Problem z tożsamością.

Założony przez  reelax.

wersja skryptu MyBB: 1.8.6
adres forum: www.rcslask.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):

Witam, mam nadzieję, że w miarę precyzyjnie odniosę się do problemu. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że na forum generuje się błąd, polegający na tym że wchodząc na stronę na moim, ale nie tylko moim koncie wyświetla profil innego użytkownika. Innymi słowy nie jestem sobą na forum, a innym użytkownikiem. Po odświeżeniu strony, nie raz za pierwszym razem, lub drugim, trzecim ustawienia wracają do normy. Problem jest nie tylko z moim profilem admina, ale również podobne sytuacje zgłaszają mi inni użytkownicy. 
Gdzie szukać przyczyny i rozwiązania?
(19.02.2016, 09:59)reelax napisał(a): wchodząc na stronę na moim, ale nie tylko moim koncie wyświetla profil innego użytkownika
gdzie ten błąd wyskakuje? panel użytkownika? podgląd profilu?
przydałyby się screeny i konto testowe
Ogólnie po zalogowaniu na forum przez użytkownika, przykładowo:
Użytkownik 123 loguje się na forum, ale widnieje i korzysta z uprawnień innego użytkownik np. 456.
Screen za wiele tu nie pomoże, konto testowe mogę wysłać na PW.
Problem nie pojawia się na co dzień, a z reguły raz może dwa dni w miesiącu, stąd wiąże go z pracami serwisowymi u hostingodawcy.
Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że problem z tożsamością pojawił się po jakiejś przerwie w dostawie usług.
Był taki dzień, że przez prawie kilka godzin żadne z www nie działało mi. I tak jakość od tego czasu zacząłem zauważać, że pojawiają się te problemy ale nie dam sobie ręki uciąć czy to ma związek, czy zbieg okoliczności.
Serwer mam w arvixe.
Nie bardzo wiem jak sobie z tym problemem poradzić i gdzie szukać źródła jego rozwiązania.
Problem nie jest stały, a zazwyczaj odświeżenie strony, wyłączenie i włączenie przeglądarki ponownie lub przelogowanie się ponowne go rozwiązuje na dany moment.

Komu mogę przesłać dane do konta testowego.

Jeszcze tak stricte jedna rzecz która wpadła mi w oko.
Narzędzia i konserwacja > konwersja do UTF-8
Baza danych tabela:
mybb_myadvertisements_advertisements - z dodatku moje ogłoszenia
mybb_myadvertisements_zones - z dodatku moje ogłoszenia
mybb_upgrade_data

Status konwersji do UTF-8 mają konwertuj. Czy może mieć to związek? Zasadniczo pytam do mybb_upgrade_data.

Po weryfikacji plików wyskoczył błąd tylko z:
images/default_avatar.png - ale domyślam się, że ma to związek ze zmianą przeze mnie domyślnego awatara.

Ostateczną, ostatecznością może być coś skopane w kodzie szablonu, jednakże specjalnie w nim, a zwłaszcza w opcjach użytkownika nie kopałem.
Szablon JAMPS - GamerZone White Red.
Najprawdopodobniej błędna konfiguracja serwera (sesje) - skontaktuj się z obsługą techniczną Arvixe.
Zwróciłem się do obsługi technicznej. I nie zauważają problemów po swojej stronie. Więc szukam dalej.
Nie oczekuje od was pełnej odpowiedzi i rozwiązania problemu. Proszę jedynie o burzę mózgów, która pomoże odnaleźć mi się w tej sytuacji.
Aktywność jest niewielka w temacie, nie wiem czy problem za trudny, czy brak wsparcia.
Teraz wyłączam wybrane dodatki na parę dni, na pierwszy strzał czat. Może któryś z nich gdzieś coś miesza...
Czyli nic?... obraziliście się czy co... ;)

Dalsze ustalenia z diagnozy.
Zauważyłem, że problem zasadniczo dotyczy wyświetlania strony głównej.
Na stronie głównej następuje błąd uprawnień, ale po wejściu już w dany temat, sekcję forum ustawienia są już normalne.
Od wczoraj temat bardziej zaczął się komplikowac, strona główna nie reaguje na komendy z ACP tzn. wyłączam pulingi, te jednak nadal są widoczne.
Trochę wskazuje to na problem z ciasteczkami, ale ustawienia w ACP i w pliku inc/setings są dobre. Zoptymalizowałem bazę dany w ACP i dokonałem w menedżerze pamięci podręcznej przebudowy i przeładowania plików. Nadal nic to nie zmieniło.
A w ogóle to obraz strony głównej od wczoraj zatrzymał się na 05.03.2016.

Ktoś coś podpowie? Nie zauważyłem w samym pliku index dziwnych zmian, poza tymi co sam wprowadziłem: komendy do Top Statystyki, boczny panel z polami reklamy, ogłoszenia i kod z reklam google.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości