Pozycjonowanie strony, a pozycja w Google

SEO/SEM/Marketing  Założony przez  Tomaan.

:)
http://www.seo.net.pl/spis_presellpage/?...orderby=pr

Tak tylko że nie tylko od pozycjonowania zależy sukces strony ::P
Kilka szczegółów o moim forum:
wersja skryptu MyBB:1.4.11
wersja bazy MySQL, Postgre:
wersja używanego PHP:
adres forum:www.cbmania.eu
firma hostingowa:linuxpl.com
spis wtyczek:shoutbox, ims
opis problemu:

Witam po raz kolejny. Sorki, jeśli pomyliłem dział. Otóż mam problem ze swoim forum.Forum traktujące o tematyce cb radio, wiele tematów związanych z cb radiem, zainstalowany plugin Google SEO, a mimo to mam bardzo słabą pozycję w Google na hasła tematowe. Sprawdzałem przy pomocy kilku monitorów słów kluczowych oraz google tools. Może ktoś mi doradzi w czym mam błąd? Może to jakieś znaczniki meta źle ustawione. Dzięki z góry za pomoc, bo rozumiem że słaba pozycja na cb radio, ale nieraz tematy dotyczą jakiegoś nieznanego sprzętu, podston 31 tys zindeksowanych, a tu po wpisaniu hasła lipa.
Zainstaluj jeszcze jeden system SWL, na pewno będziesz wyżej.
Czyli rozumiem, że mam wyrzucić ten Linkme? Właśnie chciałem to zrobić, ale czy to znacząco mi nie wpłynie na page rank strony, bo tam mam chyba 150 linków
Linkme i inne tego typu programy są nic nie warte, więcej się na nich traci niż zyskuje.
(25.01.2010, 14:04)przemx napisał(a): Czyli rozumiem, że mam wyrzucić ten Linkme? Właśnie chciałem to zrobić, ale czy to znacząco mi nie wpłynie na page rank strony, bo tam mam chyba 150 linków

  1. SWL na stronie = filtr, więc możesz mieć nawet wysoki PR, a i tak będziesz nisko.
  2. PR to nie wszystko, na pozycję strony wpływa około 200 innych rzeczy
  3. Linki z mało wartościowych serwisów nie pomogą Ci za bardzo. Lepiej zdobyć kilka dobrych linków ze stron o podobnej tematyce, niż kilkadziesiąt z jakiś krzaków.

Poczytaj trochę, lektura obowiązkowa: wskazówki dla webmasterów oraz Podręcznik startowy optymalizacji pod kątem wyszukiwarki Google. Poprzeglądaj forum Google dla webmasterów.
Ok to dzięki za info, linkme wyrzucone, zostały tylko linki co dla wośp były. Dziękuję za rady ilinki
(25.01.2010, 14:40)przemx napisał(a): Ok to dzięki za info, linkme wyrzucone, zostały tylko linki co dla wośp były. Dziękuję za rady ilinki
Sprawdź czy strona jest zgodna z wytycznymi i zgłoś stronę do ponownego rozpatrzenia.
Dziękuję Lukas za rady, pomogło wreście na hasło cbmania jest moja stron pierwsza
Może pytanie głupie, ale po prawie roku działalności serwisu, liczba odwiedzin serwisu jak i forum, jest na stałym poziomie średnio 67 użytkowników dziennie, w jaki sposób poprawić te statystyki? Treść serwisu jest naprawdę unikatowa, jeśli chodzi o Polską sieć. Nigdzie indziej nie można znaleźć takiej bazy danych o serii WTCC czy FIA GT, jak w moim serwisie.

I nie lubię nachalnego reklamowania gdzie tylko się da, ale aby to jakoś samo z siebie przyszło ;).
no fakt dziwne,ja po 4 miesiacach miałam na serwisie dziennie około 700 sztuk
licząc również roboty,dziś mam tak samo jedynie w piątki i soboty rośnie do 1500,ale wtedy jest dużo odwiedzin z zagranicy.Reklamowałam sie delikatnie wpierw tygodniowo do katalogów ,póżniej raz na miesiąc i tak dalej potem do katalogów z PR teraz strona sama sie pozycjonuje,no ale moja tematyka jest inna.Dużo zależy właśnie od tematyki oraz regularnie robionych wpisów.U mnie to użytkownicy sami piszą wszystko i dbają o to,ale to serwis juz sporo istniejący.Teraz robię sobie taki inny z nudów właśnie na MYBB tamto stoi na Joomla i SMF ,a to mówi za siebie ,jak sie pozycjonuje.
Dużo zależy od treści i zainteresowania ludzi daną tematyką im jej mniej tym właśnie to tak wygląda.
nie wiem czy to dobry dzial ale mam problem z botem archive.org
Forum istnieje od prawie roku, a ten bot jeszcze ani razu nie zajrzał na moje forum
Nie przejmuj się tym. Ważne, że GoogleBot i Yahoo! oraz inne trochę mniej znane Cię odwiedzają.
ale chodzi o to ze chce aby akurat ten adres byl w historii internetu
Osobiście blokuję robota Archive.org na kilku stronach nie dlatego ,że mam coś do ukrycia ale dlatego ,że ten robot jest bardzo "agresywny
szkoda serwera kolego



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości