Styl shoutboxa na podstronie.

Konfiguracja  Założony przez  CoJestXdd.

wersja skryptu MyBB: 1.8.6
adres forum: http://ugramy.xaa.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa i wersja wtyczki):

Witam, po napisaniu podstrony i przerobieniu pluginu dvz_shoutbox, cała podstrona działa doskonale (http://ugramy.xaa.pl/shoutbox.php).

Moje pytanie: Jak powiększyć prostym sposobem shoutbox na podstronie, nie ruszając przy tym tego, na stronie głównej?
Tak, wiem, że istnieje taka opcja jak "Pomógł" ale moim zdaniem kultura wymaga słownej/pisemnej formy podziękowania także proszę mnie nie upominać w kwestii podziękowań.
Nie wiem w jaki dokładnie sposób dodałeś ten shoutbox, ale zapewne jak dodasz do pliku shoutbox.php tag <style> (lub ewentualnie to template) inną wysokość dla id window (wraz z !important) to będzie działać OK.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
najlepiej by było dać ostylowanie shoutboxa do oddzielnych plików css.
Dla strony głównej css tylko od strony głównej a dla podstrony od w cssach od tej podstrony.
"!important" jest dość problemotwórczym zabiegiem i nie zalecał bym jego używania jeżeli jest możliwość użycia czegoś innego.
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
Racja, że important jest dość radykalne, ale tutaj wartość height jest ustawiona przez pobranie wartości ze zmiennej, którą z kolei ustawia się w ustawieniach pluginu. W tym przypadku niestety pozostaje css wraz z important, przebudowanie shoutbox lub nadawanie wysokości przez js. Chyba, że jest jeszcze jakaś inna opcja na którą nie mogę wpaść. :p
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
(08.05.2016, 18:30)NiespecjalnieUzdolniony napisał(a): najlepiej by było dać ostylowanie shoutboxa do oddzielnych plików css.
Dla strony głównej css tylko od strony głównej a dla podstrony od w cssach od tej podstrony.
"!important" jest dość problemotwórczym zabiegiem i nie zalecał bym jego używania jeżeli jest możliwość użycia czegoś innego.

Ty już miałeś zrobiony taki shoutbox, jak sobie z nim poradziłeś? Ew. skąd pobrałeś informacje jak to zrobić?
Tak, wiem, że istnieje taka opcja jak "Pomógł" ale moim zdaniem kultura wymaga słownej/pisemnej formy podziękowania także proszę mnie nie upominać w kwestii podziękowań.
Wychodzi na to, że "!important" jest najmniej inwazyjną metodą do rozwiązania tego problemu.
@CoJestXdd Rozwiń tą myśl bo nie wiem o czym mówisz.
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
@NiespecjalnieUzdolniony miałeś lub masz shoutboxa na podstronie?

Chodzi mi o to aby jedynie zwiększyć jego wysokość :D
Tak, wiem, że istnieje taka opcja jak "Pomógł" ale moim zdaniem kultura wymaga słownej/pisemnej formy podziękowania także proszę mnie nie upominać w kwestii podziękowań.
To uzyj metody divia
U ciebie to bedzie najlepsza opcja
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
Możesz wytłumaczyć głębiej? :D
Tak, wiem, że istnieje taka opcja jak "Pomógł" ale moim zdaniem kultura wymaga słownej/pisemnej formy podziękowania także proszę mnie nie upominać w kwestii podziękowań.
ja bym wymusił inną wartość ustawienia na podstronie (php), bo tak mozna chyba ustawić wys. w tym pluginie (ustawienia w acp)?
Tak dokładnie, można ustawić wysokość w ustawieniach
Tak, wiem, że istnieje taka opcja jak "Pomógł" ale moim zdaniem kultura wymaga słownej/pisemnej formy podziękowania także proszę mnie nie upominać w kwestii podziękowań.
Dodaj przed wywołaniem shoutboxa, po dołączeniu global.php na podstronie.
$mybb->settings['dvz_sb_height'] = 600
Dzięki wielkie! :D
Tak, wiem, że istnieje taka opcja jak "Pomógł" ale moim zdaniem kultura wymaga słownej/pisemnej formy podziękowania także proszę mnie nie upominać w kwestii podziękowań.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości