Pozycjonowanie strony, a pozycja w Google

SEO/SEM/Marketing  Założony przez  Tomaan.

(09.06.2010, 11:54)denon napisał(a): W jaki sposób przyciągnąć na forum ludzi tak aby się rejestrowali.
pozycjonowanie,reklama na podobnych forum + poinformowanie o jakimś ciekawym konkursie.
Tak jak napisał Lukasamd - najlepiej ukryć część zawartości forum dla gości.
Powiem szczerze: nie próbuj zamieszczać forum w podpisach (sygnaturach) na forach, bo takie linki są omijane szerokim łukiem. Ja osobiście rejestruję się tylko i wyłącznie na ciekawych forach.
Głównie użytkowników przyciąga:
  • Domena, najlepiej płatna (w twoim przypadku jest to spełnione);
  • Duża ilość userów i postów (i tu może być problem, bo jak można znaleźć grupkę udzielających się użytkowników i tworzących społeczność forum, skoro ono musi się najpierw rozwinąć?);
  • Jak najmniej działów (niektórzy uważają to za plus - nie mówię tu o moich doświadczeniach i przemyśleniach, tylko o tym co myśli o tym spora część użytkowników);
  • Coś w postaci "niespodzianek" dla udzielających się - na przykład dostęp do jakiegoś działu po napisaniu x postów na forum. (wtedy na pewno zyskasz grupę udzielających się użytkowników, bo często jest tak, że ktoś brnie do celu i potem już zostaje na dłużej);
  • Warto też pomyśleć nad zmodyfikowaniem pluginu MYPS i zrobić z niego mini sklep. Na przykład za 500€ możesz zmienić nicka, itp.

Osobiście wolę uczestniczyć w początkach forum, zadałeś to pytanie na początku. Dlaczego? Między innymi dlatego, że można wtedy wejść we współpracę z administratorem (a to jest naprawdę dobre);
Jeśli forum się rozwinie, to czy nie miło być jednym z pierwszych użytkowników tego forum?

Tyle ode mnie, możesz też pobawić się w tego typu reklamy, ale wątpię by to coś dało. Większość internautów unika reklam i nie dziwię się im. Spróbuj też zaprezentować serwis na jakimś popularnym, dużym forum (typu MyBBoard.pl :D) i poproś o oceny. Na pewno, gdy forum im się spodoba to z 50% wchodzących tam założy konto i zostanie z tobą na dłużej.

Pozdrawiam.
Jak zrobić takie coś:

Wpisuje w Google nazwe swojego forum i ją wyświetla?

Oto przykład:

Wpisałem w Google "mybb polska" i wyświetliło się "Polski Support MyBB"
[Obrazek: beztytuurug.png]
A ja wpisuje w google moje imię i nazwisko i wyskakują wszystkie moje strony:P Samo się zrobiło.
Najpierw, to czy dodałeś ją do wyszukiwarki?
http://www.google.com/addurl/

2) Nawet jeśli jest dodana, to strony ważniejsze są wyświetlane przed tobą, bo "mybb polska" to nie jest unikatowa nazwa ;p
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
(25.07.2010, 14:10)Nidrax napisał(a): Najpierw, to czy dodałeś ją do wyszukiwarki?
http://www.google.com/addurl/

To bardzo dużo daje...

Poczytaj o pozycjonowaniu, seo.
(25.07.2010, 18:14)virus4 napisał(a):
(25.07.2010, 14:10)Nidrax napisał(a): Najpierw, to czy dodałeś ją do wyszukiwarki?
http://www.google.com/addurl/
To bardzo dużo daje...
Poczytaj o pozycjonowaniu, seo.
Jeśli się jej nie doda, to może w ogóle nie wychodzić, plz? Bosz...
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Jak nie będzie do niej linków to addurl nic nie da.
Serwery CS REKSIO:))
(25.07.2010, 18:37)Nidrax napisał(a): Jeśli się jej nie doda, to może w ogóle nie wychodzić, plz? Bosz...

Wujas powiedział, to co miałem na myśli. Jakbyś poczytał, to byś wiedział. :)

@Autor: Linkuj do forum z takim anchorem, po wpisaniu jakiej frazy chcesz być widoczny. Za nim jednak się zabierzesz za SEO to poczytaj trochę, aby zdobyć trochę wiedzy teoretycznej.
Sprawa jest prosta: wszystko opiera się o pozycjonowanie i odpowiednie dostosowanie swojej strony do standardów wymaganych przez tzw. roboty.

Pozycjonowanie jednak nic nie znaczy, jeśli to, co masz do zaprezentowania nie jest unikalną treścią. Co się kryje pod hasłem "unikalna treść"? Ano to, żeby pisać posty/newsy etc i aby zawartość była niepowtarzalna w stosunku do innych stron o podobnej tematyce. CTRL+C, CTRL+V to Twój wróg, jeśli chcesz, by boty się Tobą zainteresowały.

Wpisałem "pozycjonowanie strony" w Google i proszę: http://www.pozycjonowanie.yoyo.pl/

Poświęć chwilę czasu, by się dowiedzieć.
Jakie polecacie strony do rozreklamowania forum?
Kilka szczegółów o moim forum:
wersja skryptu MyBB: 1.6
wersja bazy MySQL, Postgre: MySQLi 5.0.90
wersja używanego PHP: 5.2.13
adres forum: freetalk.pl
firma hostingowa: xaa.pl
spis wtyczek: chatbox, ems, seo, modnotice, os, phpatc, srmybbc, thankyou, ostrzeż
opis problemu:

Mam nadzieję, że dobry dział.
No więc tak, początkowo nie dodawałem żadnych meta tagów do indexu i google zindeksowało mi stronę z tego co było na forum (pierwotna nazwa forum + opis działu wyświetlają się w google).

Obecnie wrzuciłem meta tagi do indexu i wygląda to tak:
<html>
<head>
<title>{$mybb->settings['bbname']}</title>
<meta name="description" content="Manga i anime, wszystko o Bleach, Naruto, Death Note, Fairy Tail, One Piece. Serdecznie zapraszamy." />
<meta name="Keywords" content="Manga, Anime, Naruto, Bleach, Fairy Tail, Download, One Piece, Death Note, Code Geass, Full Metal Alchemist, Hitman Reborn" />
<META NAME="robots" CONTENT="noindex,nofollow">
{$headerinclude}

No więc dwa pytania:
1. Czy meta tagi są poprawne ? (szczerze powiedziawszy w tym zagadnieniu jestem zerowy i brałem pod uwagę jedynie to co znalazłem na forum tutaj i w googlach)
2. Jak długo trwa zmiana opisu witryny w wyszukiwarce ?
DamYan napisał 16.09.2010, 22:47:
Przeniosłem tam, gdzie być powinno :)
Sammy:

Opis (description) masz złożony praktycznie z samych słów kluczowych, to bardzo źle. A opis wyświetli się, gdy google zaindeksuje zmiany... Najczęściej u mnie, to 1 tydzień, ale może być nawet okres do 1 m-ca.
Ok czyli pobawię się z tym tak by było lepiej bo faktycznie obecnie mi się opis z keywordsami dubluje. Z tym czasem indeksowania to mnie uspokoiłeś bo trochę się martwiłem, że od kilku dni nie widać żadnych rezultatów zmian - myślałem że gdzieś jest błąd.
Wiem, że to może banalny temat, ale ja akurat o pozycjonowaniu mam takie pojęcie jak o szydełkowaniu - zerowe.

Otóż bardzo się zdziwiłem, gdy po wpisaniu mojego imienia i nazwiska w google ujrzałem tam moją stronę. Linku do wyszukiwaniu nie podam, bo nie zamierzam chwalić się moimi danymi osobowymi... Ale wygląda to mniej więcej tak:

1. Mój profil na facebooku
2. Mój profil na facebooku
3. Strona na facebooku, której jestem fanem
4. Druga strona, której jestem fanem
5. Strona podstawówki do której chodziłem
6. Jakaś strona ncbi.nlm.nih.gov niezwiązana ze mną osobiście
7. Jakaś strona goldbulletin.org niezwiązana ze mną osobiście
8. Strona klubu tenisowego, do którego kiedyś uczęszczałem
9. Moja klasa na nk
10. I tutaj totalne zdziwienie... Strona mojego klanu (gra warrock).

W/w stronę założyłem kilka miesięcy temu w celach zamieszczania tam wyników meczy klanowych itp. Nie zależało mi na pageranku, zresztą mam o tym ZEROWE pojęcie więc się za to nie zabierałem. Wymieniłem się tylko 2 bannerami z innymi stronami (polskie forum o warrocku dla zareklamowania stronu, strona partnerskiego klanu).
Dziś wpisuję moje imię i nazwisko i co widzę? Moja strona na 1szej stronie wyników w google. A za nią z 5 odnośników do nk, 4 do w/w szkoły podst. i klubu tenisowego i reszta jakiegoś syfu nie mającego ze mną związku.

Czy to możliwe że tylko te 2 bannery tak znacząco wpłynęły na pozycję strony?

Dodam, że na stronie klanowej moje imię i nazwisko widnieje tylko na moim profilu... Nigdzie w adresie, domenie, tytule strony, nagłówkach itp. Tylko w profilu.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości