MyBB + CMS

Założony przez Tidus.

Był już taki temat ale był dawno i nie chcę odkopu robić dlatego pisze nowy temat.

Może znacie może jakiś plugin ,który umożliwia stworzenie portalu zintegrowanego z MyBB ?

A może znacie jakiś CMS napisany pod MyBB i w pełni zintegrowany z tym skryptem ?

Jak tak to piszcie. ,ponieważ potrzebuję czegoś takiego bo chcę sobie zrobić forum + portal. Po za tym na pewno wielu użytkownikom ten temat się przyda jeżeli znajdziemy taki system :)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź Tidus.
TaniDedyk.pl
Pełna integracja=jedno konto, wspólne ustawienia, itp?
Tak. Na przykład weź sobie php-fusion. Tam jest CMS + forum ,niestety to forum jest cienkie ... I dlatego szukam jakiegoś systemy CMS dla MyBB.

Jak znacie takie coś tylko pod MyBB to piszcie.
(06.11.2009, 20:40)Tidus napisał(a): Tak. Na przykład weź sobie php-fusion. Tam jest CMS + forum(...)
PHP-Fusion to nie CMS+forum, tylko CMS z funkcją forum.

Nie testowałem, ale Ty możesz przetestować: http://www.mkportal.it/index.php i http://www.jfusion.org/

Zresztą było o tym sporo razy.
(06.11.2009, 20:46)Lukas napisał(a): PHP-Fusion to nie CMS+forum, tylko CMS z funkcją forum. .

Jak zwał tak zwał chodzi o to samo.

(06.11.2009, 20:46)Lukas napisał(a): Zresztą było o tym sporo razy.

Raz było ale ten temat wygasł i nie będę go odkopywać. Po za tym nie znaleźliśmy rozwiązania ,więc temat dalej jest aktywny :)
Skoro jest w dziale dyskusje, to pozwolę sobie skomentować pomysły tego typu. Osobiście uważam łączenie różnych skryptów za całkowitą głupotę i jako kilkuletni administrator pracujący przy kilku serwisach nie zdecydowałbym się na taki krok.

Dlaczego? Powód jest prosty: każdy ze skryptów jest rozwijany oddzielnie. Na chwilę obecną np. możemy zrobić mostek, ale co będzie, gdy jakiś z nich przestanie być rozwijany, lub zostanie gruntownie przebudowany? De facto skazujemy się na działanie na starych skryptach, lub na żmudne kombinowanie z nowymi elementami - jak dla mnie gra nie warta czasu.
Oczywiście każdy ma wolny wybór i robi co chce, ale gdy już chcemy robić coś takiego, to polecam dwa rozwiązania:

a) Serwis osobno + forum osobno - serwis do rejestracji / logowania tylko dla administratorów, komentowanie dla gości wspierane przez dobre systemy antyspamowe (np. reCaptcha + Aksimet).

b) Zainstalowanie na forum dobrego moda od portalu, lub w portalu dobrego moda od forum. Dobry oznacza w tym wypadku: z perspektywami na przyszłość, intensywnie rozwijany i dobrze dopasowany do bazowego systemu. W takim wypadku istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że po aktualizacji skryptu głównego mod również zostanie do niego dopasowany.
Ok. Jeżeli wiecie to powiedzcie mi jaki skrypt wykorzystał ten serwis : http://mtbikes.info/

Jest ładny schludny portal ,który wygląda identycznie jak forum. Tylko nie wiem jaki jest skrypt tego portalu. Chyba to WordPress ale głowy nie dam ...
CMS jest na Drupalu. Nie wiem czy korzystają z mostka z drupala, czy raczej odwrotnie, ale były prace nad tym prowadzone:

http://drupal.org/project/mybb
A dało by się połączyć MyBB z Joomla 1.5.15? Może by ktoś jakiś moduł napisał? Co o tym myślicie? Joomla jest dość znanym cms i pod portal dla mybb by nadawał się doskonale. Ale to już decyzja techników czy czegoś takiego się podejmą.
Pchanie się w tego typu sprawy nie jest opłacalne, niech upadnie jeden z projektów i jesteś skazany na używanie starej wersji skryptu, bo w innym przypadku stracisz całą bazę danych. Lepiej prowadzić serwis na dwóch osobnych skryptach, jak to robię ja.
Jest most mybb>joomla . Nazywa się jfusion i możesz go pobrać tutaj :http://www.jfusion.org/
Dawno mnie to interesuje, do niedawna istniał projekt Mkportal, gdzie była możliwość szybkiej integracji z MyBB. Istnieje jakiś podobny do tego system?


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości