Nowe pola profilowe - GitHub, Facebook i Twitter

Założony przez  Łukasz Tkacz.

Co prawda silnik MyBB posiada wbudowaną obsługę kilku komunikatorów i użytkownicy mogą podawać swoje identyfikatory w ich sieciach w profilach, ale przez ostatnie 2-3 lata większość z nich straciła na znaczeniu. Yahoo czy AIM nie są już używane, Google Talk został zastąpiony przez Hangouts, a nawet Skype traci na popularności na rzecz takich rozwiązań jak Facebook Messenger czy też WhatsApp. W związku z tym zdecydowaliśmy się na pewną modyfikację pól kontaktowych na MyBB PL. Obok podstawowych tj. emaila, strony www czy prywatnej wiadomości oddajemy do Waszej dyspozycji trzy dodatkowe. Każde z nich pozwala na umieszczenie linku do swojego profilu w jednej z popularnych sieci: GitHubie, Facebooku i Twitterze. Nowe ustawienia w profilu wyglądają następująco:

   

Jak można zauważyć, nie trzeba, a nawet nie da się podawać całego linka do serwisu. Wystarczy jedynie nasz identyfikator w danej sieci. Jeżeli wypełniły której z nowych pól, odpowiedni przycisk pojawi się w naszym profilu, a także pod menu kontakt w widoku postów i prywatnych wiadomości:

   

Oczywiście nowe pola są w pełni opcjonalne i wypełniamy je tylko wtedy, gdy chcemy udostępnić innym taką właśnie formę kontaktu z nami lub obserwowania naszych zmagań programistycznych (GitHub) ;) Kolejna zmiana to możliwość szybkiego założenia konta w serwisie MyBB PL za pomocą istniejącego już konta z Facebooka lub Google (nie jest tu wymagane posiadanie Google+, lecz usługa jest tak oznaczana), podobnie jak ma to miejsce w wielu aplikacjach mobilnych i niektórych usługach internetowych. Gdy posiadamy już konto, w panelu użytkownika możemy powiązać je z tymi usługami, aby nasze dane były automatycznie aktualizowane.
Doczekalem sie
Twraz tylko poprawoc gita musze bo troszku wstyd ;)
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
Wreszcie. Łukaszu - świetna robota (masz plusa ode mnie). Teraz tylko muszę dodać link do GH.
Tak BTW - czy będzie pole do BitBucket? Fajnie by było....
Raczej nie, co prawda dobrze to wygląda, ale czy jest aż tak szeroko wykorzystywane?
(21.10.2016, 15:42)Łukasz Tkacz napisał(a): Raczej nie, co prawda dobrze to wygląda, ale czy jest aż tak szeroko wykorzystywane?
z własnego doświadczenia: GH jest może i popularniejsze, aczkolwiek (przy push zawierających > 10 commitów) potrafi sypnąć błędami w stylu Cant connect to an URL of repository. Trzymając się zasady 1 push = 1 commit wszystko idzie ok.
Na BB 1 push może mieć > 10 commit'ów i wszystko idzie bez jakichkolwiek błędów. Poza tym, imho, BB jest ładniejszy wizualnie.

Co się tyczy tego, czy BB jest szeroko wykorzystywany.... sądząc po aktywności w repo tam hostowanych to raczej nie.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości