Nowy konwerter do MyBB

Założony przez Siper.

Ankieta: Z jakiego silnika powinien być przygotowany konwerter PO ukończeniu prac nad IPS4?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.

Invision Power Board 3

22.22%
6 22.22%

phpBB 3

44.44%
12 44.44%

phpBB by Przemo

18.52%
5 18.52%

vBulletin

7.41%
2 7.41%

SMF

7.41%
2 7.41%
Razem 27 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Planuję wydanie własnego konwertera forów do MyBB. Powodem jest fakt, iż aktualny w niektórych wypadkach zawodzi (np. u mnie przy próbnej konwersji z IPS4 zepsuło wygląd postów i emotikony) oraz jest nieco wolny z powodu robienia wielu zapytań HTTP, co jest bardzo uciążliwe przy wielkich forach, jak np. moje. Stąd taka, a nie inna decyzja.

Konwerter zostałby napisany w Ruby i początkowo przygotowuję zadania do konwersji z IPS4 (ponieważ na nim mi najbardziej zależy aktualnie), jednak budowa skryptu umożliwia stworzenie własnych tasków z innych silników, np. phpBB 3.

Aktualnie nie mam co zbytnio pokazać, bo zrobiłem tylko szkielet aplikacji, a teraz będę zajmował się tworzeniem tasków, wygląda to tak: http://puu.sh/n3a5r/e324879f81.png

Pytanie, czy są tutaj osoby, które podjęłyby się w przyszłości przetestowania działania takiego konwertera, albo nawet pomocy przy dodawaniu nowych silników, jeśli oczywiście są tutaj osoby znające Ruby :shy: . Oczywiście będzie on dostępny publicznie, na Githubie.
Podziękowali: Łukasz Tkacz, MaciejB, KajmaczeK, GiboneKPL, Cybul, Kacper Wojciechowski
TaniDedyk.pl
Odpowiedziałem w ankiecie phpBB i dorzucę, że wynika to z popularności.
IMO phpBB 3.1 pod względem UX rewolucją nie było (a może nawet krok wstecz przez "pseudo" rwd), MyBB ma tu więc dodatkową szansę.
Przemo nie zawracałbym sobie głowy, bo i tak najlepiej najpierw przejść do phpBB 3.
Podziękowali: Siper
No to postanowione, następny w kolejce będzie phpBB 3 :)

Praca wre :D
[Obrazek: 47e48746a5.png]
Postanowiłem udostępnić to co mam aktualnie na githubie: https://github.com/Siprah/mybb-converter

Zaznaczam tylko, że konwerter nie jest gotowy, nie używać przy produkcji, bo nie zadziała. To jest tylko dla osób chcących pomóc przy tworzeniu.
I jak działa to dobrze ?
(17.04.2016, 06:48)Siper napisał(a): Zaznaczam tylko, że konwerter nie jest gotowy, nie używać przy produkcji, bo nie zadziała. To jest tylko dla osób chcących pomóc przy tworzeniu.


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości