Logo o szerokości forum

Założony przez  Saluto.

Zrobiłem według tego poradnika tu zamieszczonego  https://webboard.pl/thread-4002.html  
logo dostosowane do szerokości forum i jest prawie ok. ale wszystko jest przesunięte w lewą stronę 

[Obrazek: wjf1pi.jpg]

A gdy wrócę do poprzednich ustawień (to styl default lekko przerobiony) to mam mniejsze logo
niż forum, ale forum jest ładnie wyśrodkowane...itd.  

[Obrazek: 2wogi7k.jpg]

Czy da się tak ustawić, by logo było szerokości forum i  jednocześnie forum nie przesuwało się 
w lewą stronę, lecz było pośrodku?
Nadaj po prostu dla tagu img w id logo width: 100%;. Tyle wystarczy.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
(27.08.2016, 20:39)Divir napisał(a): Nadaj po prostu dla tagu img w id logo width: 100%;. Tyle wystarczy.

tu w global.css? - mam tak i w trybie uproszczonym: 

[Obrazek: 29dahas.jpg]



Ale forum jest nadal po lewej, jak wyżej na załączonym obrazku w poprzednim poście 

Ps. czy może chodzi o to by zmienić w header...w szablonach?
Tak, tu
(27.08.2016, 21:13)CezPlayer napisał(a): Tak, tu

No dodałem w trybie uproszczonym width: 100% ... i nadal  forum jest po lewo.
Czy mam edytować i w trybie szczegółowym zmieniać?
Nie, nie tam.

Nadaj to dla tagu img, który znajduje się w id #logo. Z podstaw CSS wiemy, że będzie to miało taką postać:

#logo img { }

Użyj edytora zaawansowanego.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
No tak...teraz zajarzyłem, że ten tutorial jest dla wersji MyBB 1.4, a więc nieaktualny...heh      :blush: 

Dobra, nie było tematu...widocznie nie da się tego zrobić, więc wracam do swoich starych ustawień 
bo ludki mi na forum już plotkują, że chcę im forum wysłać w kosmos - wystarczy mi sensacja na 
cba.pl, że policaj holenderska zajumała serwer i nie miałem w ogóle forum...etc.    :szczerbol:  

Dobranoc.
Wersja MyBB nie ma tutaj nic do rzeczy, to jest sam css. Do kodu który dałem ci powyżej dodaj width: 100%; i logo już masz na 100% szerokości kontenera (75% całości, czyli tyle co chciałeś).
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
No chyba jednak ma, skoro przedstawiona tutka mentora matc nie działa? 

[Obrazek: xf50mp.jpg]

A przy tym praktycznie w dwu krokach ma taki efekt 

[Obrazek: 2a83zmp.jpg]


A ja zrobiłem identycznie... i mam taki, że całe forum przesuwa się w lewo 

[Obrazek: wjf1pi.jpg]


I to w sytuacji, gdy trend jest obecnie w polityce na Prawice  ;)
Jeśli wykonałbyś na tym samym stylu i na tej samej rozdzielczości to by działało. Zastosuj się do mojej rady (nie patrz w ogóle na tamten poradnik) i zobaczysz, że zadziała tak jak powinno. Sprawdzałem i nic nie będzie kolidowało.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
W .css logo jest już na 100%, ale obrazek jest za mały.

Musisz go:
a) Rozciągnąć przez CSS,
b) Rozciągnąć przez program graficzny - miałem na myśli zrobić nowy większy, bo jeżeli rozciągniesz przez CSS to będzie słaba jakość.
(28.08.2016, 11:53)Divir napisał(a): Jeśli wykonałbyś na tym samym stylu i na tej samej rozdzielczości to by działało. Zastosuj się do mojej rady (nie patrz w ogóle na tamten poradnik) i zobaczysz, że zadziała tak jak powinno. Sprawdzałem i nic nie będzie kolidowało.

dziex Divir i sorry, że taki namolny jestem... a przy tym roztargniony, bo cały czas miałem wdług tej tutki ustawione
w container te 950px - teraz zrobiłem, jak piszesz i gra muzyla
Ja skromny polonista jestem, a wy eksperci od informatyki :)

(28.08.2016, 12:30)Winchester napisał(a): W .css logo jest już na 100%, ale obrazek jest za mały.

Musisz go:
a) Rozciągnąć przez CSS,
b) Rozciągnąć przez program graficzny - miałem na myśli zrobić nowy większy, bo jeżeli rozciągniesz przez CSS to będzie słaba jakość.


Mógłbym zrobić bez problemu większy (to gif jest, nie obrazek), ale ten wydaje mi się optymalny.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości