Sprawa wygląda tak na PL rynku coś takiego jeszcze nie funkcjonuje globalnie jest jedna strona, która się rozwija (zanim się o niej dowiedziałem sam już testowałem rozwiązanie) ale można też wejść na PL rynek i też globalny. Są sklepy z produktami, na które robi się popyt. Ludzie chcą kupować jak najtaniej, porównywarka cen to dobre rozwiązanie. Nie mówię tutaj o ceneo itp. To coś podobnego, ale ma działać głównie na porównywanie pewnej kategorii produktów, które się kupuje w zagranicznych sklepach.
Między sklepami jest pośrednik (sieć afiliacyjna), która zrzesza wiele sklepów, każdy sklep, który chce funkcjonować do tej sieci przystępuje, my, więc działamy w oparciu o program partnerski. Czyli wygląda to tak:
Nasza strona -> SIEĆ AFILACYJNA <- Sklep internetowy

Wszystkie operacje przechodzą przez sieć afiliacyjną, która łączy sklepy i każdą akcję nam odnotowuje. Z tej sieci mamy możliwość pobrania baz danych produktów sklepów. Wyglądają one tak:

647014598|Produkt ABC |Sklep.com|http://www.bazadanych.com/m-pr.cfm?mID=52031&uID=YOURID&productID=6470598|http://img.sklep.com/gb/pdm-product-pic/elec/2016/07/28/thumb-img/1469660425.jpg|91.48|

Nr produktu|nazwa produktu|nazwa sklepu|www do produktu przez p. partnerski|male foto produktu|cena|

Mając bazy, mamy możliwość prezentowania cen i produktów na stronie. Możemy też prezentować aktualne promocje oraz kupony rabatowe, bo takie rozwiązania też są możliwe.

Tworząc stronę z rozwiązaniem dajemy ludziom narzędzie do wyszukiwania produktów tam gdzie cena jest najniższa, a tym samym najlepsza opcja zakupu tego produktu. Jak piszę rośnie zainteresowanie ludzi zakupami zagranicznymi i ta tendencja na pewno będzie wzrastać.

Średnia zakupów w PL to około 100$, % z zakupów dla nas to zależy od sklepu, ale wynosi od kilku, do kilkunastu a nawet kilkudziesięciu % prowizji. Przykładowo ktoś kupuje coś za 110$ dla nas wpada prowizja 8$. 1000 akcji x 8$ = 30000 zł. Przy udanym rozwoju ta suma może wynosić x, 12 czyli przy naprawdę niedużych akcjach ze strony ludzi dochód ze strony wyniesie 360000 zł/rok. Jeśli projekt by się przyjął mamy możliwość zarabiania znacznie więcej.

Przez ponad rok testowałem ten program na razie, jako minimalna opcja czy to się sprawdza. I mogę powiedzieć tak sprawdza się. Przykładowo miałem ostatnio akcję gdzie internauta zakupił przedmiot za 1200$ dla mnie prowizja 60$.

Mógłbym założyć, że sam wszystko wykonam i sam będę zarabiał, ale nigdy w to nie wierzyłem, bo na sukces czegoś składa się praca wielu ludzi. Jestem tutaj na tym forum kilka lat i wiem, że jest kilka osób, które mogłby coś wnieść. Nie chcę działać na zasadzie zlecam komuś, bo lepiej jest zebrać team ludzi i stworzyć nawet na początku proste rozwiązanie, które będzie działać, a mając już działający prototyp można rozmawiać z funduszami venture capital, które mogłyby dofinansować projekt.

Ktoś ma pytania pytajcie, ktoś jest zainteresowany piszcie. Jak pokazałem na prostym rekordzie mając bazę z produktami nie mamy aż tak trudnego zadania, aby wykonać taką porównywarkę, a jak pokazuje moja analiza wszystko wskazuje, że byłoby to opłacalne. Ja stworzyłem prototyp, który miał za zadanie przetestować program, i jak się okazuje jest sens w to wejść. Przy stworzeniu odpowiedniej grupy możemy takie narzędzie wykonać, a potem szukać dofinansowania, jeśli byłby dalej potrzebne pieniądze.
Jak piszę jest to trochę osób, które w połączeniu mogłyby wnieść sporo do projektu. Ktoś zna PHP, ktoś inny ogarnia grafikę, ktoś inny zna angielski pełniłby rolę kontaktową miedzy projektem, a pośrednikiem i sklepami, z którymi też należałoby omawiać pewne kwestie, także zastanówcie się czy nie chcielibyście połączyć sił nad projektem, który kiedyś mógłby przynosić znaczne dochody.

p.s. na razie mówię o rozwiązaniu na PL, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wejść z tym samym rozwiązaniem globalnie czy na inne kraje (kwestia przetłumaczenia interfejsu). Wiem jednak, że w PL na pewno będzie się to sprawdzać, ale działanie w wersji anglojęzycznej nie będzie problemem, a nawet ułatwieniem, bo Program Partnerski działa w wersji EN, więc nam tylko silnik jest potrzebny. Na razie jest jak wspomniałem globalny gracz, który się rozwija, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby stanąć z nim do walki.
Zastanówcie się wszyscy Ci, co próbują coś tworzyć i mają jakieś pojęcie, bo naprawdę jest to okazja, aby stworzyć startup, który może stać się dochodowy.

Taki Telepolis chyba w 2014 został sprzedany za 2.5 mln złotych, my możemy stworzyć realne narzędzie, które generuje dochody. Wiem jak potrzebny jest tylko zespół ludzi, będą potrzebne pieniądze to znajdzie się inwestor, który wyłoży na to hajs, ale na tym etapie lepiej coś mieć aby pokazać, że to co mamy realnie działa.

p.s.2 jeśli coś próbowałeś tworzyć, masz trochę pojęcia o marketingu, ale nie za bardzo wierzysz przeczytaj to:
Inwestycja, która zwraca się milion razy