Dopasowanie rozdzielczości forum

Założony przez  MrGulio.

wersja skryptu MyBB: 1.8.7
adres forum: http://cs-agg.stronazen.pl/index.php
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu):

[Przez przypadek wyłączyłem tryb pełnoekranowy w chrome i zobaczyłem coś takiego:
 
[Obrazek: 5p3n1u.png]

Czy ktoś wie jak ustawić to, aby forum się dopasowywało normalnie a nie w ten sposób. Dodam, że na telefonie również to tak wygląda.
Ustaw width na 100% dla #content.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
global.css -> #pole_szukaj -> usuń margin.
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
#container {
 
   color#B5B5B5;
 
   text-alignleft;
 
   line-height1.4;
 
   margin0;
 
   font-familyTahomaVerdanaArialSans-Serif;
 
   font-size13px;
 
   width100%; 

Zmieniłem, ale nadal to samo.


#pole_szukaj {
 
   widthauto

To samo.
Teraz wyświetla się dobrze, ale dla odpowiednich rozdzielczości. Skopana jest responsywność, o ile sam nic nie grzebałeś w responsive.css to zgłoś to do autora stylu by wydał fixa.
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
Nic nie grzebałem, więc może faktycznie to wina stylu.
do #pole_szukaj dodaj margin-top: -105px;
(10.04.2016, 13:09)MrGulio napisał(a):
#container {
    
color#B5B5B5;
    
text-alignleft;
    
line-height1.4;
    
margin0;
    
font-familyTahomaVerdanaArialSans-Serif;
    
font-size13px;
    
width100%; 

Zmieniłem, ale nadal to samo.


#pole_szukaj {
    
widthauto

To samo.
Wartosc width z linii 437 (global.css) nadpisuje nadaną wcześniej width 100% przez ciebie.

Co do wyszukiwarki to:
global.css linia 116 - usun margin-top (z #szukajka_zaw)
global.css linia 68 - usun margin-top (z #szukajka)

Efekt: http://i.imgur.com/jy9FJxK.png czyli raczej zamierzony.

Co do tej ikonki pada to masz zmienną w złym miejscu.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
(10.04.2016, 19:23)Divir napisał(a): global.css linia 116 - usun margin-top (z #szukajka_zaw)
global.css linia 68 - usun margin-top (z #szukajka)
Efekt u mnie: http://i66.tinypic.com/30acl4w.png

(10.04.2016, 19:23)Divir napisał(a): Co do tej ikonki pada to masz zmienną w złym miejscu.
Nawet nie wiesz ile bym dał za informację jaka jest ta zmienna, żebym mógł ją usunąć.

(10.04.2016, 19:14)DeadlyGlobe71 napisał(a): do #pole_szukaj dodaj margin-top: -105px;
Działa jak powinno, ale zniknęła mi szukajka z głównej. Jakbyś mógł mi powiedzieć jak ją usunąć całkiem to dodałbym opcję szukaj do menu nawigacyjnego.
z szablonu header usun quicksearch
(10.04.2016, 23:03)MrGulio napisał(a):
(10.04.2016, 19:23)Divir napisał(a): Co do tej ikonki pada to masz zmienną w złym miejscu.
Nawet nie wiesz ile bym dał za informację jaka jest ta zmienna, żebym mógł ją usunąć.

<td class="{$bgcolor}" style="width: 1px;"><span class="forum_status forum_{$lightbulb['folder']} ajax_mark_read" title="{$lightbulb['altonoff']}" id="mark_read_{$forum['fid']}"></span></td>
Powyzszy kod musisz dodać do forumbit_depth2_cat pod pierwszy tag tr (nad td, pod tr).
Efekt: http://prntscr.com/aqwrip

Przydaloby sie jeszcze usunac zbedne obrazki z gory. Wejdz do forumbit_depth1_cat i usun z niego:
<span class="forum_status forum_{$lightbulb['folder']} ajax_mark_read" title="{$lightbulb['altonoff']}" id="mark_read_{$forum['fid']}"></span>
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Ciekawa rzecz, ale w forumbit_depth1_cat nie ma takiego kodu.  :huh:
<table border="0" cellspacing="{$theme['borderwidth']}cellpadding="{$theme['tablespace']}class="tborder">
<
thead>
<
tr>
<
td class="thead{$expthead}colspan="5">
    
<
div><a href="{$forum_url}">{$forum['name']}</a><br /><div class="smalltext">{$forum['description']}</div></div>
</
td>
</
tr>
</
thead>
<
tbody style="{$expdisplay}id="cat_{$forum['fid']}_e">
{
$sub_forums}
</
tbody>
</
table>
<
br /> 

A tak wygląda forumbit_depth2_cat po zmianie, ale nadal widzę te ikonki nad kategorią.
<tr>
<
td class="{$bgcolor}style="width: 1px;"><span class="forum_status forum_{$lightbulb['folder']} ajax_mark_read" title="{$lightbulb['altonoff']}id="mark_read_{$forum['fid']}"></span></td>
<
td class="{$bgcolor}">
<
strong><a href="{$forum_url}">{$forum['name']}</a></strong>{$forum_viewers_text}<div class="smalltext">{$forum['description']}{$subforums}</div>
</
td>
<
td class="{$bgcolor}align="center" style="white-space: nowrap">{$threads}{$unapproved['unapproved_threads']}</td>
<
td class="{$bgcolor}align="center" style="white-space: nowrap">{$posts}{$unapproved['unapproved_posts']}</td>
<
td class="{$bgcolor}align="right" style="white-space: nowrap">{$lastpost}</td>
</
tr
Wybacz, szablon forumbit_depth2_forum a nie cat.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Ok usunąłem. Ale wciąż nie widać żadnych ikonek. Mógłbyś mi powiedzieć jak dodać samemu dodać ikonki działów?
Pokaz zawartość forumbit_depth2_forum.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości