Jak zmniejszyć rozmiar reklamy?

Szukam  Założony przez  Cezary Stasiak.

wersja skryptu MyBB: 1.8.7
adres forum: fgk.ugu.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu):
Chciałbym zmniejszyć rozmiar reklamy, bo na urządzeniach mobilnych jest niepotrzebne, puste miejsce przez nią. Jak zmniejszyć jej rozmiar?
Na takich darmowych hostingach typu ugu czy cba reklam nie da się usunąć lub może i da, ale grozi to blokadą strony ze strony hostingu. Zapewne można wykupić usunięcie reklamy, ale ręki uciąć sobie nie dam :)
Może napiszę do admina ugu, żeby reklamę trochę skrócił. (nie usunął)
Dla div, który znajduje się w twoim body daj overflow, który będzie ustawiony na hidden. Dzięki temu to co wychodzi poza swoją domyślną szerokość w osi x zostanie ukryte.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Dodałem, w global.css, w sekcji body
overflow: x
Pomimo to i tak reklama wystaje po za okno robocze na urządzeniach mobilnych.
Przeczytaj post Divira jeszcze raz.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Użyłem opcji "Zbadaj" i było to i to i było napisane, że to jest w indexie. Patrze, a nie ma tego kodu. O co chodzi?
Na pewno jest.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Przeczytałem cały skypt litera po literze i nic...
Ale to masz ustawic w divie tej reklamy z tego co czytam a nie w body, on jest w body.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Gdzie ten body się znajduję? Chodzi o css? Czy co?
A gdzie umieszczasz style? Takie się umieszcza w css. Możesz umieścić w kodzie html, ale od tego jest arkusz css.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
I tak się nie dopasowuje...
To pokaż jak próbujesz. Overflow nie ma ci dopasować, a jedynie ukryć to co wychodzi poza ekran.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Do body dodałem:
overflow-x: hidden;



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości