Kolorowy nick w randze

Założony przez  Zakochany.

Witam mam malutki problem bo po stworzeniu kodu w Stopka--> Fooster 


<script type="text/javascript">

$('.group').each(function() {
  var group = $(this);
  var nick = group.text();
  var length = Math.round(nick.length/10);
  var colors ='<span class="red">'+ nick.slice(0, length) +'</span><span class="orange">'+ nick.slice(1,2, length) +'</span><span class="yellow">'+ nick.slice(2,3, length) +'</span><span class="green">'+ nick.slice(3,4, length) +'</span><span class="blue">'+ nick.slice(4,5, length) +'</span><span class="red">'+ nick.slice(5,6, length) +'</span><span class="orange">'+ nick.slice(6,7, length) +'</span><span class="yellow">'+ nick.slice(7,8, length) +'</span><span class="green">'+ nick.slice(8,9, length) +'</span>';
  group.html(colors);
});

</script>
chodzi mi o to że nick grupy wyszedł kolorowy tak jak chciałem, lecz pisząc z kimś na shoutbox nick pokazuje się koloru taki jak jest przypisany do usera ale po wzięciu F5 strona sie odświeży i nick robi się kolorowy.
Prosiłbym o waszą pomoc żeby kolorek pojawiał się od razu po napisaniu jakiegoś zdania.
kod dodany do stopki edytowałem sam  pod wzór  w tego tematu https://webboard.pl/thread-67218.html
Zgaduję, że robiłeś to za pomocą poradnika @"Fyeem".
Wszystko się zgadza?

(15.05.2016, 14:00)Fyeem napisał(a): Podziękowania dla @Matslom @NiespecjalnieUzdolniony @Divir ;)

ACP: Użytkownicy i grupy - Grupy - Moderator

Format loginu:
<span class="group">{username}</span


ACP: Style i szablony - Style - Default - Nowy arkusz CSS

Tworzymy plik rank.css z zawartością:

.red {
  
colorred;
}

.
black {
  
colorblack;




ACP: Style i szablony - Szablony - Default - footer


Na samym końcu dodajemy:
<script type="text/javascript">

$(
'.group').each(function() {
  var 
group = $(this);
  var 
nick group.text();
  var 
length Math.round(nick.length/2);
  var 
colors '<span class="red">'nick.slice(0length) +'</span><span class="black">'nick.slice(length) +'</span>';
  
group.html(colors);
});

</
script

Efekt:
Poftorek
Tak pod ten poradnik to robiłem i wszystko się udało ale w shoutboxie właśnie nie pojawia się nick kolorowy gdy coś napiszę, jest możliwość żeby to zrobić??
Otwórz forum.

Cytat:Nie nastąpiło zalogowanie, lub nie masz dostępu do tej części forum. Możliwe powody takiej sytuacji:
  1. Nie zalogowano lub nie zarejestrowano się na forum. Zaloguj się lub zarejestruj.
  2. Możesz nie mieć uprawnień do oglądania tej strony.
  3. Twoje konto może być nieaktywne albo zablokowane.
  4. Odwiedzono tę stronę wpisując jej adres bezpośrednio w pasek adresu przeglądarki zamiast użyć odpowiedniego formularza lub odnośnika.
Przepraszam zapomniałem dla gościa dodać dostęp do forum, już wszystko dodane jest

Jest też problem bo nie każdy widzi kolorek na sb np drugi Właściciel nie widzi kolorowego nicku tylko jako usera widzi naszą rangę
(26.09.2016, 09:04)Zakochany napisał(a): Przepraszam zapomniałem dla gościa dodać dostęp do forum, już wszystko dodane jest

Jest też problem bo nie każdy widzi kolorek na sb np drugi Właściciel nie widzi kolorowego nicku tylko jako usera widzi naszą rangę

Niech wyczyści cache, ctrl+f5.
Kolor widać dopiero po odświeżeniu, ponieważ ten skrypt wywoływany jest tylko raz - podczas ładowania.
Jestem w tym trochę zielony więc powiedz mi jaśniej jak zrobić żeby scrypt nie był wywołany tylko raz
Nie wiem czy dobrze myślę, ale js jest wczytywany tylko podczas ładowania strony i nie działa on w tle, ale mogę się mylić najwyżej ktoś mnie potem poprawi.

Cytat:Niech wyczyści cache, ctrl+f5.
Czy rozwiązało to problem Twojego kolegi?
Rozwiązało problem jak wyczyścił całkowicie pamieć, może ja po prostu gdzieś źle dodalem.

rank.css dodawałem do stylu który jest używany a ten scrypt do szablony Stopka-->fooster tak samo do używanego stylu

wszystko możliwe że nie czyta w tle bo tylko tylko czyta dopiero wtedy gdy odświeżymy stronę, dzięki za pomoc i czekam na dalsze wskazówki.
(26.09.2016, 09:38)Zakochany napisał(a): Rozwiązało problem jak wyczyścił całkowicie pamieć, może ja po prostu gdzieś źle dodalem.

rank.css dodawałem do stylu który jest używany a ten scrypt do szablony Stopka-->fooster tak samo do używanego stylu

Wszystko jest dobrze dodane.
Cieszy mnie fakt że dobrze dodane.

tylko jak teraz to naprawić żeby zgrywało się z shoutbox
(26.09.2016, 12:07)Zakochany napisał(a): tylko jak teraz to naprawić żeby zgrywało się z shoutbox
Z tego co widzę shoutbox formatuje ci kolor nicku względem twojego kolorowego nicku
(26.09.2016, 12:24)Szogi1910 napisał(a): Z tego co widzę shoutbox formatuje ci kolor nicku względem twojego kolorowego nicku


Takimi postami to mi nic nie pomagasz:/



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości