Samousuwająca się końcówka adresu

Błąd   Założony przez  SzopeN_PL.

wersja skryptu MyBB: 1.8.7
adres forum: http://www.victorycraft.net/forum/
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu):
 
Mam taki dość nietypowy problem, bowiem po jakichś czynnościach typu: dezaktywacja pluginu, zamknięcie/otworzenie forum, czy zbanowanie użytkownika na czacie, w inc/setting usuwa się końcówka "/forum/" i robi się taka "lewa" strona (załącznik). Problem występuje odkąd te "/forum/ zostało dodane do adresu, bo teraz adres bez tej końcówki to inna Nasza strona.

Proszę zatem o pomoc, bo takie ciągłe dopisywanie tego "/forum/" jest dość uciążliwe.
A w ustawieniach forum zmieniłeś wszystko na /forum/?
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
Zapomniałem zmienić w ustawieniach strony.
Już działa, dzięki za chęć pomocy.

Jednak jest gorzej niż było.
Nie można się wylogować, ani usuwać postów.
Może czegoś jeszcze nie można, ale tyle zdążyłem zauważyć.
A co najważniejsze, gdy wchodzę w panel admina i klikam, np. konfiguracja to odsyła mnie do logowania i mogę tylko być na głównej stronie w panelu, więc nie mogę zmienić nawet ustawień na stare.
Problem poważny, więc proszę o pomoc.
Ustaw ciasteczka.

https://webboard.pl/thread-59161.html
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna.
Gdy klikam w konfigurację to odsyła mnie do logowania.
Mogę być tylko na głównej stronie w panelu.
A teraz nawet sie zalogować na forum nie mogę...
"Ręczna" zmiana w plikach i w bazie danych
Jeżeli nie mamy możliwości zalogowania się do panelu administracyjnego, należy wprowadzić odpowiednią zmianę w pliku inc/settings.php. Szukamy następujących wpisów:
$settings['cookiedomain'] = "XXX";
$settings['cookiepath'] = "XXX"
i odpowiednio nadpisujemy swoje dane w miejsca Xów.


Logowanie będzie już możliwe, ale w każdej chwili plik settings.php może zostać nadpisany danymi z bazy danych, które są niepoprawne, więc problem znów się pojawi. Dlatego należy zmienić także wpis w bazie danych.

1. Logujemy się do phpMyAdmina
2. W naszej Bazie Danych odnajdujemy tabelę mybb_setting (chyba że zamiast mybb_ nazwaliśmy tę stałą inaczej).
3. Z pasku narzędzi na górze wybieramy "Szukaj"
4. W zakładce ''name'' wpisujemy cookiedomain i klikamy wykonaj.
5. Zaznaczamy cookiedoamin i klikamy na taki ołówek na dole.
6. W polu "value" w okienku wartość wpisujemy nasze ustawienia cookies (wszystko opisane w pierwszej części tutka).
7. Kroki 3-6 powtarzamy jeszcze raz - zamiast cookiedomain wpisujemy cookiepath.
Niestety dalej to samo...
Może coś źle tu jest wpisane, nie wiem.

$settings['cookiedomain'] = ".victorycraft.net";
$settings['cookiepath'] = "/forum";

Proszę o szybką pomoc, bo dalej nie idzie się zalogować na forum i nic zrobić w panelu admina.
No raczej to pierwsze powinno byc z tym forum. Jutro zobacze u siebie :)
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Jednak działa.
Dzięki za pomoc.
Ale jednak, znaczy sam doszedles ? Podziel sie jak to zrobiles. Moze komus sie przyda :p
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości