Button edycja kodu. Odniesienie do ostatniego tematu.

Założony przez  kdmm.

wersja skryptu MyBB: 1.8.6
adres forum: www.csgamers.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu):

Witam ja odnośnie tego mojego wcześniejszego tematu - https://webboard.pl/thread-66373.html
który oznaczyłem jako rozwiązany lecz pojawiły się problemy po kilku manewrach na forum (użytkowaniu) a mianowicie
<li> <a href="{$mybb->settings['bburl']}/calendar.php"><i class="fa fa-calendar fa-fw"></i></br> Calendar</a></li>
Trzeba mi ten kod przerobić tak aby zadziałał bo nie wiem co go skłoniło do nie działania niedawno po zamkniętym wątku, rozjechało się wszystko i stracił kolor (?)

Trzeba mi w tym kodzie: przekierowanie na stronę www w (nowej) zakładce przeglądarki, zmiana koloru napisu i pozostawienie w nim font awesome 

Stworzyłem coś owego:
<li> <a href="{$mybb->settings['bburl']}/calendar.php" target="_blank"><i class="red"><i class="fa fa-calendar fa-fw"></i></br> bans</a></li>
Działa, wcześniej też działało na innym kodzie ale po jakimś czasie nawet nie używania forum w celu edycji się wyłączyło,jakby ktoś się bawił moim forum :D Takie odczucie
Ok dobra to nie jest koniec, chciałbym aby też po najechaniu myszką text zmieniał kolor na żółty jak inne oryginalne np "calendar"
da rade takie coś osiągnąć? btw co mam dodać do global.css ?
(19.03.2016, 20:53)kdmm napisał(a): Trzeba mi ten kod przerobić tak aby zadziałał bo nie wiem co go skłoniło do nie działania niedawno po zamkniętym wątku, rozjechało się wszystko i stracił kolor (?)

Nababrałeś w szablonie i tyle. Po prostu usunąłeś klasę tego linka, skąd ma wiedzieć jak ma się kolorować skoro tego nie określiłeś? Dodaj class="nazwa klasy" i będzie kolorowo.

Efekt po najechaniu to :hover.
Jeśli przykładowo klasa linku nazywa się kolorowylink to hover ustawiasz: .kolorowylink:hover { color: ;}.
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
(19.03.2016, 21:33)ficus napisał(a): Nababrałeś w szablonie i tyle
No właśnie nie bo zawsze przed edycja robię kopie wszystkiego jak coś jest bardzo źle robię backupa i sprawdzam kody dalej, to odnośnie wszystkiego nie tylko owej sytuacji, ok posprawdzam to dam znać

Hmm a jak zrobić żeby po najechaniu już zmienił kolor nie na taki żółty jak inne lecz na czerwony? ten indywidualny napis tylko żeby zmienił się jako jedyny na inny kolor po najechaniu

(19.03.2016, 21:33)ficus napisał(a): Nababrałeś w szablonie i tyle. Po prostu usunąłeś klasę tego linka, skąd ma wiedzieć jak ma się kolorować skoro tego nie określiłeś? Dodaj class="nazwa klasy" i będzie kolorowo.

Efekt po najechaniu to :hover.
Jeśli przykładowo klasa linku nazywa się kolorowylink to hover ustawiasz: .kolorowylink:hover { color: ;}.
Pomocy! bo ja nie ogarniam już szukałem od wczoraj na necie no znalazłem kilka przykładów napisałem z 30 kodów metodą prób i błędów i nie działa :)
nie da rady zrobić tak jak jest oryginalnie w forum żeby było podświetlanie po najechaniu,
wejdź na moją stronę i najedź myszką na "CALENDAR" owy kolor jest biały tak? mi chodzi o to aby napisać kod żeby kolor był czerwony a po najechaniu myszką na napis zmienił kolor na żółty lub obojętnie inny
ewentualnie żeby kolor był taki jak we wszystkich innych a po najechaniu dopiero zmienił kolor na jakiś kolor jako podświetlenie
Zapoznaj się z dokumentacją:
http://www.w3schools.com/cssref/sel_hover.asp

Wpisz tutaj te 30 kodów, które napisałeś, a które nie działają. Naprowadzę Cię.
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
Ja to na internecie szukałem, całkiem inaczej to wyglądało, nie wiem nie dam nic oprócz oryginalnego kodu :)
<li> <a href="{$mybb->settings['bburl']}/calendar.php"><i class="fa fa-calendar fa-fw"></i></br> Calendar</a></li>
Ten kod działający na tą zmianę kolorów po najechaniu myszką ma być w global czy headerze jako zamiennik powyższego kodu?
w global.

Kod html masz już, musisz tylko przypisać mu klasę co zostało wielokrotnie pokazane wyżej. Teraz w global.css musisz tą klasę utworzyć i ostylować dla efektu podstawowego i po najechaniu. Myślę, że dokumentacja, którą podesłałem jest czytelna i łatwa do wdrożenia - zwłaszcza, że teoria jest pokazana na konkretnym przykładzie. Jeśli nadal Ci nie wychodzi - próbuj i podaj tutaj kody, które wstawiasz - zarówno do global jak i do headera.
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
Ja rozumiem to tak że robię klasę w danym kodzie, nazywam ja przykładowo "kolorowylink" potem " .kolorowylink:hover { color: ;}." wrzucam do css? gdzie "color" podmieniam pod kolor? :) ja to tak rozumiem w tym linku jest opisane zastosowanie hover ale nie opisano co jak gdzie z czym ktoś kto się tego uczy nic z tego nie zrozumie serio ;) na internecie jest wiele poradników co jak gdzie z czym lecz są one źle opisane bo nie są od podstaw tak? a opisać wszystko od podstaw znaczniki wszystkie skróty i wszystko i żeby się tego nauczyć to trzeba naprawdę ogrom czasu, ja się staram uczyć poprzez praktykę bo uczenia się z video dla mnie to słaba nauka

Ok będę próbował metodą prób i błędów jak coś, napisze tutaj
(21.03.2016, 14:34)kdmm napisał(a): a opisać wszystko od podstaw znaczniki wszystkie skróty i wszystko i żeby się tego nauczyć to trzeba naprawdę ogrom czasu, ja się staram uczyć poprzez praktykę bo uczenia się z video dla mnie to słaba nauka

I tak i nie. Nauka html&css jest naprawdę prosta i by nawet przerobić kurs od początku do końca nie potrzeba wiele czasu. A, że w praktyce to fakt - sam się w taki sposób uczyłem. Ściągnij sobie jakiś szablon html, najprostszy z najprostszych, odpal kod i wyświetl w przeglądarce. Baw się kodem i patrz jaka zmiana co powoduje w efekcie.

Sam sposób dobrze kombinujesz - przypisujesz klasę do elementu i tworzysz dla niej regułę w .css

Tutaj będzie klasa 'kolorowylink', przypisana dla znacznika <a który jest anchorem - linkiem.
Więc w css:

.kolorowylink { color: #fff; } // link przybierze kolor biały
.kolorowylink:hover { color: #000; } // biały link po najechaniu zrobi się czarny
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
Działa, powinieneś zostać nauczycielem HTMLA i CSS, dzięki wielkie za nakierowanie :)



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości