisku "Dodaj punkt reputacji" którego nie widać, mimo, że dodałem go w szablonie dopisując {$post['button_rep']} w miejscu w którym bym go chciał widzieć (obok przycisku edytuj). 

Trzecia sprawa to wygląd avatara, nie chodzi mi o zmiane jego rozmiaru a o ogólny jego wygląd tzn. żeby był kwadratowy, nie okrągły. Szukałem tego na forum, na innych stronach a nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie.

Mam nadzieję, że zrozumieliście mniej więcej o co mi chodzi z tego co napisałem i dziękuje za każdą pomoc. :)
Forum zamkniete. Moze konto testowe? Jakie awatary?
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
Juz otworzyłem. Konto testowe: Testowy i Testowy1 . Dostałeś też PW ode mnie jak coś.
Jesli chodzi o awatara w profilu to musisz z cssow(polecam sprawdzic jaki to pliczek w "zbadaj element") usunac border-radius
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
Okay, dzięki. :) A w przypadku pozostałych rzeczy czyli tym przesunięciem belki, rozsuwanym menu i przyciskiem do reputacji wiesz może jak to rozwiązać?
1.margina dla content musisz zmniejszyc w global.css. warto tez zapoznac sie z wysokoscia vh
2. Polecam zapoznac sie z budowa takiego menu. Jak to zrozumiesz bedziesz umial to cofnac http://webkod.pl/kurs-css/lekcje/dzial-4...e-menu-css
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
Okay, to zaraz zajrzę do poradnika i będę kombinował z tym, dzięki. Rozumiem też, że wyśrodkowanie tych statystyk pod rangą w poście pewnie też gdzieś w global.css się edytuje żeby to wyśrodkować? Plus ten przycisk reputacji, wiesz może jeszcze jak go przywrócić bo dodanie tej wzmianki {$post['button_rep']} w szablonie nic nie pomogło.
Pod rangą wszystko jest wyśrodkowane.
O jaką reputacje chodzi?
To nie mam pojęcia, czemu te statystyki pod rangą są wysunięte lekko w prawe skoro mówisz, że wszystko wyśrodkowane. Może problem leży po innej stronie. Co do reputacji, tak jak tutaj na forum, chodzi o ten przycisk "Dodaj punkt reputacji". O ile w poprzednich stylach które sprawdzałem było wszystko okay, w tym stylu tego przycisku po prostu nie ma.
[Obrazek: 9iAbLhy.png]

Wszystko jest.
Poważnie? Zapytam jeszcze druga osobe czy u niej wszystko w porzadku ale wychodzi na to, ze to u mnie cos nie pokazuje poprawnie tych zmian. Nie mam pojecia dlaczego.
(18.10.2016, 13:11)Jarekkk napisał(a): Poważnie? Zapytam jeszcze druga osobe czy u niej wszystko w porzadku ale wychodzi na to, ze to u mnie cos nie pokazuje poprawnie tych zmian. Nie mam pojecia dlaczego.

Po prostu nie można polubić swoich postów, a na Twoim forum masz 1 temat, który założyłeś Ty.
(18.10.2016, 13:22)Winchester napisał(a):
(18.10.2016, 13:11)Jarekkk napisał(a): Poważnie? Zapytam jeszcze druga osobe czy u niej wszystko w porzadku ale wychodzi na to, ze to u mnie cos nie pokazuje poprawnie tych zmian. Nie mam pojecia dlaczego.

Po prostu nie można polubić swoich postów, a na Twoim forum masz 1 temat, który założyłeś Ty.
No w sumie logiczne i tak proste, jakos mi nie spracowalo ze tak jest. : | Mimo wszystko, dzieki za Wasza pomoc. :) Bede kombinowal dalej z menu jak przeczytam ten poradnik. I chyba mozna juz zamknac, co chcialem sie dowiedzieć juz wiem.
Łukasz napisał 18.10.2016, 13:52:
Nie zamykamy wątków. Zapoznaj się z



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości