Frameworki PHP "Cierpienia Młodego Programisty"

Założony przez  NiespecjalnieUzdolniony.

Witajcie!
Proszę powiedźcie mi z czego warto skorzystać przy nauce "standardów" PHP'a, frameworków itp itd aby nie stracić resztek rozumu.
Streszczając, proszę o dobre materiały do nauki silexa, larvela5, symfony3. Na chwilę obecną moja wiedza na ich temat jest dość skromna i trzeba to zmienić, choć myślę że większość standardów i tak będzie moim zaciekłym wrogiem.
Dodam że dokumentację dopiero czytam, ale dobrze by było czymś się wspomóc.
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
Ogólnie to nie wiem czy nauka 'na zapas' kilku frameworków jest opłacalna, szczególnie jeżeli są to Twoje początki z nimi. Moim zdaniem powinieneś skupić się na jednym i w jakimś stopniu z nim popracować. Przy okazji zapoznasz się z composerem, wykorzystywanymi interfejsami, routingiem itd. które spotkasz w innych frameworkach.


Do innych się nie wypowiem, ale do laravela powinieneś zobaczyć laracast.com. Jest tam trochę darmowych materiałów w formie video (oczywiscie po angielsku) np. https://laracasts.com/series/laravel-5-fundamentals
Nareszcie jakieś wideo mam dosyć czytania angielskich blogów i dokumentacji :D
A testuję kilka frameworków aby zobaczyć, którego szybciej się nauczę, przy okazji i composera się troszkę uczę.
Przy okazji przy na hostingach takich jak linuxpl da się ogarnąć te frameworki?
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
Na youtube jest też sporo materiałów typu tworzenie aplikacji od podstaw. Jeżeli chcesz zapoznać się ze strukturą frameworku to lepiej jest przejrzeć taki kurs niż czytanie dokumentacji. Do dokumentacji zajrzysz jeżeli będziesz robił już coś konkretnego.

(04.04.2016, 18:19)NiespecjalnieUzdolniony napisał(a): Przy okazji przy na hostingach takich jak linuxpl da się ogarnąć te frameworki?
Zależy co masz na myśli. Jeżeli postawienie gotowej strony, to wystarczy, że hosting spełni wymagania FW + dostęp do SSH jest przydatny m.in do używania composera.
Jeżeli chcesz tworzyć na nim aplikacje to może być o wiele za mało. Najlepiej jest sobie skonfigurować środowisko na własnym komputerze. Np. laravel ma gotową paczkę całego środowiska, wystarczy zainstalować i powinno bez problemu działać https://laravel.com/docs/5.2/homestead
Właśnie bez SSH lepiej by było :/
I chcę tylko przerzucić gotowy projekt na hosting i odpowiednio htaccess skonfigurować.
Więc jak? Jest to osiągalne? Może jest jakaś inna zabawka przyspieszająca prace. W ostateczności sam będę wszystko pisać :/
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości