Skrótowe tłumaczenie z http://wiki.mybboard.net/index.php/Upgrading

Ważne - ten artykuł opisuje sposób aktualizacji do nowej wersji z użyciem skryptu upgrade. Niektóre wersje mogą nie wymagać uruchamiania tego skryptu - wystarczy im podmiana niektórych plików. Informację o tym, czy dana wersja wymaga uruchomienia skryptu (w sposób podany w tym artykule) znajdziesz w notce opisującej wydanie nowej wersji na mybboard.net. W każdym razie - pamiętaj o zrobieniu kopii zapasowej bazy i plików zanim zaczniesz jakkolwiek działać.

Przygotowywanie do aktualizacji
Po pierwsze, musisz pobrać paczkę z najnowszą wersją - najlepiej z mybboard.net. Do tego jeszcze paczka z najnowszym tłumaczeniem - najlepiej z mybboard.pl ;)
Po drugie - zamknij swoje forum. To sprawi, że nikt przez przypadek nie przerwie Ci procesu aktualizacji. Przejdź do Panelu Administratora, Ustawienia Forum (Zmień), otwórz sekcję Board Online / Offline i zmień opcję Board Closed na Tak. Możesz też podać powód zamknięcia forum.
Ostatnia sprawa - zrób kopię zapasową bazy danych i plików, wykorzystując narzędzia, które dostałeś z hostingiem.

Aktualizację czas zacząć
Otwórz swoje forum przez FTP i przejdź do katalogu inc/. Pobierz w bezpieczne miejsce na dysku te dwa pliki - przydadzą Ci się później.
Kod:
./inc/settings.php
./inc/config.php
Wróć do głównego katalogu forum i wyślij na serwer wszystko, co znajduje się w katalogu "Upload" paczki z nową wersją, nadpisując stare pliki. Wrzuć też zawartość paczki z polskim tłumaczeniem, nadpisując stare.
Wejdź ponownie do katalogu /inc i wyślij zachowane wcześniej stare pliki
Kod:
./inc/settings.php
./inc/config.php
Ustaw CHMOD powyższym plikom na 666 (albo 777, jeśli 666 nie działałoby). Nadaj również CHMOD 777 katalogom:
./uploads/
./uploads/avatars/
Przejdź w przeglądarce do twojadomena.com/folderforum/install/upgrade.php
Ujrzysz listę z pytaniem o wersję, z której aktualizujesz forum. Bardzo ważne, by wybrać tutaj poprawnie - w przeciwnym razie aktualizacja może się posypać.
Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie (co właściwie ograniczy się do klikania "Next", "Next", "Next"... ;)
Po zakończeniu procesu aktualizacji usuń z serwera katalog "install". Możesz też dla bezpieczeństwa nadać CHMOD 755 plikowi inc/config.php.
Przejdź do swojego forum i sprawdź, czy nie ma błędów. W razie problemów - opisz je dokładnie i zapytaj na naszym forum.
Możesz już otworzyć swoje forum dla użytkowników. Przejdź do Panelu Administratora, Ustawienia Forum (Zmień), otwórz sekcję Board Online / Offline i zmień opcję Board Closed na Nie.