Duże obciążenie serwera

Optymalizacja  Założony przez  bartaskielce.

wersja skryptu MyBB: 1.8
adres forum:scenic-forum.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):

Czy ktoś z Was może pomóc i wytłumaczyć co nam dokładnie obciąża hosting ?

Dostajemy codziennie info z firmy hostingującej info o zbyt dużym obciążeniu CPU.

Załącznik
Matslom napisał 08.03.2016, 17:12:
Brak informacji w stopce o autorach spolszczenia. Przeczytaj


Załączone pliki
  WebAs - Statystyki - Domeny.htm (Rozmiar: 32,43 KB / Pobrań: 511)
Szablon był robiony na zamówienie i zapewne osoba, która to robiła tego nie wstawiła.
Już to poprawiam.

Poprawione - prosimy o pomoc odnośnie obciążenia.
Tak na prawdę mogę powiedzieć to co widać na logach.
Spróbuj dezaktywować/umieścić na innej jakiejś bocznej stronie shoutboxa. Chodzi o to aby niepotrzebnie się odświeżał jeżeli jest ktoś tylko na stronie głównej.
Co to jest za plik pm.php? Jak widać zużywa trochę zasobów.
Podaj listę pluginów oraz informację z zakładki debug w MyBB.
Możesz także umieścić stronę za CloudFlare. Zmniejszy to trochę liczbę zapytań do Twojego serwera.
Trochę spadło obciążenie.

W załączniku zestawienie.

Może ktoś byłbym w stanie nam pomóc (oczywiście odpłatnie)


Załączone pliki
  WebAs - Statystyki - Domeny.htm (Rozmiar: 32,63 KB / Pobrań: 592)
Nie napisałeś od kiedy tak się dzieje, bo może macie atak DOS, DDOS ? Jak pisał Matslom puśćcie ruch przez CloudFlare, pomoże to zarówno w ograniczeniu zapytań do bazy jak i w przypadku ataku. Opcja Free powinna dać rade. Jakieś nowe wtyczki ostatnio doinstalowywaliście?

Tak na marginesie, to wszedłem teraz na to forum i działa ono szybko, nic nie przymula.

Co jeszcze możesz zrobić? Wytnij zbędne boty, ip. Włącz cache na forum jak masz wyłączony. To powinno chociaż trochę pomóc.

Widzę, że forum hostujesz na KEI. nie mam zbyt dobrych opinii o nich niestety i taka moja rada na koniec ... zmień hosting. Może czas pomyśleć o jakim własnym serwerze VPS?
Właśnie forum było przenoszone z innego hostingu. Tam były ciągłe awarie (zganiane na nas) , więc to obciążenie nie wiemy odkąd jest bo zgłosił nam to dopiero nowy hosting.

Właśnie patrzymy na oferty serwerów VPS - ale .... ceny zabijają.
(15.03.2016, 13:46)gielo napisał(a): Jak pisał Matslom puśćcie ruch przez CloudFlare.
jak to zrobić ? :(
http://cloudflare.com
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Po zalogowaniu się do CloudFlare, dodajesz tam domenę i automatycznie generuje ci on potem DNSy, na końcu dostaniesz info z prośbą o zmianę serwerów dns u siebie pod domeną. Działa to tak, że każde wywołanie Twojej strony idzie poprzez CloudFlare, które działa na zasadzie coś jak reverse proxy. Pozwala dodatkowo na włączenie kompresji Twojej strony, optymalizacji css, js, Cachowania do przeglądarki i kilku innych rzeczy. To wszystko w wersji Free. Oczywiście własnoręczna konfigurację przeprowadzisz jak się już trochę wgryziesz w temat. Standardowa konfiguracja jednak powinna już Ci pomóc. Na początek musisz jednak jak pisalem puścic ruch przez CloudFlare, czyli rejestrujesz się tam, logujesz, dodajesz swoją domenę i po wygenerowaniu dns i podaniu info jakie masz dodać zmieniasz je u siebie pod domeną gdzie ją trzymasz. Nowe dns propagują się dość szybko, u mnie trwa to zawsze do 10 min :)

Tutaj masz forum oparte właśnie na MyBB i puszczone poprzez CloudFlare www.forum-mocy.pl Możesz sobie sprawdzić dnsy, IP oraz przeklikac forum. Jednym slowem sprawdzić jak to dziala.

PS. Tanie oferty serwerów VPS masz na OVH możesz sprawdzić także https://vipower.pl/Serwery-VPS-OpenVZ-SSD.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości