Zmiana tła (background) w działach - trow1 i trow2 | Tło buttonów w headerze

Szukam  Założony przez  krystian12313.

wersja skryptu MyBB: 1.8.7
adres forum: http://jaklowic.xaa.pl/
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu):

nazwa stylu: Carboon    http://imgur.com/bIPaK4l    Witam chciałbym zmienić kolor tła czatu, postu, i przycisków da się to zrobić? Jeśli tak to prosił bym o prosty poradnik ;)
(02.04.2016, 14:06)krystian12313 napisał(a): Jeśli tak to prosił bym o prosty poradnik 
yey, w końcu ktoś nie prosi o gotowca.

Poradnik znajdziesz w moim podpisie - jak zbadać element. Badając konkretny element możesz znaleźć jaką klasę ma przypisaną i w jakim arkuszu (np. global.css, linia 1002). Wtedy, musisz tylko udać się do tej klasy i zeedytować parametr background:. Np dla białego tła dajesz background: #fff; itd.

W ten sposób możesz zeedytować dosłownie każdy element strony.
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
Chyba jestem jeszcze za mało obeznany, ale nie mogę znaleźć linijek odpowiadających za zmianę tła tych elemętów
Przede wszystkim - a spróbowałeś?
Na czym się zablokowałeś, w którym miejscu, co Ci się wyświetliło? Porób screeny, pokaż, że chociaż próbowałeś i uważnie przeczytałeś a może nawet obejrzałeś (jest link w tym temacie do wersji video) poradnik jak badać element.

Przykładowo, najechałem sobie na button w menu i kliknąłem "Zbadaj element" i natychmiast pojawiła mi się na dole konsola przeglądarki gdzie po prawej stronie miałem wypisaną klasę i listę atrybutów, m.in. background.
Teoretycznie mógłbym rzucić Ci gotowca i pewnie ktoś prędzej czy później to zrobi - ale po co? Nie potrzeba żadnej specjalistycznej wiedzy aby to odnaleźć mając do dyspozycji poradnik zarówno pisany i jak i video, a jeśli się z tym sam uporasz - to w przyszłości będzie tylko z górki.
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
a więc tak, zbadałem element znalazłem tło oraz zmieniłem je na ciemniejsze, odszukałem plik gdzie mam mam kod strony tylko nw co mam tam wklejić żeby to działało  http://imgur.com/ifMosLi
To samo co zmieniłeś w konsoli - w konsoli zmiany są nietrwałe, dobre do podejrzenia efektu, ale nie mają wpływu na stronę. Widzę, że ustawiłeś krycie tła na 75% (0.75 w rgba). To samo, w tym samym miejscu zrób w odpowiednim pliku. Jak widzisz (lub powinieneś widzieć) te konkretne wartości znajdują się w arkuszu Carbon.css od linii 171 - otwórz ten arkusz w ACP (style w acp) i odszukaj ten sam fragment i zeedytuj :)
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
Wielkie dzięki, nie byłem tego świadomy iż jest tam także napisane w jakim pliku się to znajduje, a jest możliwość zmiany koloru samego czatu?
Oczywiście, ta sama zasada - badasz konkretny element i sprawdzasz. color: to kolor czcionki, background to tło
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
tak tylko czat jest zaliczany jako post i gdy zmieniam zmienia się kolor postu co 2, jeśli nie wiesz o co chodzi wejdź na moją stronę na pewno zrozumiesz xd
Czat jest niedostępny dla niezalogowanych.
W takim razie musisz dopisać osobną klasę do elementów czatu - wyszukujesz odpowiedni element i następnie w szablonach shoutboxa podmieniasz. Nazwy szablonów odnajdziesz w ten sam sposób co obecnie szukasz klasy - badanie elementu i w lewym okienku z html'em szukaj komentarzy z nazwą szablonu. Komentarze masz w tagach <!-- komentarz -->
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
kurcze, nie rozumiem, ale pewnie chodzi o coś z tym? http://imgur.com/RRSy3oC
Dokładnie, najpewniej szablon inferno_shoutbox. Wyświetli Ci się znajomy kod - bardzo podobny do tego co widzisz badając element. Zakładam, że tło sb to klasa trow1 lub trow2 skoro zmienia Ci się całe forum, więc znajdź tam element z taką właśnie klasą i wtedy

załóżmy że masz class="trow1" to zmieniasz na class="trow1 cokolwiek" i następnie do global.css dodajesz:
.cokolwiek {
background: #kolortła;
color: #kolorczcionki;
}
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
Mam coś takiego.  Zmieniłem z trow 2 na trow 3 i wkleiłem to co napisałeś, ale nie zadziałało, dlatego wklejam kod
<script id="inferno_js" type="text/javascript" src="{$mybb->settings['bburl']}/inc/plugins/inferno/inferno.js.php"></script>

<!-- 
Inferno Shoutbox LiteVersion {inferno_versionCreated byMattbox Solutions -->
<
table class="tborder inferno_table" cellspacing="1" cellpadding="4" border="0">
<
thead>
<
tr>
<
td class="thead" colspan="5">
<
div class="expcolimage">
<
img id="inferno_img" class="expander" title="[-]" alt="[-]" src="images/collapse.png" style="cursor: pointer;">
</
div>
<
div style="text-align:center;">
<
strong>
<
a href="{$mybb->settings['bburl']}/infernoshout.php?action=archive" title="{inferno_shoutbox_title} Archive">{inferno_shoutbox_title}</a>
</
strong>
</
div>
</
td>
</
tr>
</
thead>
<
tbody id="inferno_e" style="">
<
tr>
<
td class="trow3">
<
div class="inferno_shoutbox">

<
div id="inferno_smilies" align="center"></div>

<
div id="inferno_edit_shout" style="display: none;">
<
form name="updateshout" autocomplete="off" id="newquery">
<
table class="inputTable">
<
tr>
<
td width="100%">
<
input type="text" style="{inferno_user_css}" id="inferno_update_shout" class="inferno_text" name="updateshout"></input>
</
td>
<
td width="1%" style="white-space:nowrap">
<
input type="submit" id="postshout" class="button" name="updateshout" onclick="javascript: inferno.update_shout(); return false;" class="submitShout" value="Update"/>
<
input type="button" class="button" name="btnDelete" onclick="javascript: inferno.delete_shout(); return false;" value="Delete"/>
<
input type="button" class="button" name="btnCancel" onclick="javascript: inferno.cancel(); return false;" value="Cancel" />
</
td>
</
tr>
</
table>
</
form>
</
div>

<!-- 
Text Entry Table -->
<
div class="newquery">
<
form name="newshout" autocomplete="off" id="newquery">
<
table class="inputTable">
<
tr>
<
td width="100%">
<
input type="text" style="{inferno_user_css}" id="inferno_shout_entry" class="inferno_text" name="newshout"></input>
</
td>
<
td width="1%" style="white-space:nowrap">
<
input type="submit" id="postshout" class="button" name="postshout" onclick="javascript: inferno.submit_shout(); return false;" class="submitShout" value="{$lang->isb_btn_shout}"/>
<
input type="button" class="button" name="btnClear" onclick="javascript: inferno.clear_shout(); return false;" value="{$lang->isb_btn_clear}"/>
{
inferno_button_smilies}
{
inferno_button_bold}
{
inferno_button_underline}
{
inferno_button_italic}
{
inferno_button_colors}
{
inferno_button_fonts}
</
td>
</
tr>
</
table>
</
form>
</
div>
<!-- 
End Text Entry -->

<
div id="inferno_links" class="inferno_links">
<
div><a href="#" onclick="javascript: inferno.init(); return false;">{$lang->isb_shoutboxtab}</a></div>
<
div><a href="#" onclick="javascript: inferno.load_active_users(); return false;">{$lang->isb_activetab}</a>: <span id="inferno_active_users">{inferno_active_users}</span></div>
</
div>

<
div id="inferno_alert" class="inferno_alert_inactive"></div>

<!-- 
Shoutbox Content -->
<
div class="inferno_content" id="inferno_content" style="height:{inferno_css_height}px;">Loading...</div>
<!-- 
End Shoutbox Content -->

</
div>
</
td>
</
tr>
</
body>
</
table>
<
br /> 
Bo nie zrobiłeś wszystkiego o czym pisałem. Pominąłeś punkt z wstawką do global.css - klasę nadałeś prawidłowo, ale niestety nie określiłeś co ta klasa powinna wyświetlać. Skoro nazwałeś ją trow3 to do global nie dodajesz .cokolwiek { a .trow3.
Przykładowo:
.trow3 {
background: #fff;
color: #000;
}

btw. jeśli chcesz zmienić tylko tło postów w czacie to jest to klasa .inferno_content w inferno.css. Ostylowanie trow3 zmieni Ci tło pod całym sb, zrobiłem sobie konto testowe :)
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
dzięki, tylko teraz mam problem, bo chce zmienić kolor czcionki na czacie a z tego co mi tu podpowiada to znajduje się to w pliku inferno.style.css

zmieniam to i nic się nie dzieje 
.inferno_table select {
 
   backgroundnone repeat scroll 0 0 #FFFFFF;
 
   border1px solid #6B91AB;
 
   border-radius3px 3px 3px 3px;
 
   color#000000;
 
   font11px Tahoma,Calibri,Verdana,Geneva,sans-serif;
 
   outline0 none;
 
   padding4px;
}

.
inferno_text {
    
max-width500px;
    
width90%;
    
height18px;
    
font-size:12px;
}

.
inferno_shoutbox {
}

.
inferno_content {
    
padding-left5px;
    
word-wrap:break-word;
    
margin-right:10px;
    
margin-bottom:20px;
    
margin-top:5px;
 
   color#FFFFFF;
    
overflowauto;
}

.
inferno_content a {
    
text-decoration:none;
    
color:#FFFFFF;
}

.
inferno_content a:hover {
    
text-decoration:underline;
}

.
inferno_links {
    
margin-left5px;
    
margin-bottom: -1px;
}

.
inferno_links div {
    
border-radius3px 3px 0px 0px;
    
/*padding-left: 5px;
    padding-right: 5px;*/
}

.
inferno_links div {
    
margin-right8px;
    
displayinline;
}

.
inferno_alert {
    
background-color#FBEF8D;
    
padding:1px;
}

.
inferno_alert_div {
    
padding8px 0px 3px 5px;




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości